Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 25 жовтня, 07:51:09

Чернігівська влада поступово йде на покращення системи доступу до інформації

18.10.2011   07:31Агенцiя

Експертна група з питань доступу до публічної інформації Громадської ради при Чернігівській ОДА в жовтні направила ряд рекомендацій до органів влади щодо вдосконалення системи доступу до публічної інформації.

Чернігівська обласна та міська влада лише частково врахувала громадські рекомендації.

Так, Експертна група рекомендувала Чернігівській міській раді, зокрема, розмістити на своєму офіційному веб-сайті порядок оскарження дій чи бездіяльності розпорядника інформації; звіти, в тому числі щодо задоволення запитів на інформацію; контактну інформацію особи (відділу) відповідального за забезпечення доступу запитувачів до інформації в міській раді; визначити конкретне спеціальне місце для роботи запитувачів з документами чи їх копіями а також оприлюднювати на сайті всі проекти рішень та рішення міської ради, а не вибірково, як це відбувається сьогодні.

В результаті Чернігівська міська рада лише частково виконала рекомендації – розмістила на своєму сайті контакти відповідальних осіб, електронну пошту та місце для роботи запитувачів із документами (http://www.chernigiv-rada.gov.ua/project/info-access)


Але, нажаль, поки міська рада поки не виконує норми закону щодо оприлюднення всіх своїх проектів рішень, зокрема, земельних.


До Чернігівської обласної ради та Чернігівської обласної державної адміністрації Експертна група зверталася з пропозицією щодо створення систему обліку публічної інформації з можливістю доступу до неї через сайт обласної ради; рекомендувати сільським, селищним радам провести роботу над максимальним оприлюдненням інформації відповідно до всіх пунктів в закладці “доступ до публічної інформації” на сайті обласної ради

Чернігівська обласна рада врахувала пропозицію розмістити систему обліку документів
(http://www.chernihiv-oblrada.gov.ua/index.php?th=cat&cat_id=232&item_id=1672)


Проте у експертів залишаються питання щодо самої форми системи.
Чернігівська ОДА поки, нажаль, не врахувала експертних рекомендацій щодо введення системи обліку та модернізації (наповнення) сторінок РДА відповідно до виду ОДА.


Тож Експертна група, напевно, буде виносити дане питання на обговорення Громадської ради при Чернігівській ОДА, щоб донести свою позицію до керівництва області.

Додамо, що до Експертної групи з питань доступу до публічної інформації Громадської ради при Чернігівській ОДА входять представники Демократичного Альянсу, Чернігівського освітнього центру “Ініціатива”, профспілки підприємців “Єдність” та чернігівські журналісти.


За повідомленням експертної групи з питань доступу до публічної інформації

Останні новини Чернігівщини

Сьогодні - вибори до місцевих рад

Сьогодні - вибори до місцевих рад 07:40

25 жовтня в Україні проводять вибори до органів місцевого самоврядування. Громадяни будуть обирати депутатів до місцевих рад та мерів своїх населених пунктів. Голосування розпочинається о 08:00 і триватиме до 20:00. Потім виборчі дільниці закриються й розпочнеться підрахунок голосів.

25 жовтня - День автомобіліста

25 жовтня - День автомобіліста 07:27

День автомобіліста святкують в останню неділю жовтня. Святкують День працівника автотранспорту, або, як його ще називають - День водія - не тільки ті шофери, хто сидить за кермом.

Олімпік - Десна 0:2

Олімпік - Десна 0:2 18:54

Голи: Шевцов, 24, Тотовицький, 37.