Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 28 листопада, 10:24:55

Чи допустить міськрада створення Громадської ради при виконкомі?

31.03.2015   08:30

Громадські організації Чернігова підписали відкрите звернення до міського голови Олександра Соколова, у якому йде мова про створення Громадської ради при виконавчому комітеті Чернігівської міської ради.

У постанові № 996 від 03 листопада 2010 року зазначено, що місцеві органи самоврядування за ініціативи громадськості, можуть створити громадську раду, як дорадчий орган чи подібний йому з будь-якою назвою, що запропонується. Про це заявив Роман Семешко, представник «Молодіжної спілки юристів», та повідомив, що для 14 громадських організацій-ініціаторів створення Громадської ради при міськвиконкомі підставою для цього служить Статут територіальної громади м. Чернігова, де прописані можливості участі громадськості у прийняті рішень.

Створенню Громадської ради при виконкомі передуватиме процедура з 7 логічних етапів: буде скликано установчі збори, де буде затверджене положення про кількісний та якісний склад ради.

Ініціатори створення Громадської ради при виконкомі зазначили, що основними причинами для створення стала можливість приймати участь у рішеннях міської влади та надавати свої рекомендації по різноманітних питаннях, які розглядатиме виконком, та які виноситимуться на сесії міськради. Під пильним прицілом опиняться земельні питання, оприлюднення рішень по яким намагаються отримати різні громадські організації міста.

Представники ГО, які підписали звернення до мера, вважають, що участь у Громадській раді слід обмежити – працювати в ній мають не більше 20 представників громадських організацій Чернігова. Водночас, критерії їх відбору наразі в розробці, але це точно будуть професіонали у певній сфері діяльності.

Представник «Правого сектору» Максим Конашевич наголосив, що створення Громадської ради допоможе зробити міську владу більш публічною і відкритою для громадськості.

Всі учасники заходу розділяють його думку, мотивуючи це максимальною підзвітністю влади громаді, що має допомогти домогтися позитивних зрушень в роботі міськвиконкому та сприяти розвитку рідного міста.

Представники громади готові подати звернення до органів прокуратури у разі, якщо влада чинитиме перешкоди на шляху створення Громадської ради.

Останні новини Чернігівщини

10 легких та веселих фільмів, як ліки від осінньої хандри

10 легких та веселих фільмів, як ліки від осінньої хандри 09:28

Осінню хандру кожен долає по-своєму: пробіжками на природі, фотосесіями в листі, читанням гарних книг.

Смачні рецепти вихідного дня: банош з бринзою по-гуцульськи

Смачні рецепти вихідного дня: банош з бринзою по-гуцульськи 09:21

Бринза — це м'який розсольний сир. Ті, хто хоча б раз пробував бринзу, не можуть не погодитися, що це дуже смачно. Банош — каша, приготовлена з кукурудзяного борошна з додаванням вершків або сметани. Подається з бринзою, грибами, шкварками.

Гороскоп на тиждень з 29 листопада до 5 грудня 2021 року

Гороскоп на тиждень з 29 листопада до 5 грудня 2021 року 09:11

Тиждень починається з гармонійних аспектів Марса та Нептуна, Сонце у поєднанні з Меркурієм у Стрільці. Водночас не варто забувати, що все ще коридор затемнень, тому намагайтеся реально дивитися на речі та пропоновані перспективи.

Ханука 2021: історія свята та традиції

Ханука 2021: історія свята та традиції 08:55

Ханука – це іудейське свято світла, яке 2021 року почнуть відзначати ввечері 28 листопада. Святкування триватиме вісім днів, аж до вечора 6 грудня.

Станом на 28 листопада в Україні зафіксовано 14200 нових випадків COVID-19

Станом на 28 листопада в Україні зафіксовано 14200 нових випадків COVID-19 08:38

7 483 нові випадки COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 28 листопада 2021 року. Зокрема, захворіли 774 дитини та 105 медпрацівників.