Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 26 лютого, 19:32:05

Президент закликає пришвидшити реформи

02.02.2015   22:24Агенцiя

Президент Петро Порошенко на засіданні Національної ради реформ закликав пришвидшити реформи, зокрема, судову та антикорупційну.

"Нам треба бути більш рішучими. Ми втратили частину дорогоцінного часу на створення політичних умов, необхідних для старту реформ", – заявив Президент, додавши, що "ситуація, яка склалася, демонструє, що у нас просто немає права зараз відступати, уповільнювати реформи, заговорювати їх, не демонструвати рішучого та впевненого прогресу".

При цьому Глава держави відзначив, що реформи почалися. "Годі посипати голову попелом нібито через їх відсутність", – наголосив Президент.

За словами Петра Порошенка, "зміни мають посилити державу і зробити більш ефективної боротьбу з агресором не лише, не тільки і не стільки на військовому фронті. Ми маємо довести і продемонструвати всьому світові, що нова українська влада, нове українське суспільство здатні запропонувати абсолютно іншу модель, за якою буде розвиватися Україна".

Говорячи про необхідність пришвидшення судової реформи, Президент відзначив: "Єдина гілка, яка не дозволяє нам говорити про повне перезавантаження влади, – це судова. Поки що вона стоїть як скеля, об яку розбиватимуться найпотужніші реформаторські хвилі".

Глава держави наголосив на тому, що треба завершити обговорення і узгодження законопроектів щодо судової реформи. "Нам треба якомога швидше прийняти узгоджений законопроект, який дасть нам можливість ефективно змінювати судову гілку влади", – заявив Петро Порошенко.

За словами Президента, слід суворо обмежити вплив інших гілок влади на суди. Але при цьому Петро Порошенко зазначив, що не готовий погодитися на перетворення Президента на стороннього спостерігача за судами. "Тим більше, що претензії за стан справ у судах люди за інерцією адресують Главі держави. Якщо ми підемо на те, аби дозволити неочищеному суддівському корпусу варитися у власному соку – змін в судовій системі не дочекаємося не лише ми, а й наші діти! Суди й досі не спромоглися навіть люстрацію почати", – сказав Президент.

Звертаючись до Голови Верховної Ради Володимира Гройсмана, Президент висловив сподівання, що вже в четвер Рада ухвалить в першому читанні проект змін до Конституції, які разом із повним скасуванням депутатської недоторканості передбачають обмеження недоторканості суддів. "Це теж частина судової реформи", – відзначив він.

При цьому Президент звернувся до тих, "хто вчергове хоче забалакати скасування безкарності депутатів вимогами скасувати недоторканість Президента": "Будь ласка, готуйте Закон про порядок імпічменту, якщо такий документ потрібен, або інші речі, які треба змінювати у Конституції. Але не треба чекати зняття депутатської недоторканості, посилаючись на ті чи інші причини. Не вийде. Сьогодні суспільство вимагає абсолютно рішучих кроків від усієї нашої команди".

За словами Президента, чесні суди потрібні і для ефективної роботи Національного антикорупційного бюро, яка стартує найближчими тижнями.

Президент нагадав міністру юстиції Павлу Петренку про серйозні міжнародні зобов'язання України щодо приведення пенітенціарної системи до європейських стандартів.

Глава держави також звернув увагу Міністра економічного розвитку та торгівлі Айвараса Абромавичуса на необхідність втілення у життя планів з дерегуляції. Президент запропонував обговорити концепцію реформування державних підприємств, яка передбачає сучасний аудит, призначення незалежних членів ради директорів, прозору процедуру кадрових призначень і грошових компенсацій керівникам цих підприємств.

Останні новини Чернігівщини

Відбулася зустріч з Послом ЄС в Україні Матті Маасікасом

Відбулася зустріч з Послом ЄС в Україні Матті Маасікасом 16:41

Сьогодні на Чернігівщині перебуває делегація Представництва Європейського Союзу в Україні на чолі з Послом ЄС в Україні Матті Маасікасом.

Чернігівська профспілкова “молодіжка” відзвітувалася за роботу в 2019 році

Чернігівська профспілкова “молодіжка” відзвітувалася за роботу в 2019 році 14:02

25 лютого відбулося чергове засідання Президії Федерація профспілкових організацій Чернігівської області (ФПО). Одним з питань порядку денного був звіт голови Молодіжної ради ФПО (МР) Віталій Копиш про діяльність у минулому році.

Територіальні громади та їх генеральні плани

Територіальні громади та їх генеральні плани 13:56

Актуальні питання планування населених пунктів, розробки та затвердження містобудівної документації і її стратегічної екологічної оцінки обговорювали посадовці Сосницької, Коропської, Понорницької, Новгород-Сіверської і Менської об’єднаних територіальних громад.

У пункті пропуску

У пункті пропуску "Нові Яриловичі" відбулося засідання Міжвідомчої робочої групи з питань інтегрованого управління кордонами 11:30

25 лютого в пункті пропуску «Нові Яриловичі», що на кордоні з Білоруссю у Чернігівській області, відбулося виїзне засідання Міжвідомчої робочої групи з питань координації інтегрованого управління кордонами.

В Управлінні охорони здоров’я Чернігівської ОДА прокоментували готовність до реагування на випадок поширення коронавірусу

В Управлінні охорони здоров’я Чернігівської ОДА прокоментували готовність до реагування на випадок поширення коронавірусу 11:14

Заступник начальника управління охорони здоров’я ОДА Володимир Пулін прокоментував стан готовності медичної галузі Чернігівщини до можливого поширення коронавірусу. За його словами, в області розроблено чіткий план з недопущення занесення та розповсюдження даного захворювання.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини