Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 23 лютого, 20:01:58

Обговорили проект Стратегії сталого розвитку Чернігівської області на період до 2020 року

12.03.2015   10:19Агенцiя

11 березня в облдержадміністрації відбулося спільне засідання координаційної ради та робочої групи із розробки Стратегії сталого розвитку Чернігівської області на період до 2020 року, в якому взяв участь голова обласної ради Микола Звєрєв. Провів нараду в.о. голови обласної державної адміністрації Сергій Журман.

Учасникам засдіання було презентовано проект Стратегії розвитку Чернігівської області на період до 2020 року та розглянуто методологічні підходи до формування плану її реалізації.

Заступник директора Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Олександра Хомик зазначила, що в перспективі Чернігівщина 2020 року - це самодостатній екологічно чистий, туристично привабливий регіон європейської держави Україна з високорозвиненим промислово-аграрним комплексом, гідним рівнем життя населення.

Гаслом для розвитку регіону пропонується «Чернігівщина – край для праці, життя та відпочинку». Визначено три стратегічні та оперативні цілі. Серед стратегічних цілей – підвищення конкурентоспроможності області та забезпечення стійкого економічного зростання, розвиток сільських територій «Регіон рівних можливостей», розвиток людського потенціалу «Людина - понад усе».

Олександра Хомик також акцентувала увагу і на етепах розробки Стратегії. Серед них: організація роботи, здійснення спеціального економічного аналізу, SWOT-аналізу, визначення стратегічного бачення, формування стратегічних та операційних цілей із відповідними заходами, громадське обговорення та ухвалення Стратегії, моніторинг та впровадження.

Фінансове ж забезпечення реалізації Стратегії здійснюватиметься за рахунок коштів державного бюджету, місцевих бюджетів та інших коштів незаборонених законодавством.

Микола Звєрєв, звертаючись до присутніх, зазначив, що на перше місце в реалізації Стратегії необхідно поставити людину. Там, де є людина, є громада, є місцеве самоврядування. Сьогодні, європейська спільнота запроваджує зміни через реформи місцевого самоврядування. І альтернативи цьому немає.
Керівник також наголосив, що в розробку Стратегії краю повинні включатися самоврядні інституції – об'єднані громади. Це, в свою чергу, наближає адміністративні послуги до людини.
Микола Звєрєв запропонував прописати в Програмі кластерну систему, яка має включати енергетичний, туристичний та аграрний кластери. Також він акцентував увагу на унікальності області в логістичному її потенціалі та необхідності переорієнтації логістичного ринку нашого регіону на Польщу, Балтійські країни.

Після обговорення питань порядку денного, Сергій Журман, зазначив, що всі пропозиції будуть внесені в проект Стратегії сталого розвитку. Далі він буде направлений на громадські слухання, ще раз розглядатиметься і відшліфовуватиметься, і вже потім буде винесений на розгляд сесії обласної ради.

Останні новини Чернігівщини

Українська Масниця, або Колодій: традиції та значення свята

Українська Масниця, або Колодій: традиції та значення свята 14:44

Українське свято Колодій (Масниця) припадає на останній тиждень перед Великим постом. У 2020 році Колодій триває з 24 лютого по 1 березня. Інші, менш поширені його назви: Сиропуст, Пущення, Масниця або ж “Бабський тиждень”.

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів салатів з авокадо

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів салатів з авокадо 14:36

Для салатов обязательно выбирайте спелое авокадо. Перед приготовлением очистите его от шкурки и косточки. Если вы купили недозревшее авокадо, положите его к бананам или яблокам, или на батарею - оно дозреет.

Гороскоп на тиждень 24 лютого - 1 березня 2020 року

Гороскоп на тиждень 24 лютого - 1 березня 2020 року 14:02

26 лютого інтелект і воля будуть перебувати в гармонії. Період ретроградності Меркурія сприятливий для ухвалення розумних рішень. Можна розраховувати на велику кількість спілкування, успішні ділові поїздки в ті місця, де були раніше, а також відновлення колишніх контактів.

Не 23 лютого... Ось коли треба вітати українських чоловіків

Не 23 лютого... Ось коли треба вітати українських чоловіків 10:31

23 лютого – День Червоної армії і Флоту. Зараз в низці постсоціалістичних країни відзначають це "свято" як День захисника Вітчизни, але українцям про нього давно пора забути. Наша Вітчизна – це Україна, а не СРСР, тому й вітати чоловіків ми маємо в інші дні.