Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 5 лютого, 15:19:40

Черговий фейк: У Росії чомусь вважають Чернігівщину "оплотом єдінства"...

19.03.2015   13:42Агенцiя

Багато хто в Росії помилково вважає, що на Чернігівщині через спільність кордонів та частково історії мають панувати проросійські настрої. І дивуються, коли бачать зовсім протилежне, повідомляє Час Чернігівський.

Днями російське інформаційно-аналітичне видання «Одна Родина» оприлюднило статтю «Как в Чернигове собирали гроши на войну».

У статті йдеться про роботу пунктів збору коштів для потреб армії та АТО, які супроводжуються демонстрацією зразків та макетів зброї. На думку авторів, це розпалювання війни та міжетнічної ворожнечі.

Натомість у приклад ставиться позиція якогось Хлєбова, який апелює до місцевих депутатів, закликаючи зважувати на столітню дружбу двох держав, Переяславську раду та інше. А спроби Чернігівської міської ради проголосувати за рішення щодо визнання Росії країною-агресором автор називає «політическім і нравственним позоріщєм».

«Сегодня же речь идет не просто о предпосылках к конфликту черниговского князя с брянским, усадьбы которых находятся на расстоянии одного марш-броска, а о возможной большой войне», - стверджується у матеріалі.

Хочеться відповісти авторам статті – на Чернігівщині немає жодних проросійських настроїв. А якщо у когось і були ілюзії щодо братерської дружби та взаємодопомоги, то вони розвіялись рік тому остаточно – після окупації Росією Криму та початком агресії на Донбасі.

Численні багатотисячні акції, віче, звернення діячів культури та мистецтва, патріотизм та кожному кроці і море державної символіки — такою зараз є Чернігівщина, від обласного центру до найменшої територіальної громади.

До того ж, тисячі чернігівців пройшли через війну на Донбасі. Сотні волонтерів допомагають армії та добровольчим батальйонам. Чернігівщина прихистила тисячі переселенців з краю війни та руїни.

Це є громадянська відповідь жителів області загарбницьким планам російського політичного керівництва.

А ось відповідь політична — на позачерговій сесії Чернігівської міської ради 16 лютого депутати одноголосно підтримали звернення Верховної Ради України до Організації Об'єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, національних парламентів держав світу про визнання Російської Федерації державою-агресором, а так звані "ДНР" і "ЛНР" – терористичними організаціями.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані в області за минулу добу 14:06

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 3 пожежі.

 Є злочин, є вирок, а чи буде покарання?

Є злочин, є вирок, а чи буде покарання? 13:57

«Злочин-вирок-покарання» – узагальнена послідовність кримінального провадження. Змінити цей алгоритм може лише вичерпний перелік винятків, визначений чинним законодавством.

Прокуратурою вжито заходи у сфері культурної спадщини

Прокуратурою вжито заходи у сфері культурної спадщини 13:53

Прилуцькою окружною прокуратурою встановлено факт протиправної бездіяльності відділу освіти, культури та спорту Парафіївської селищної ради Прилуцького району, що полягає у неподанні до органу охорони культурної спадщини вищого рівня пропозиції про занесення об'єкта культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам'яток України щодо об’єкта культурної спадщини – поселення «Петрушівка - 1» 1 тис. до н.е. (охоронний № 7266-Чр), який занесений до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини Чернігівської області.

Лосі, козулі, дикі кабани: як чернігівець Олександр Михайлов ловить диких тварин на фотопастку 10:28

Лосі, козулі, дикі кабани, бобер та різні птахи потрапляють до фотопасток чернігівця Олександра Михайлова. Він — засновник клубу екстремального відпочинку та два роки займається таким хобі як фотополювання. Чи безпечне таке заняття та як зробити фото диких тварин у лісі – читайте далі.

Атрошенко назвав виконувача обов'язків міського голови та розповів як працюватиме міська влада Чернігова 10:23

1 лютого міського голову Чернігова Владислава Атрошенка відсторонили від відповідної посади строком на один рік. Таке рішення 1 лютого ухвалив Львівський апеляційний суд під час розгляду апеляції на рішення Яворівського районного суду, який 7 грудня 2022 року на рік заборонив міському голові Чернігова Владиславу Атрошенку обіймати свою посаду.