Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 19 лютого, 12:54:59

Ситуація з погашенням заборгованості із заробітної плати складна, але контрольована

12.03.2015   08:33Агенцiя

Ситуацію з погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах, організаціях та установах області розглянули на черговому засіданні тимчасової комісії, яке відбулося 11 березня під керівництвом виконуючого обов’язки голови обласної державної адміністрації Сергія Журмана.

— Заборгованість із виплати заробітної плати в області з початку року зросла на 20% і становила майже 22 мільйони гривень. Тому маємо продовжувати розпочату у минулому році роботу, задля того, щоб тримати на постійному контролі це питання, — повідомив очільник області.

Наразі в регіоні налічується 49 підприємств-боржників. Нажаль, за інформацією директора Департаменту соціального захисту населення Олега Русіна, переважна сума боргів сконцентрована на 30-ти економічно активних підприємствах. Найбільшими боржниками серед них є ПАТ «Чернігівський завод радіоприладів «ЧеЗаРа», ДП «Чернігівнафтогазгеологія», ПАТ «Хімтекстильмаш», «Чернігівський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою». Як не прикро, зросли борги у промисловому секторі економіки та будівельній галузі Чернігівщини. На початок березня виникла заборгованість із виплати заробітної плати у сільському господарстві області, зокрема, на ТОВ «Придніпров’є» Ріпкинського району.

Значна сума боргу залишається і на 19 неактивних підприємствах. Із них 3 призупинили свою діяльність, на 16 — здійснюються процедури відновлення платоспроможності. Серед найбільших боржників тут «Будівельна компанія «Домобудівник», ПАТ «Чернігівбуд», «Ніжинський ремонтний завод інженерного озброєння», «Ніжинські лабораторії скануючих пристроїв» тощо.

Основними причинами існування боргів продовжуються залишатися низька платоспроможність та високий рівень збитковості підприємств, неналежна реалізація виробленої продукції, тимчасове призупинення виробничої діяльності несвоєчасні розрахунки замовників за виконані роботи.

У ході засідання було заслухано інформацію про ситуацію, проблемні питання та шляхи ліквідації заборгованості працівникам підприємств м. Чернігова та Ріпкинського району.

На переконання Сергія Журмана, даної ситуації з виплати заробітної плати в області можна було уникнути. Саме тому, керівникам районів було поставлено завдання — тримати на постійному контролі підприємства, де заборгованість тільки з’являється, задіяти всі важелі та впливати на підприємства-боржники.

Останні новини Чернігівщини

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 12:53

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Про ефективне управління людьми дізналися представники громад Чернігівщини

Про ефективне управління людьми дізналися представники громад Чернігівщини 11:42

У вівторок, 18 лютого у Чернігівському регіональному офісі Програми «U-LEAD з Європою» відбувся тренінг на тему «Управління людськими ресурсами в ОТГ». Учасниками заходу стали представники об’єднаних територіальних громад Чернігівської області.

Освітня субвенція у 2020 році для Чернігівщини збільшена на 36,66 млн. грн

Освітня субвенція у 2020 році для Чернігівщини збільшена на 36,66 млн. грн 10:44

Уряд спрямував місцевим бюджетам кошти на освіту та підтримав позицію Асоціації міст України щодо врахування реального контингенту учнів.

Міський голова Ніжинв провів особистий прийом громадян

Міський голова Ніжинв провів особистий прийом громадян 10:23

18 лютого міський голова Анатолій Лінник провів особистий прийом громадян.

Відбулося публічне представлення звіту про виконання міського бюджету Чернігова за 2019 рік

Відбулося публічне представлення звіту про виконання міського бюджету Чернігова за 2019 рік 10:13

Звіт про виконання міського бюджету міста Чернігова в 2019 році був представлений на щотижневій розширеній нараді в Чернігівській міській раді 18 лютого. Озвучила підсумкові показники фінансового року керівниця фінансового управління міської ради Олена Лисенко.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини