Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 23 вересня, 22:56:51

Обговорено шляхи розвитку молочної галузі Чернігівщини

12.03.2015   17:39Агенцiя

Обласна наукова конференція щодо перспектив розвитку молочного скотарства в умовах реалізації продуктів в Європейському Союзі, відбулася 12 березня в облдержадміністрації.

У роботі конференції взяли участь заступник голови облдержадміністрації Костянтин Лубенцов, керівництво Департаменту агропромислового розвитку ОДА, представники управлінь агропромислового розвитку районних державних адміністрацій, Головного управління ветеринарної медицини області, інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН України, Асоціації виробників молока України, технологи в галузі тваринництва, керівники сільгосппідприємств.

Звертаючись до учасників, Костянтин Лубенцов зазначив, що у тваринництві молочна галузь є однією із провідних. Адже незважаючи на складну ситуацію в країні, вона розвивається та ставить перед собою нові цілі.

— Господарства молочного напрямку поступово здійснюють оптимізацію виробничого процесу шляхом впровадження новітніх технологій. В області зростає кількість ферм із високим виробничим потенціалом. Сьогоднішня конференція має допомогти знайти відповіді на питання, що виникають у керівників господарств, які планують розпочати процес запровадження сучасних технологій у тваринництві, — підкреслив заступник голови ОДА.

Підписання Україною угоди про асоціацію з ЄС змушує вітчизняного виробника взяти на себе відповідальність за дотримання вимог щодо якості продукції. Проте, щоб вийти та закріпитися на Європейському ринку, необхідно суворо дотримуватись виробничих та управлінських процедур.

За інформацією фахівців Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації на Чернігівщині, незважаючи на складні економічні умови, за минулий рік вироблено понад 217 тисяч тонн молока. Аналіз стану молочної галузі Чернігівщини показує, що загальний обсяг виробництва молока у валовому продукті галузі тваринництва є домінуючим. Молочна галузь перспективна, але вона має бути конкурентоспроможна для можливості виходу на зовнішні ринки.

На сьогодні, лише дев’ять господарств області, учасників Асоціації, мають потужності для виробництва молока класу «екстра». Про це повідомив Директор Департаменту ветеринарії Консультаційного центру асоціації виробників молока Михайло Білоконь. Він розповів про основні аспекти підвищення продуктивності корів і виробництва молока високої якості.

Начальник відділу державної інспекції Головного управління ветеринарної медицини в Чернігівській області Володимир Подорожній розповів про інспектування європейськими спеціалістами п’яти молочних підприємств України, два з яких — чернігівські.

Серед вимог інспекторів єврокомісій: обов’язкова ідентифікація тварин, здоров’я поголів`я, підтверджене регулярними ветеринарними дослідженнями, облік та утилізація молока, отриманого від хворих корів, забезпечення гігієни доїння, зберігання та транспортування молока. Висновки інспекції за результатами перевірки мають надійти протягом шести місяців.

Також учасники зустрічі обмінялися досвідом у питаннях підвищення продуктивності корів, будівництва і реконструкції молочних комплексів, впровадження нових технологій у виробництво тваринницької продукції.

— Перехід на інтенсивний шлях розвитку галузі тваринництва, заготівля якісних кормів в достатній кількості, нарощування поголів’я, суттєве підвищення якості молока — все це дасть змогу збільшити обсяги виробництва якісної молочної сировини. А як наслідок — зросте кількість якісної сировини для молокопереробної промисловості регіону та підвищиться конкурентоспроможність нашої продукції, — наголосив Костянтин Лубенцов на завершення зустрічі.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 115 нових випадків COVID-19

Виявлено 115 нових випадків COVID-19 16:41

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 23 вересня в області зафіксовано 115 нових випадків COVID-19.

Перші випадки вандалізму з’явились на Чернігівщині

Перші випадки вандалізму з’явились на Чернігівщині 12:32

З моменту офіційного старту виборчої кампанії 5 вересня спостерігачі ОПОРИ фіксували випадки пошкодження політичної реклами на Чернігівщині, а саме 3 білборди заляпані фарбою та розмальований сітілайт виявили представники ОПОРИ в місті Чернігові.

Патрульні допомогли чоловікові, який перебував у безпорадному стані

Патрульні допомогли чоловікові, який перебував у безпорадному стані 12:24

Близько 23-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення, що людина потребує допомоги.

Упродовж минулої доби рятувальниками ліквідовано 5 пожеж, одну людину травмовано

Упродовж минулої доби рятувальниками ліквідовано 5 пожеж, одну людину травмовано 12:16

Минулої доби підрозділи обласного Управління ДСНС 5 разів залучались до ліквідації пожеж, 2 з яких виникли у житловому секторі громадян, 2 в природних екологічних системах та 1 на об'єкті.