Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 21 червня, 01:48:49

На депозитах комунальних підприємств сотні тисяч гривень, а вони просять дотації

05.05.2015   09:07Агенцiя

На двадцять четвертій сесії Чернігівської обласної ради депутати працювали спокійно і злагоджено допоки не дійшли до розгляду двадцять другого питання порядку денного «Про затвердження нормативу відрахувань до обласного бюджету частини прибутку комунальних комерційних підприємств обласної ради на 2015 рік». Воно виявилося найбільш гарячим та дискусійним.

Голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету та фінансів Валентин Запорощук вкотре вже запропонував переглянути ставлення до роботи комунальних підприємств. Депутат переконаний, що ці підприємства мають не просто працювати, а передусім приносити прибутки. Якщо ж все навпаки – у комунальних підприємств одні збитки, то чи варто витрачати на них фінансові активи області?!

- На сьогоднішній день працює близько 30 комунальних підприємств, але до бюджету вони нічого не сплачують. Хоча мають соціальні обов’язки і несуть соціальну відповідальність. Найгірше, що їхні прибутки десь осідають, - каже Валентин Запорощук. - На минулій сесії я пропонував зняти з фінансування газети «Деснянська правда» 460 тисяч гривень. До речі, виявляється, що 900 тисяч гривень це видання має на депозитних банківських рахунках. Натомість наклад газети - дві тисячі примірників, менше ніж у будь-якої районки. І ми ще їм даємо 460 тисяч бюджетних коштів?! Така сама ситуація і з готелем «Придеснянський», у якого на депозиті на перше січня цього року лежить 600 тисяч гривень. Чому раніше готель працював з прибутком, а нині збитковий? Якщо нині він не приносить дохід, навіщо його фінансувати? Ми обов’язково виведемо на чисту воду ті підприємства, які насправді заробляють, але бюджету нічого не сплачують.

Позицію Валентина Запорощука підтримав і депутат Віктор Лазар.
- Підприємства комунальної власності мають працювати прибутково. А якщо зі збитком, їх треба ліквідувати або міняти керівництво. І взагалі, усі комунальні підприємства мають відраховувати до бюджету гроші. До прикладу, вважаю, що «Ліки України» - це прибуткове підприємство. Воно має сплачувати не 10% свого доходу, а 30%. Й інші підприємства мають перераховувати до бюджету по 15-20% заробленого, а не нуль,- переконаний депутат.

Свою думку висловив і депутат Михайло Лисак.
- Підтримую попередніх виступаючих. Нащо нам ці комунальні підприємства? Щоб за рахунок обласного бюджету збагачувалися їхні керівники? Треба заслухати усіх директорів, і якщо після цього півроку підприємство працюватиме зі збитком, потрібно міняти менеджерів, - вважає Михайло Лисак.

Гострим також виявилося питання про виділення субвенції у 150 тисяч гривень комунальному підприємству «Прилуцька міська друкарня». Воно теж ледь животіє, і нині потребу єкоштів на будівництво нової економної котельні для опалення приміщення. Що цікаво, дохід друкарня отримує не від того, що працює за призначенням, а від здачі в оренду своєї площі.

- Проблеми цієї друкарні обговорюємо ледь не щосесії. Щоб її (друкарню) підтримати, повсякчас збільшуємо пільги. Якщо порахувати, скільки туди вже перерахували грошей з обласного бюджету, хоча б за п’ять років нашої каденції, нам буде дуже соромно перед виборцями. І ситуація на підприємстві не поліпшується. Тож треба по-іншому вирішувати питання комунальних закладів, - наголосив Валентин Запорошук.

На захист друкарні став Микола Звєрєв.
- У цього підприємства є прибуток, щоправда, невеликий. Всі платежі воно своєчасно сплачує. Робочі місця в друкарні збережені. Якщо не виділити гроші для будівництва котельні, орендарі знайдуть собі інші приміщення, бо фантастично високі рахунки за тепло ніхто не платитиме, - зауважив голова обласної ради.

На слова Миколи Звєрєва відреагував депутат Михайло Півень, бо теж проти витрачання бюджетних коштів на завідомо збиткові проекти.
- Потрібно якось інакше підходити до цих підприємств. Навіщо здавати приміщення друкарні у суборенду, якщо обласна рада могла б це робити напряму і мати чистий прибуток. І чому потрібно розпорошувати друкарські підприємства по області, а потім усім дрібним збитковим друкарням давати дотації? Проблема комунальних підприємств тягнеться десятиліттями. Тож по кожному з них потрібно розробити бізнес-план, - вважає народний обранець.

Михайло Півень навіть запропонував свою допомогу у виведенні комунальних закладів з кризи.
- «Ліки України» мають 274 мільйони доходу в рік, а в бюджет дають всього півтора мільйона. У мене фабрики в кризу «лежать», але й то 5-6 відсотків прибутку є. Я ніколи не повірю, що «Ліки України» мають такі скромні доходи. Віддайте мені це підприємство і я буду до обласного бюджету перераховувати в десять разів більше!,- запевнив народний обранець.

Щоправда, цей емоційний виступ сесія залишила без уваги. Натомість голова обласної ради Микола Звєрєв заявив, що усі комунальні підприємства обласної ради, окрім одного, – прибуткові.

Оскільки тема комунальних підприємств доволі гостра, до неї ми обов’язково повернемося у наступних оглядах.

Цікаво що депутати так і не прийняли звіт голови обласної ради. Спочатку «за» було тільки 48 депутатів, шість - «проти» і вісім чоловік - утрималися. Валентин Мельничук, який у цей час вів засідання, закликав депутатів все ж ухвалити рішення облради і поставив питання на повторне голосування. Але це не допомогло, бо «за» стало на одного більше, а «утрималися» - на одного менше. В результаті за звіт так і не проголосували.

Згодом, спілкуючись із журналістами, Микола Звєрєв пояснив це низькою явкою депутатів на пленарне засідання.
- Наразі долю того чи іншого питання має визначати 97 депутатів. Щоправда, на початку сесії зареєструвалися лише 62 народні обранці. Потім ще п’ять прийшло, і їх стало 67. Впевнений, більшість депутатів не з’являється на засідання з поважних причин. Але я не виключаю, що, можливо, дехто з депутатів не має чіткої позиції, тож і не висловлює її. Але те, що явка на засіданні низька – це факт, - сказав Микола Звєрєв.

 

http://sivertime.com.ua/news/ses%D1%96ya-na-depozitakh-komunalnikh-p%D1%96dpri%D1%94mstv-sotn%D1%96-tisyach-griven-voni-prosyat-dotats%D1%96%D1%97

Останні новини Чернігівщини

Регіональний офіс «Зроблено в Україні»: консультації фахівців 15:08

Одним із перших відвідувачів офісу «Зроблено в Україні» був Євген Смага - ветеран, який під час оборони Чернігова отримав важке поранення

Для ветеранів та їхніх родин стартує набір на безоплатне навчання в ІТ-сфері 15:06

Ветерани й ветеранки, а також військові та їхні родини можуть пройти безоплатний курс "Основи роботи з базами даних", який є спільним проєктом Українського ветеранського фонду, Lobby X та ІТ-компанії SoftServe.

Києву заборонили передавати Чернігову 25 млн грн на фортифікації. Попри це, оборона нашого міста все ж буде посилена 15:01

Міністерство фінансів України не погодило міжбюджетний трансферт, яким Київська міська рада мала передати Чернігову кошти на зміцнення та розбудову фортифікаційних споруд довкола міста. Про це повідомляє в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако у відео-зверненні до чернігівців, в якому йдеться, що попри таке рішення заплановані роботи все ж будуть виконані.

Жінка втратила 181 тисячу гривень: поліція застерігає громадян від шахраїв 14:58

Поліцейські закликають мешканців Чернігівщини не передавати стороннім особам жодних відомостей про свої банківські картки та уникати операцій з переказу грошей на невідомі рахунки. Представляючись співробітниками банків, шахраї випитують у потерпілих секретні дані та можуть отримати доступ до ваших рахунків.

У Ніжинському районі поліцейські затримали наркоторгівця, який збував психотропні речовини

У Ніжинському районі поліцейські затримали наркоторгівця, який збував психотропні речовини 14:56

Співробітники відділення № 3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції встановили, що 31-річний місцевий мешканець періодично збуває охочим землякам психотропні речовини власного виготовлення. Наркодилера затримано в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини