Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 4 липня, 11:49:28

Вшанували воїнів-інтернаціоналістів. ФОТОрепортаж

15.02.2012   15:36

У Чернігові пройшли заходи з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 23-ї річниці виведення обмеженого контингенту радянських військ з Афганістану.

Зранку на міському кладовищі Яцево відбулася церемонія покладання квітів до могил загиблих в Афганістані чернігівців.

Пізніше у центрі Чернігова поблизу пам'ятника воїнам-інтернаціоналістам пройшов мітинг-реквієм, у якому взяли участь понад п'ятсот чернігівців - ветеранів бойових дій на території інших країн, воїнів-миротворців, членів їхніх родин.

Звертаючись до учасників бойових дій, голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко наголосив: події цього військового конфлікту досі залишаються в центрі уваги вчених-істориків, політиків та військових, часто викликають суперечливу та неоднозначну оцінку. Однак "афганська" війна - це, перш за все, виконання військової присяги, солдатська звитяга та взаємодопомога, а також сум та пам'ять за загиблими товаришами.

Володимир Хоменко також зауважив, що відзначення річниць виведення радянських військ з Афганістану на державному рівні, турбота держави про воїнів-інтернаціоналістів та їх соціальний захист є свідченням того, що громадяни України знають про героїзм воїнів-інтернаціоналістів, поважають цей історичний подвиг, шанують їх мужність та готовність до самопожертви.

Олександр Соколов у своєму виступі зауважив, воїни-інтернаціоналісти цінують плече побратимів, а родини загиблих відчувають надійну підтримку Української Спілки ветеранів Афганістану.  "Вшанування пам'яті наших побратимів завжди було справою честі для Української Спілки ветеранів Афганістану, її обласних і районних організацій. У Чернігівській області на приміщеннях шкіл, інших навчальних закладів, де навчалися воїни-інтернаціоналісти, котрі загинули під час війни, вже встановлено 42 меморіальні дошки. Також відкрито 11 пам'ятників і пам'ятних знаків", - наголосив він.

Учасники мітингу-реквієму хвилиною мовчання  вшанували пам'ять своїх побратимів, було поіменно названо всіх уродженців Чернігова, які загинули в Афганістані.

Останні новини Чернігівщини

Мешканці розбомбленого мікрорайону Чернігова просять допомогти розбирати завали 07:36

Надія Миколаївна прийшла допомогти розбирати завали будинку, в якому мешкала родина його учня. Жінка на рівні з чоловіками розгрібає згарище. Каже, відгукнулася на прохання взяти участь у толоці на Бобровиці.

4 липня - цей день в Україні і світі

4 липня - цей день в Україні і світі 07:29

4 липня в Україні відзначають День Національної поліції та День судового експерта

12:13

Український борщ увійшов до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони.

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу 12:05

Генеральний штаб ЗСУ розповів про оперативну ситуацію на північних кордонах України, зокрема, у Чернігівській області. Інформація подана станом на 6 ранку 2 липня 2022 року.

2 липня - цей день в Україні і світі

2 липня - цей день в Україні і світі 12:02

2 липня відзначають Всесвітній день НЛО, Міжнародний день кооперативів, Міжнародний день спортивного журналіста і Міжнародний день Дніпра.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини