Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 22 вересня, 20:38:38

У нардепів вимагають реагування

18.03.2015   14:23Агенцiя

Звернення до Владислава Атрошенко та Валерія Куліча

Низка представників громадських організацій Чернігова, серед яких ГО "За Чернігів" та ГО "Народний контроль", звернулися з різким зверненням до народних депутатів, що представляють місто Чернігів, Владислава Атрошенка та Валерія Куліча із закликом втрутитися в конфлікт між головою Державної фіскальної служби в Чернігівській області Степаном Дусяком та головою чернігівської обласної ради Миколою Звєрєвим, підприємцями Віктором Лазарем і Сергієм Берестовим.

Наводимо текст документу:

"Ми, представники громадських організацій, відверто дивуємося, що ви народні депутати Блоку Петра Порошенка обрані від Чернігова самоусунулися від процесів, що відбуваються в місті та жодним чином не реагуєте на протиправну діяльність голови облради та бізнесменів з його оточення. Справа полягає в наступному.

Микола Звєрєва та двоє бізнесменів, вже більше місяця дестабілізують ситуацію в області та прагнуть знищити її фінансову систему.

Так, 3 лютого біля стін Державної фіскальної служби в Чернігівській області була розгорнута «театралізована вистава» під головуванням Віктора Лазаря та Сергія Берестового. Останні привели із собою власних робітників, професійних пікетувальників на чолі з Варнаковою та хлопців у балаклавах. Їх головна вимога – негайне звільнення начальника Держфінслужби у Чернігівській області. А привід для цього – не вчасне повернення ПДВ структурі Берестового. До відставки пікетування так не привело і вже за дві години ця компанія покинула приміщення та розійшлася по домівках, залишивши по собі військовий намет та банери з вимогами.

Ще тоді у представників ЗМІ виникло багато запитань. «Високий вал» тоді написав: «якби пікетувальники ДІЙСНО намагалися б відправити Степана Дусяка у відставку, навіщо їм було після кількох годин «театралізованого дійства», звільняти службове приміщення голови фіскальної служби? Тут би засісти собі в кабінеті та чекати поки з Києва не прийде наказ про звільнення Дусяка».

Як привід для цієї акції стали і особисті вимоги Сергія Берестового, який зажадав повернути своїй комерційній структурі ПДВ, відверто розуміючи, що на початку року ніхто не отримує його, бо у держави не має грошей. Більше того, питання повернення ПДВ вирішуються в Києві.

Та, як це вже зрозуміло, це було лише приводом для того, аби розпочати розхитувати ситуацію в обласному центрі.

Вже наступного дня Віктор Лазар та Сергій Берестовий були змушені виправдовуватися перед представниками ЗМІ, що за їх діями не стоять особисті інтереси, а лише інтереси громади. Та і це дивно звучить з вуст Берестового, якого ще минулого року було внесено до люстраційного бюлетеня представників майдану. Що стосується Лазаря, то за часів його головування в РДА Чернігівського району, саме він був довіреним вже покійного Михайла Чечетова. Та напевно, про ці дрібниці, Берестовий та Лазар вже забули.

Спланованість сценарію по розхитуванню фінансової ситуації в області говорить і той факт, що вже 4 лютого голова облради Микола Звєрєв написав звернення до голови Держфінслужби з вимогою звільнення очільника служби в області. Своєї зацікавленості в цьому питанні Микола Звєрєв не приховував і люб’язно надавав коментарі ЗМІ, підігріваючи ситуацію.

Крім того, нам достеменно відомо, що вищезгадані бізнесмени приходили до в.о. Чернігівської ОДА Журмана С.М. та представлялися як люди Звєрєва та змушували підписати лист до голови Держфінслужби з вимогою звільнення начальника обласного управління. Якщо б Журман не погодився, йому погрожували встановленням наметів. Сергій Журман принесений папірець від Звєрєва підписав 5 лютого, та вже наступного дня його відкликав. Але це не завадило Лазарю та Берестовому афішувати підписом і маніпулювати ним перед ЗМІ.

Також, нам достеменно відомо з розмов із Звєрєвим М.В., що він дзвонив до голови Держфінслужби України з вимогами негайно звільнити Дусяка С.П. Зрозуміло, що він діяв як зацікавлена особа і в інтересах наближених до нього бізнесових кіл. Більше того, він діяв за змовою і відверто прагнув дестабілізувати ситуацію в обласному центрі і цілій області. Для людини, яка прийшла до влади завдяки майдану, це виглядає як відверта зрада.

12 лютого Лазар та Берестовий вивели знову своїх працівників до стін Держфінслужби.
13 лютого 2015 року вся компанія разом зі Звєрєвим М.В. вже перебувала в Києві на прес-конференції, яку організували в УНІАН бізнесмени Берестовий С.О. та Лазар В.Л. Питання, яке вони відстоюють – це повернення ПДВ комерційній структурі Берестового С.О. та зняття начальника Головного управління ДФС у Чернігівській області. Як пізніше зазначив Звєрєв М.В., то він там опинився випадково. Але ж анонс про його участь був розісланий заздалегідь.

Ще тоді виникло запитання, чому держслужбовець їздить за державні кошти на відверто замовні акції, де певні особи прагнуть отримати від держави гроші та зняти з займаної посади голову ДФС?

Варто звернути увагу на те, що, на нашу думку, Звєрєв М.В. такими безвідповідальними та зрадницькими діями грає тільки на руку ворогу. А це вже варто розглядати як відвертий сепаратизм.

Остання вистава відбулася 18 лютого у стін все тієї ж Держфінслужби. Після цього «ляльководи» Лазарь та Берестовий перебралися вже до приміщення установи, аби зробити громадську раду під себе і вже за її допомогою розхитувати ситуацію. Саме цим вони зараз і займаються.

Вважаємо, що в діях Звєрєва М.В., як посадової особи є ознаки корупції, перевищення влади та службових повноважень, службова недбалість та відвертий сепаратизм. Що стосується Сергія Берестового та Віктора Лазаря, то ці пани мають відповісти за свою протиправну діяльність спрямовану на розхитування ситуації, громадянське протистояння та сепаратизм.

Вимагаємо від вас, шановні депутати, негайного публічного реагування на протиправні дії голови Чернігівської облради Звєрєва М.В. та його бізнесового оточення. А також, просимо вашого втручання, задля об’єктивного розслідування викладених фактів правоохоронними органами".

Загалом звернення підписане від імені таких громадських організацій міста:

ГО "Молодіжний актив Чернігівщини", ЧРВ "Спілка підприємців", ГО "Чернігівська сотня", ГО "Профсоюз "Чернігівщина", ЧОГО "Народний контроль Чернігова", ГО "За Чернігів", ГО "Дістало", ГО "Форум порятунку міста Чернігова".

Надаємо копії документу звернення:

 

Інформація громадських організацій, що підписали звернення

PR


 

Останні новини Чернігівщини

У Молодіжному театрі відгреміла прем’єра

У Молодіжному театрі відгреміла прем’єра 15:55

18-го вересня відбулася прем’єра – нова історія–вистава за п’єсою Катерини Пенькової «Назви не пам’ятаю».

Виявлено 78 нових випадків COVID-19

Виявлено 78 нових випадків COVID-19 15:31

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 22 вересня в області зафіксовано 78 нових випадків COVID-19.

Претенденти на посаду генерального директора ряду чернігівських міських лікарень вже завтра можуть подавати документи

Претенденти на посаду генерального директора ряду чернігівських міських лікарень вже завтра можуть подавати документи 15:12

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради сьогодні, 22 вересня, прийняв рішення про утворення конкурсних комісій для проведення відбору кандидатів на зайняття посади генерального директора Пологового будинку, Дитячої стоматологічної поліклініки, Дитячої поліклініки № 2, Чернігівської міської лікарні № 2, Чернігівської міської лікарні № 4. Також затвердили їх персональний склад, враховуючи одну правку – замість начальника управління охорони здоров’я міської ради до комісій включили заступника начальника цього управління.

Чернігівщина приймає естафету

Чернігівщина приймає естафету "Європейського пробігу заради миру" 15:08

Цього тижня, 22–26 вересня, територією Чернігівської області пройде маршрут Всеукраїнського фізкультурно-оздоровчого заходу «Європейський пробіг заради миру».

Консультували розробників регуляторних актів щодо підготовки

Консультували розробників регуляторних актів щодо підготовки 14:51

На початку тижня завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Чернігівській області Сергій Проценко в режимі онлайн провів консультацію для фахівців Департаменту енергоефективності, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства Чернігівської облдержадміністрації щодо підготовки аналізу регуляторного впливу та тесту малого підприємництва (М-тесту) до проекту розпорядження голови Чернігівської обласної державної адміністрації «Про встановлення розміру плати за участь у конкурсі з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування».