Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 9 грудня, 09:43:31

Через два з половиною роки в Україні відновили призов на строкову військову службу

03.04.2015   07:31Агенцiя

Після довгої перерви на Чернігівщині, як і в усій державі, стартував весняний призов. Триватиме ця кампанія аж до завершення травня, і за цей час наша область має направити до війська 700 юнаків віком від 20 до 27-ми років.

Вадим Лільчицький, заступник комісара обласного військкомату: «Разом з тим, хочу зазначити, що повістками для проходження медичної комісії в районних та міських військкоматах ми будемо викликати і 18-річних хлопців. Для визначення ступеню їх придатності».

За словами військових, весняний призов, традиційно, йде «зі скрипом». Шалених черг з бажаючих служити не має, а призовники намагаються прикритися тим, що не отримували повісток, хоча за законом вони повинні прибути на збірні пункти у десятиденний термін після оголошення відповідного наказу Президента, незалежно від того отримали вони оповіщення чи ні. Воєнкоми закликають не плутати повістки на мобілізацію та строкову службу, адже у перших дійсно потрібно розписуватися, у других — ні. Не варто забувати і про відповідальність за ухиляння: від трьох до п’яти років позбавлення волі.
Одна з причин низької активності, кажуть армійці — страх батьків, що зовсім юне чадо опиниться в зоні проведення антитерористичної операції.

Вадим Лільчицький: «Хочу заспокоїти батьків та родичів. Відповідно до рішення РНБО та указу Президента України військовослужбовці строкової служби в зону АТО не плануються та не будуть відправлятися. Вони проходитимуть навчання та службу військових частинах та відповідних військових формуваннях».

Серед новацій весняної кампанії — подовження строку служби до 18-ти місяців, а для тих, хто має вищу освіту — до 12-ти. Призивати до лав Збройних Сил будуть усіх: і депутатів, і чиновників. А от хто, цьогоріч, точно не піде до війська то це студенти стаціонару, вчителі, які працюють у сільській місцевості, та молоді батьки.

Вадим Лільчицький: «Якщо хлопець, дійсно, одружений і вони з дружиною чекають на дитину, то під час виклику до військкомату він повинен мати довідку з пологового будинку про стан дружини. Відповідно до цієї довідки він отримає відстрочку до моменту народження дитини. А коли маля народиться призовник отримує ще одну відстрочку до набуття дитиною 3-х років».

Стосується це і тих, хто вже має дитину віком до трьох років. Втім, навіть якщо призовник не має причин для відтермінування служби, це не означає, що він обов’язково піде в армію. Військово-лікарські комісії відбраковують близько 20% юнаків за станом здоров’я, а кожен десятий просто не проходить психологічний відбір.

Вадим Лільчицький: «Нажаль, морально психологічний стан хлопців залишає бажати кращого. Найчастіше проблеми виявляють у хлопців з сільської місцевості. З призовниками, як і з мобілізантами працюють психологи. Попередні тестування у районах проводять психологи волонтери і більш поглиблено хлопців перевіряють в обласному центрі із залученням спеціалістів з Асоціації псих одрами».

Втім, військові кажуть, що це лише попередні спостереження і про результати говорити зарано.
 

Останні новини Чернігівщини

У листопаді платники Чернігівщини сплатили до бюджетів 1,4 мільярда гривень податків

У листопаді платники Чернігівщини сплатили до бюджетів 1,4 мільярда гривень податків 09:27

Протягом листопада 2021 року до бюджетів усіх рівнів платниками Чернігівщини сплачено майже 1,4 млрд грн податків та зборів.

Національний університет «Чернігівська політехніка» продовжує активну співпрацю з AB InBev Efes Україна

Національний університет «Чернігівська політехніка» продовжує активну співпрацю з AB InBev Efes Україна 09:22

Директор Чернігівської броварні AB InBev Efes Україна Євген Ворожко увійшов до складу оновленої наглядової ради Національного університету «Чернігівська політехніка».

Негода лишила електропостачання 47 населених пунктів Чернігівщини — відновлювальні роботи тривають

Негода лишила електропостачання 47 населених пунктів Чернігівщини — відновлювальні роботи тривають 09:19

Значне погіршення погодних умов — дощ з мокрим снігом та значні пориви вітру – у ніч з 8 на 9 грудня призвели до пошкодження повітряних ліній електропостачання (ЛЕП) практично по всій Чернігівщині.

Станом на 9 грудня в Україні зафіксовано 12376 нових випадків COVID-19

Станом на 9 грудня в Україні зафіксовано 12376 нових випадків COVID-19 09:12

12 376 нових випадків COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 9 грудня 2021 року. Зокрема, захворіли 1 078 дітей та 194 медпрацівники.

За філіжанкою кави з Оленою Дмитренко журналісти та громадськість говорили про рік роботи обласної ради та інші важливі теми

За філіжанкою кави з Оленою Дмитренко журналісти та громадськість говорили про рік роботи обласної ради та інші важливі теми 09:00

8 грудня голова Чернігівської обласної ради Олена Дмитренко провела зустріч у форматі "Кава з депутатом".