Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 23 лютого, 20:24:00

Ініціатива "Угода мерів—Схід" — крок до енергетичної незалежності міст

12.03.2015   10:13Агенцiя

Тема енергозбереження що далі, то стає для всіх українців важливішою й актуальнішою. На сьогодні понад 78% енергії споживається саме в містах. Тому, саме від місцевої влади залежить спроможність організувати нормальне, безперебійне, комфортне життя мешканців цих територій. Таку думку висловив керівник проекту «Угода мерів-Схід» Святослав Павлюк 11 березня під час спілкування з представниками засобів масової інформації Чернігівщини.

Розповідаючи про проект, він зазначив, що все розпочалось, як ініціатива європейських міст скоротити викиди в атмосферу СО2 та зробити своє життя більш комфортним. Ініціативу пізніше підтримала Європейська Комісія.

Загалом, проект «Угода мерів-Схід» розпочав працювати в Україні з 2011 року. Серед 92-х міст-підписантів угоди є два з Чернігівської області — Чернігів і Мена. Зокрема, Мена, за словами Святослава Павлюка, досить успішно розробила план дій енергетичного розвитку. Цього року взяла участь у конкурсі проектів і вже отримала грант від Європейської Комісії у сумі 0,5 мільйона євро.

— Угода мерів не є грантовим механізмом, не роздає грошей, а допомагає містам створити ефективну, діючу структуру управління власною енергетикою. У межах цієї роботи ми допомагаємо написати план та фінансові заявки до міжнародних фінансових структур. Це відкриває двері до участі у багатьох фінансових програмах, грантових конкурсах, - підкреслив керівник проекту.

Участь у цьому проекті дає можливість навчити місцевих службовців вибудовувати систему енергетичного менеджменту, розробити план енергетичного розвитку та хороші інвестиційні проекти і програми для міста, модернізації житлово-комунального господарства, генерації, транспортування і споживання енергії. Заступник міського голови м. Миргород Полтавської області Максим Верещак зауважив, що приїхав до Чернігова, щоб поділитися набутим досвідом участі в ініціативі. Він впевнений, що цей проект є найкращим способом швидше досягти своєї енергонезалежності.

За інформацією професора національної академії державного управління при Президентові України Наталії Олійник, для модернізації житлових будинків в державі потрібно витратити близько 500 мільярдів гривень. Таких коштів в країні немає. Тому на сьогодні необхідно реалізовувати проекти, що фінансуються і державою, і органами місцевого самоврядування, і самими співвласниками будинків.

З метою ознайомлення представників органів місцевого самоврядування з проектом «Угода мерів-Схід», сьогодні організовано проведення регіонального семінару на тему: «Спроможність міст керувати місцевою енергетикою — основа енергетичної незалежності». Можливо, що серед підписантів угоди з’являться нові міста нашої області.

Останні новини Чернігівщини

Українська Масниця, або Колодій: традиції та значення свята

Українська Масниця, або Колодій: традиції та значення свята 14:44

Українське свято Колодій (Масниця) припадає на останній тиждень перед Великим постом. У 2020 році Колодій триває з 24 лютого по 1 березня. Інші, менш поширені його назви: Сиропуст, Пущення, Масниця або ж “Бабський тиждень”.

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів салатів з авокадо

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів салатів з авокадо 14:36

Для салатов обязательно выбирайте спелое авокадо. Перед приготовлением очистите его от шкурки и косточки. Если вы купили недозревшее авокадо, положите его к бананам или яблокам, или на батарею - оно дозреет.

Гороскоп на тиждень 24 лютого - 1 березня 2020 року

Гороскоп на тиждень 24 лютого - 1 березня 2020 року 14:02

26 лютого інтелект і воля будуть перебувати в гармонії. Період ретроградності Меркурія сприятливий для ухвалення розумних рішень. Можна розраховувати на велику кількість спілкування, успішні ділові поїздки в ті місця, де були раніше, а також відновлення колишніх контактів.

Не 23 лютого... Ось коли треба вітати українських чоловіків

Не 23 лютого... Ось коли треба вітати українських чоловіків 10:31

23 лютого – День Червоної армії і Флоту. Зараз в низці постсоціалістичних країни відзначають це "свято" як День захисника Вітчизни, але українцям про нього давно пора забути. Наша Вітчизна – це Україна, а не СРСР, тому й вітати чоловіків ми маємо в інші дні.