Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 25 лютого, 12:29:03

Опозиційний блок вимагає від влади запобігти зриву децентралізації і провести конституційну реформу у встановлені терміни

29.05.2015   13:26Агенцiя

Опозиційний блок вимагає від парламенту, керівництва країни невідкладно приступити до внесення змін до Конституції України, що стосуються, в першу чергу, децентралізації держуправління.

Вони обіцяли провести децентралізацію на виборах. Вони обіцяли децентралізацію, коли отримали кермо влади. Вони обіцяли провести її до кінця 2015 року, підписуючи Мінські угоди. Але сьогодні, у переддень літа, ці обіцянки залишаються порожнім звуком, а сам процес знаходиться під загрозою зриву.

Влада дозволила собі неприпустиму повільність у реформуванні Основного закону країни. Саботуючи конституційний процес, нинішні правителі поставили під загрозу зриву виконання Мінських домовленостей, загальмували політичне врегулювання збройного конфлікту на Донбасі і, зациклившись на риториці війни, створили реальну загрозу міжнародної ізоляції України.

Проігнорувавши вимогу Опозиційного блоку негайно провести Конституційну реформу, дати місцевому самоврядуванню всі необхідні інструменти для управління на місцях, коаліція фактично поклала в довгий ящик децентралізацію. І тим самим обдурила очікування українців на життя по-новому в територіальних громадах та регіонах.

Рік тому, щойно ставши президентом, Петро Порошенко представив проект зміни Конституції. Йому знадобилося всього кілька днів від оголошення про проект до його подання. Тим часом, створена у квітні цього року президентом Конституційна комісія належної оперативності не виявила: тільки зараз, всього лише за півтора місяці до закінчення сесії парламенту, вона оголосила про готовність представити напрацювання щодо зміни Конституції України. При цьому відомо, що проект конституційних змін, що стосується більш чіткого розподілу повноважень між центральною владою та органами місцевого самоврядування, вимагає тривалого вивчення та обговорення, оскільки зачіпає положення 11 статей Основного закону.

Цілком очевидно, що терміни, обіцяні самим Порошенко в Мінську, - завершити реформу до кінця року, - виглядають як не цілком реальні. Починається літня частина сесії Верховної Ради, під час якої за півтора місяці депутати повинні двічі проголосувати за проект Конституції, а Конституційний суд в проміжку між цими голосуваннями - розглянути проект. Свої висновки про проект повинна встигнути зробити і Венеціанська комісія.

Вважаючи питання децентралізації життєво важливим для України, «Опозиційний блок» вимагає прискорити конституційний процес. Уже найближчого вівторка, 2 червня слід прийняти звернення парламенту до Конституційної комісії з тим, щоб не пізніше 15 червня представити проект до парламенту. Відразу після надходження документа у ВР його необхідно відправити до Конституційного суду з проханням розглянути як першочерговий і не пізніше 16 липня проголосувати за проект у першому читанні.

Виконання такого графіка дозволить зробити децентралізацію частиною Конституції вже восени. Тільки неухильне його виконання дасть регіонам шанс на нормальний розвиток, а Україні - на мирне життя.

Прес-служба Опозиційного блоку

PR

Останні новини Чернігівщини

Ніжин: відбулася щотижнева оперативна нарада при міському голові

Ніжин: відбулася щотижнева оперативна нарада при міському голові 10:16

Відбулася щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

Перелік учасників програми 80/20 для приватного сектору Чернігова доповнений ще одним проєктом

Перелік учасників програми 80/20 для приватного сектору Чернігова доповнений ще одним проєктом 10:09

Рішенням виконавчого комітету Чернігівської міської ради доповнений перелік об’єктів з облаштування інженерно-транспортної інфраструктури приватного сектору міста, що співфінансуються за рахунок коштів міського бюджету.

У Чернігові відбувся ІІІ міжнародний фестиваль робототехніки SiverTechFest

У Чернігові відбувся ІІІ міжнародний фестиваль робототехніки SiverTechFest 09:57

У майстерності конструювання та програмування роботів змагалися більше двохсот школярів з Києва, Житомира, Черкас, Ніжина, Славутича та Гомеля. Усі вони — учасники третього міжнародного фестивалю робототехніки SiverTechFest.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 09:32

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Майже дві тисячі виконавчих листів було видано Чернігівським окружним адміністративним судом протягом 2019 року

Майже дві тисячі виконавчих листів було видано Чернігівським окружним адміністративним судом протягом 2019 року 09:24

Виконання рішення суду є невід’ємною частиною права на справедливий суд. Судові рішення є обов’язковими до виконання на всій території України.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини