Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 21 листопада, 06:33:41

Найголовніше завдання в нинішніх складних умовах — сконцентрувати всі наявні резерви для забезпечення економічної та політичної стабільності в регіоні

27.02.2015   07:48Агенцiя

Таке завдання керівникам районів і міст озвучив виконуючий обов’язки голови обласної державної адміністрації Сергій Журман в ході розширеної наради, присвяченої підсумкам роботи області у 2014 році.

— Військові події, які відбуваються на сході країні, звичайно, накладають відбиток і на розвиток економіки. На сьогодні, незважаючи на окремі минулорічні досягнення, в області, як і в Україні в цілому, проявляються ознаки рецесії.

Тому на даному етапі необхідно зосередитись на мінімізації впливу існуючих ризиків, що існують; реалізації на місцевому рівні загальнодержавних реформ, а також формуванні сприятливого інвестиційного клімату та забезпеченні стабільного функціонування соціальної сфери, - наголосив, підбиваючи підсумки Сергій Журман.

Він поставив завдання всіляко сприяти ініціативам підприємств щодо впровадження інноваційних та інвестиційних проектів, енергозберігаючих технологій, освоєння нової конкурентоспроможної продукції та розширення ринків збуту.

Основне у сільському господарстві – правильно і своєчасно використати існуючий потенціал шляхом продовження його модернізації. Це повинно забезпечити зростання обсягів та якості продукції, створення нових робочих місць, а в підсумку – наповнення бюджетів.

Час вимагає зосередження на ощадливому використанні енергоресурсів. В районах необхідно не збавляти темпів впровадження енергозберігаючих заходів як у виробничій сфері, так і в бюджетних установах.

— Ресурси, як державні, так і приватні, повинні бути направлені на енергоефективні технології та обладнання, - підкреслив в.о. голови облдержадміністрації.

Він також нагадав присутнім, що своєчасність соціальних виплат, дотримання державних соціальних гарантій, підтримка вразливих верств населення, поліпшення якості обслуговування, наближення соціальних послуг до споживачів – це ті пріоритети, на яких вони повинні зосереджуватись і надалі.

Зважаючи на те, що у поточному році ситуація із забезпеченням бюджетними коштами основних соціальних видатків є напруженою, керівникам районів та міст у першу чергу необхідно:

- забезпечити виплату всіх соціальних видатків, передбачених чинним законодавством;

- оптимізувати мережу та штати бюджетних установ відповідно до чинного законодавства, підходячи до цього процесу пропорційно і виважено;

- вжити вичерпних заходів для якісного виконання місцевих бюджетів та раціонального використання бюджетних ресурсів;

- забезпечити постійний контроль за дотриманням платіжної дисципліни в частині розрахунків за спожиті енергоносії, не допускаючи простроченої заборгованості з їх оплати.

Сергій Журман акцентував увагу на подальшому контролі роботи по підтримці осіб та родин, що опинились у складних життєвих обставинах, особливу увагу приділяти сім’ям загиблих в АТО та вимушених переселенців.

— Конкретні завдання на поточний рік визначені Програмою економічного і соціального розвитку, залишається тільки забезпечити її безумовне виконання.

В умовах обмеженості фінансування, коли значні кошти будуть направлені на підвищення обороноздатності держави, а також призупинено підвищення державних соціальних стандартів, нам буде непросто здійснити все заплановане. Тому наше завдання в цих складних умовах - сконцентрувати всі наявні резерви для забезпечення економічної та політичної стабільності в регіоні, - резюмував в.о. голови облдержадміністрації.

Останні новини Чернігівщини

Сновська поліція повернула жителю райцентру скутер, вкрадений злодієм

Сновська поліція повернула жителю райцентру скутер, вкрадений злодієм 15:35

Правоохоронці Сновського відділення поліції днями вилучили скутер «Хонда», який у вересні зник з двору місцевого жителя.

Чернігів: рятувальники надали допомогу в ліквідації наслідків ДТП

Чернігів: рятувальники надали допомогу в ліквідації наслідків ДТП 14:47

19 листопада о 12:07 до оперативно-координаційного центру Управління ДСНС України у Чернігівській області надійшло повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду, яка трапилась на перехресті вулиць П'ятницької та С. Русової.

До 4 років 6 місяців позбавлення волі засуджено чоловіка за пограбування

До 4 років 6 місяців позбавлення волі засуджено чоловіка за пограбування 14:37

Під час судового розгляду прокурором Чернігівської місцевої прокуратури доведено, що 22.10.2018, у вечірній час, місцевий житель, знаходячись в приміщенні кухні власної квартири, розташованої в одному з будинків по проспекту Миру у м. Чернігові, у ході розпивання спиртних напоїв зірвав з шиї свого гостя золотий ланцюжок із хрестиком загальною вартістю майже 10 тисяч гривень.

За десять місяців 2019 року по Чернігівщині сплачено 12,6 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску

За десять місяців 2019 року по Чернігівщині сплачено 12,6 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску 13:57

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області платниками за десять місяців 2019 року сплачено 8,7 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів.

В Десні вчилися долати водну перешкоду в екстремальних умовах

В Десні вчилися долати водну перешкоду в екстремальних умовах 13:47

В селищі Десні військові піхотинці навчалися долати водну перешкоду на бойовій техніці, зокрема БМП-1 та БМП-2.