Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 31 березня, 05:31:07

Зміни торкнуться понад 16 тисяч працюючих пенсіонерів області

24.03.2015   09:16Агенцiя

З 1 квітня набирає чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення», нещодавно прийнятий Верховною Радою України.

Основні нововведення пенсійного законодавства роз’яснював представникам засобів масової інформації на щотижневому брифінгу начальник головного управління Пенсійного фонду України в області Петро Кулініч.

За його словами, зміни, передбачені цим законом, по-перше, стосуються виплат пенсіонерам, які працюють на «спеціальних» посадах. Зокрема, це державні службовці, прокурори, судді, народні депутати, працівники органів місцевого самоврядування. У період роботи таким категоріям пенсіонерів пенсія не виплачуватиметься. При звільненні з роботи, усі вони, як і належить, отримуватимуть пенсійні виплати. Отже орієнтовно 1300 працюючих пенсіонерів в області мають визначитися — працювати далі і не отримувати пенсії чи йти на заслужений відпочинок. Загалом в регіоні налічується 367 тисяч пенсіонерів.

Іншим категоріям працюючих пенсіонерів передбачено виплату пенсій на рівні 85%. Це стосується лише пенсіонерів, розмір пенсії яких перевищує 1,5 розміру прожиткового мінімуму встановленого для осіб, які втратили працездатність, – 1423,5 гривень. А таких в області, за підрахунками приблизно 16 тисяч осіб. Працюючі пенсіонери, у яких пенсія менша за 1423 гривні — отримуватимуть її в повному обсязі.

Такий порядок виплати пенсій, за словами Петра Кулініча, є тимчасовим і діятиме до 1 січня 2016 року.

Втім, всі ці зміни не поширюються на інвалідів І та II груп, інвалідів війни III групи, учасників бойових дій, членів сімей військовослужбовців, учасників АТО. Усі вони на будь-якій роботі отримуватимуть призначену пенсію в повному обсязі.

Окрім того, передбачено зміни умов призначення пенсій на пільгових умовах та за вислугу років. Так, з 1 квітня поетапно змінюється вік жінок, необхідний для призначення пенсій на пільгових умовах. Цей процес відбуватиметься поступово протягом 10 років – кожного року на 6 місяців. Так само збільшуватиметься і загальний стаж роботи для призначення пенсій на пільгових умовах. Ці зміни стосуватимуться, зокрема, робітників локомотивних бригад, працівників на польових геологорозвідувальних роботах, робітників на лісозаготівлях і лісосплаві, плавскладу флоту, працівників освіти та охорони здоров'я, артистів та інші.

З початку 2015 року, за інформацією заступника начальника головного управління Пенсійного фонду України в області Марії Помилуйко, набули чинності зміни, що стосуються умов призначення пенсій у зв’язку з втратою годувальника членам сімей військовослужбовців. Відповідно до цього перерахунок пенсій зроблено 3300 сімей. Понад 69 тисяч пенсіонерів області отримують індексацію, на загальну суму більше 12 мільйонів гривень на місяць.

З пенсій, що перевищують три мінімальні заробітні плати (3654 гривень), справляються податок на доходи фізичних осіб та військовий збір (1,5%). При чому оподатковується не вся пенсія, а лише сума перевищення.

Не здійснюватиметься також доплата пенсіонерам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення. З січня 2015 року не призначаються дострокові пенсії (за станом здоров’я, скороченням штатів). При цьому виплата раніше призначених пенсій продовжується.

Загалом, за інформацією Петра Кулініча, затримки з пенсійними виплатами на Чернігівщині відсутні.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові переглядають вартість транспортної роботи: тариф для пасажирів не змінюється 17:14

Вартість проїзду для пасажирів громадського транспорту міста Чернігова не змінюється.

У Чернігові поліцейські оперативно встановили та затримали грабіжника 16:39

Оперативники Чернігівського райуправління поліції спільно з патрульними поліцейськими «за гарячим слідом» встановили та розшукали зловмисника, який вчинив грабіж і втік.

Чернігівські податківці провели зустріч з аграріями з питань подання таблиць даних платника ПДВ 16:08

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області відбулась робоча зустріч з представниками аграрного сектору регіону.

У Чернігові відбувся «Діалог з громадами» за участю міністра соцполітики 15:44

Днями в Чернігові працював міністр соціальної політики, сімʼї та єдності Денис Улютін. Разом із командою Мінсоцполітики, начальником ОВА В’ячеславом Чаусом, його заступниками, головою обласної ради Оленою Дмитренко, очільником МВА Дмитром Брижинським і представниками від ТГ області взяв участь у зустрічі «Діалог із громадами» на майданчику Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.

Поліція Чернігівщини викрила посадовицю лікарні, службова недбалість якої спричинила збитки на понад 4 мільйона гривень 15:12

Слідчі слідчого управління поліції Чернігівщини за оперативного супроводу обласного управління стратегічних розслідувань та під процесуальним керівництвом обласної прокуратури викрили директорку однієї з лікарень у службовій недбалості, що призвело до завдання збитків державі на понад 4 мільйона гривень.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини