Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 9 грудня, 09:10:17

Впровадження Угоди про асоціацію та зони вільної торгівлі з ЄС обговорено в Чернігові

03.04.2015   07:29Агенцiя

2 квітня в обласній раді відбувся круглий стіл на тему: «Асоціація на старті: як підготуватися до нових взаємин з ЄС?», організований Представництвом Фонда Конрада Аденауера в Україні та Інститутом Євро-Атлантичного співробітництва.

У заході взяли участь голова обласної ради Микола Звєрєв, екс-міністр закордонних справ України, народний депутат України, директор Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Борис Тарасюк, експерти з міжнародних відносин, права та економіки, підприємці, представники громадськості та ЗМІ.

У своєму вступному слові голова обласної розповів присутнім як Чернігівщині адаптувалася до впливу зовнішніх викликів. За його словами, незважаючи на те, що Російська Федерація слідом за військовою агресією закрила ринки для збуту української сільськогосподарської продукції, області вдалося зберегти як політичну, так і економічну стабільність. Відбулася часткова переорієнтація аграрної Чернігівщини на європейський ринок. І хоча початок повномасштабної дії Угоди про асоціацію України з ЄС був відтермінований, проте для підприємств і товаровиробників області європейськими партнерами були створені певні преференції. У зв'язку з цим керівник вказав на важливість сертифікації агропродукції, зокрема, зернової та молочної, при отриманні квот на експорт.

В свою чергу Борис Тарасюк наголосив, що потрібно чимало часу та зусиль, аби відчути перші результати впровадження Угоди про асоціацію України з ЄС, яку торік ратифікували Європарламент та Верховна Рада України. Бо реалізація Угоди передбачає проведення реформ різних сферах, щоб привести їх у відповідність до вимог ЄС.

Разом з тим, Борис Тарасюк сказав, що зараз Україна знаходиться на порозі прийняття важливих рішень. Найближчим часом відбудеться низка значущих та очікуваних заходів. Зокрема, політик висловив припущення, що в рамках Угоди про асоціацію Україна зможе отримати безвізовий режим з країнами Євросоюзу вже на саміті «Східного партнерства», який пройде в Ризі у травні цього року.

Під час круглого столу науковий директор Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Олександр Сушко, політичний експерт цього інституту Володимир Горбач та експерт з європейської інтеграції Денис Черніков окреслили виклики Угоди про асоціацію для України. У своїх виступах науковці зазначали, що рівень загроз збільшився, бо умови Угоди були підготовлені для мирного часу. Тому зараз окрім приведення законодавства у відповідність до європейських стандартів, необхідні більш глобальні перетворення в державі та суспільстві.

Разом з тим експерти відзначили, що ключову роль в процесі імплементації Угоди про асоціацію відведено саме громадянському суспільству. Оскільки саме громадськість відстояла Угоду за драматичних обставин, то Україна проходить нетиповий шлях приєднання до європейської спільноти.

Під час круглого столу також мова йшла про підготовку до впровадження зони вільної торгівлі з ЄС: економічний та інституційний виміри. Столичні гості розповіли про конкретні кроки, які потрібно зробити місцевим підприємствам для ефективної вступу до зони вільної торгівлі та пошуку шляхів оптимізації процесу євроінтеграції.

Останні новини Чернігівщини

За філіжанкою кави з Оленою Дмитренко журналісти та громадськість говорили про рік роботи обласної ради та інші важливі теми

За філіжанкою кави з Оленою Дмитренко журналісти та громадськість говорили про рік роботи обласної ради та інші важливі теми 09:00

8 грудня голова Чернігівської обласної ради Олена Дмитренко провела зустріч у форматі "Кава з депутатом".

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:08

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 08 грудня по 8:00 09 грудня 2021 року

9 грудня - який день, свято та прикмети

9 грудня - який день, свято та прикмети 08:07

9 грудня відзначають Міжнародний день боротьби з корупцією, День вшанування жертв злочину геноциду, День єврейської книги, Всесвітній день техно-музики, у США – день ветеринарної медицини, День лами, День клоуна "Сумний Віллі" та день кондитерських виробів.

 м. Чернігів: рятувальники та їх чотирилапі вихованці провели з дошкільнятами пізнавальний захід

м. Чернігів: рятувальники та їх чотирилапі вихованці провели з дошкільнятами пізнавальний захід 16:42

8 грудня фахівці пошуково-рятувального відділення Головного управління ДСНС України у Чернігівській області та їх чотирилапі вихованці Тоша і Белла взяли участь у пізнавально-тематичному заході, який пройшов у Чернігівському дошкільному навчальному закладі №53.