Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 28 листопада, 10:44:37

Правила оформлення документів для виїзду дитини за кордон: які дані потрібно подати і скільки коштує

02.04.2015   08:51Агенцiя

Закордонний паспорт можна оформити з народження, а проїзний документ дитини приймають не у всіх країнах.

В Україні з 1 квітня 2015-го дітей більше не будуть вписувати в закордонний паспорт одного з батьків. Постанову Кабміну, на підставі якої проводилася ця процедура, скасовано. Всі дані про дітей, які вже внесені в закордонний паспорт батьків, залишаються в силі. "Якщо діти вже вписані, такі документи дійсні, з ними можна подорожувати", – заявив Сегодня.ua керівник прес-служби Державної міграційної служби України Сергій Гунько.

Зазначимо, в закордонні паспорти нового зразка, які введені з 1 січня 2015 року, внесення даних про дітей взагалі не передбачено – така процедура діяла тільки для документів, які оформлялися до 1 січня.

Зараз для дитини можна оформити такі документи, що дозволяють виїхати за кордон: закордонний паспорт без електронного чіпа, закордонний паспорт з біометричними даними або проїзний документ дитини.

За новими правилами закордонний паспорт українці можуть отримати з народження. Подати документи для його оформлення на ім'я дитини можна в тих же підрозділах Держміграційної служби, в яких оформляються документи для дорослих (перелік вказано нижче). Для цього необхідно взяти свідоцтво про народження дитини та паспорт одного з батьків, який проживає з дитиною.

Дітям до 12 років дозволяють не фотографуватися, натомість батьки можуть принести готові фото, і знімки відсканують на місці. "У батьків є можливість подати фото. Підкреслюю, це можливість, а не обов'язок", – розповів керівник прес-служби ДМСУ. Мова, насамперед, йде про немовлят, яких у підрозділах Держміграційної служби сфотографувати досить складно.

Відбитки пальців дітей до 12 років не сканують, а для того, щоб взяти відбитки пальців дітей віком 12-16 років, необхідна згода обох батьків. "У цьому випадку потрібно їх особиста присутність або згода, оформлена в письмовому вигляді", – говорить Сергій Гунько.

Підпис дитини потрібен тільки з 14 років. До цього віку закордонний паспорт оформляється без підпису.

Вартість оформлення закордонного паспорта для дитини буде нижче, ніж для дорослого, на розмір держмита. Документ з біометричними даними обійдеться в 348,15 грн, при терміновому оформленні (протягом 7 днів) – 435,3 грн. Закордонний паспорт для дітей без електронного чіпа коштує 291,15 грн, в терміновому порядку – 378,3 грн.

Термін дії закордонного паспорта дитини – 4 роки. Нагадаємо, з 16 років паспорт видають на 10 років.

Альтернативою закордонному паспорту є проїзний документ дитини. "Такий документ поки ще видається, але він приймається не в усіх країнах. Наприклад, Чехія, Португалія, Іспанія його не приймають. Тому перед тим, як їхати з дитиною за кордон з таким документом, потрібно уточнити в консульстві країни, куди планується поїздка, чи приймає держава цей документ", – розповів керівник прес-служби ДМСУ.

Згідно з даними на офіційному сайті ГМС, вартість оформлення проїзного документа дитини становить 54,35 грн, в терміновому порядку (за 10 днів) – 84,7 грн.


Де можна оформити закордонний паспорт
Сектор централізованого оформлення документів № 1 відділу з питань громадянства, реєстрації та роботи з громадянами з тимчасово окупованої території України Управління Державної міграційної служби України в Чернігівській області м. Чернігів, вул. Шевченка, 51А

Останні новини Чернігівщини

10 легких та веселих фільмів, як ліки від осінньої хандри

10 легких та веселих фільмів, як ліки від осінньої хандри 09:28

Осінню хандру кожен долає по-своєму: пробіжками на природі, фотосесіями в листі, читанням гарних книг.

Смачні рецепти вихідного дня: банош з бринзою по-гуцульськи

Смачні рецепти вихідного дня: банош з бринзою по-гуцульськи 09:21

Бринза — це м'який розсольний сир. Ті, хто хоча б раз пробував бринзу, не можуть не погодитися, що це дуже смачно. Банош — каша, приготовлена з кукурудзяного борошна з додаванням вершків або сметани. Подається з бринзою, грибами, шкварками.

Гороскоп на тиждень з 29 листопада до 5 грудня 2021 року

Гороскоп на тиждень з 29 листопада до 5 грудня 2021 року 09:11

Тиждень починається з гармонійних аспектів Марса та Нептуна, Сонце у поєднанні з Меркурієм у Стрільці. Водночас не варто забувати, що все ще коридор затемнень, тому намагайтеся реально дивитися на речі та пропоновані перспективи.

Ханука 2021: історія свята та традиції

Ханука 2021: історія свята та традиції 08:55

Ханука – це іудейське свято світла, яке 2021 року почнуть відзначати ввечері 28 листопада. Святкування триватиме вісім днів, аж до вечора 6 грудня.

Станом на 28 листопада в Україні зафіксовано 14200 нових випадків COVID-19

Станом на 28 листопада в Україні зафіксовано 14200 нових випадків COVID-19 08:38

7 483 нові випадки COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 28 листопада 2021 року. Зокрема, захворіли 774 дитини та 105 медпрацівників.