Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 17 вересня, 02:59:11

Обговорено шляхи розвитку молочної галузі Чернігівщини

12.03.2015   17:39Агенцiя

Обласна наукова конференція щодо перспектив розвитку молочного скотарства в умовах реалізації продуктів в Європейському Союзі, відбулася 12 березня в облдержадміністрації.

У роботі конференції взяли участь заступник голови облдержадміністрації Костянтин Лубенцов, керівництво Департаменту агропромислового розвитку ОДА, представники управлінь агропромислового розвитку районних державних адміністрацій, Головного управління ветеринарної медицини області, інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН України, Асоціації виробників молока України, технологи в галузі тваринництва, керівники сільгосппідприємств.

Звертаючись до учасників, Костянтин Лубенцов зазначив, що у тваринництві молочна галузь є однією із провідних. Адже незважаючи на складну ситуацію в країні, вона розвивається та ставить перед собою нові цілі.

— Господарства молочного напрямку поступово здійснюють оптимізацію виробничого процесу шляхом впровадження новітніх технологій. В області зростає кількість ферм із високим виробничим потенціалом. Сьогоднішня конференція має допомогти знайти відповіді на питання, що виникають у керівників господарств, які планують розпочати процес запровадження сучасних технологій у тваринництві, — підкреслив заступник голови ОДА.

Підписання Україною угоди про асоціацію з ЄС змушує вітчизняного виробника взяти на себе відповідальність за дотримання вимог щодо якості продукції. Проте, щоб вийти та закріпитися на Європейському ринку, необхідно суворо дотримуватись виробничих та управлінських процедур.

За інформацією фахівців Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації на Чернігівщині, незважаючи на складні економічні умови, за минулий рік вироблено понад 217 тисяч тонн молока. Аналіз стану молочної галузі Чернігівщини показує, що загальний обсяг виробництва молока у валовому продукті галузі тваринництва є домінуючим. Молочна галузь перспективна, але вона має бути конкурентоспроможна для можливості виходу на зовнішні ринки.

На сьогодні, лише дев’ять господарств області, учасників Асоціації, мають потужності для виробництва молока класу «екстра». Про це повідомив Директор Департаменту ветеринарії Консультаційного центру асоціації виробників молока Михайло Білоконь. Він розповів про основні аспекти підвищення продуктивності корів і виробництва молока високої якості.

Начальник відділу державної інспекції Головного управління ветеринарної медицини в Чернігівській області Володимир Подорожній розповів про інспектування європейськими спеціалістами п’яти молочних підприємств України, два з яких — чернігівські.

Серед вимог інспекторів єврокомісій: обов’язкова ідентифікація тварин, здоров’я поголів`я, підтверджене регулярними ветеринарними дослідженнями, облік та утилізація молока, отриманого від хворих корів, забезпечення гігієни доїння, зберігання та транспортування молока. Висновки інспекції за результатами перевірки мають надійти протягом шести місяців.

Також учасники зустрічі обмінялися досвідом у питаннях підвищення продуктивності корів, будівництва і реконструкції молочних комплексів, впровадження нових технологій у виробництво тваринницької продукції.

— Перехід на інтенсивний шлях розвитку галузі тваринництва, заготівля якісних кормів в достатній кількості, нарощування поголів’я, суттєве підвищення якості молока — все це дасть змогу збільшити обсяги виробництва якісної молочної сировини. А як наслідок — зросте кількість якісної сировини для молокопереробної промисловості регіону та підвищиться конкурентоспроможність нашої продукції, — наголосив Костянтин Лубенцов на завершення зустрічі.

Останні новини Чернігівщини

Прославляємо ніжинський огірок

Прославляємо ніжинський огірок 17:36

У Ніжині можна не лише дізнатись чимало цікавого з історії краю, але й відпочити на святкових заходах, які стали традиційними для нашого міста.

Дослідження пагорба біля Єлецького монастиря

Дослідження пагорба біля Єлецького монастиря 17:18

Минулого тижня, у рамках розробки проекту з укріплення схилу та пагорбу біля Єлецького монастиря здійснювалися роботи з дослідження ґрунтів на зазначеній ділянці.

У Чернігові відкрито унікальну виставку відомого фотохудожника Віктора Кошмала, присвячену Дню рятівника

У Чернігові відкрито унікальну виставку відомого фотохудожника Віктора Кошмала, присвячену Дню рятівника 17:09

16 вересня у Чернігівському "Міському Палаці культури імені В'ячеслава Радченка" відбулося урочисте відкриття унікальної виставки відомого фотохудожника Віктора Кошмала, присвяченої Дню рятівника.

Погоджувальна рада затвердила перелік питань сорок п’ятої сесії Чернігівської міськради сьомого скликання

Погоджувальна рада затвердила перелік питань сорок п’ятої сесії Чернігівської міськради сьомого скликання 13:04

Засідання Погоджувальної ради перед сорок п’ятою сесією Чернігівської міської ради сьомого скликання відбулося в Чернігівській міській раді 16 вересня.

Чергове навчання для працівників центрів соціально-психологічної реабілітації дітей

Чергове навчання для працівників центрів соціально-психологічної реабілітації дітей 12:17

Службою у справах дітей Чернігівської ОДА проведенно семінар-тренінг «Сучасні практики соціально-психологічної реабілітації дітей у закладах соціального захисту» для керівників, вихователів та психологів центрів соціально-психологічної реабілітації дітей.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини