Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 25 червня, 19:55:30

Президент закликає пришвидшити реформи

02.02.2015   22:24Агенцiя

Президент Петро Порошенко на засіданні Національної ради реформ закликав пришвидшити реформи, зокрема, судову та антикорупційну.

"Нам треба бути більш рішучими. Ми втратили частину дорогоцінного часу на створення політичних умов, необхідних для старту реформ", – заявив Президент, додавши, що "ситуація, яка склалася, демонструє, що у нас просто немає права зараз відступати, уповільнювати реформи, заговорювати їх, не демонструвати рішучого та впевненого прогресу".

При цьому Глава держави відзначив, що реформи почалися. "Годі посипати голову попелом нібито через їх відсутність", – наголосив Президент.

За словами Петра Порошенка, "зміни мають посилити державу і зробити більш ефективної боротьбу з агресором не лише, не тільки і не стільки на військовому фронті. Ми маємо довести і продемонструвати всьому світові, що нова українська влада, нове українське суспільство здатні запропонувати абсолютно іншу модель, за якою буде розвиватися Україна".

Говорячи про необхідність пришвидшення судової реформи, Президент відзначив: "Єдина гілка, яка не дозволяє нам говорити про повне перезавантаження влади, – це судова. Поки що вона стоїть як скеля, об яку розбиватимуться найпотужніші реформаторські хвилі".

Глава держави наголосив на тому, що треба завершити обговорення і узгодження законопроектів щодо судової реформи. "Нам треба якомога швидше прийняти узгоджений законопроект, який дасть нам можливість ефективно змінювати судову гілку влади", – заявив Петро Порошенко.

За словами Президента, слід суворо обмежити вплив інших гілок влади на суди. Але при цьому Петро Порошенко зазначив, що не готовий погодитися на перетворення Президента на стороннього спостерігача за судами. "Тим більше, що претензії за стан справ у судах люди за інерцією адресують Главі держави. Якщо ми підемо на те, аби дозволити неочищеному суддівському корпусу варитися у власному соку – змін в судовій системі не дочекаємося не лише ми, а й наші діти! Суди й досі не спромоглися навіть люстрацію почати", – сказав Президент.

Звертаючись до Голови Верховної Ради Володимира Гройсмана, Президент висловив сподівання, що вже в четвер Рада ухвалить в першому читанні проект змін до Конституції, які разом із повним скасуванням депутатської недоторканості передбачають обмеження недоторканості суддів. "Це теж частина судової реформи", – відзначив він.

При цьому Президент звернувся до тих, "хто вчергове хоче забалакати скасування безкарності депутатів вимогами скасувати недоторканість Президента": "Будь ласка, готуйте Закон про порядок імпічменту, якщо такий документ потрібен, або інші речі, які треба змінювати у Конституції. Але не треба чекати зняття депутатської недоторканості, посилаючись на ті чи інші причини. Не вийде. Сьогодні суспільство вимагає абсолютно рішучих кроків від усієї нашої команди".

За словами Президента, чесні суди потрібні і для ефективної роботи Національного антикорупційного бюро, яка стартує найближчими тижнями.

Президент нагадав міністру юстиції Павлу Петренку про серйозні міжнародні зобов'язання України щодо приведення пенітенціарної системи до європейських стандартів.

Глава держави також звернув увагу Міністра економічного розвитку та торгівлі Айвараса Абромавичуса на необхідність втілення у життя планів з дерегуляції. Президент запропонував обговорити концепцію реформування державних підприємств, яка передбачає сучасний аудит, призначення незалежних членів ради директорів, прозору процедуру кадрових призначень і грошових компенсацій керівникам цих підприємств.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині 9 пар одружилися за допомогою відео-зв'язку 18:36

Після повномасштабного військового вторгнення росії в Україну, зміни торкнулися багатьох сфер нашого життя, зокрема, і державної реєстрації актів цивільного стану.

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища 18:31

Екологічна інформаційна кава зустріч з представниками Молодіжної ради та представниками місцевої влади Городнянської громади пройшла 24 червня 2022 року в Городні.

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн 18:28

Невикористані кошти освітньої субвенції перерозподілили між навчальними закладами для виконання ремонтних робіт.

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки 18:00

Прилуцькою окружною прокуратурою до господарського суду направлено позов про cтягнення з підприємства безпідставно збережених коштів у вигляді орендної плати за землю в сумі 49551,43 грн. на користь Прилуцької міської ради.

Захисники Чернігова:

Захисники Чернігова: "Про сон на посту і думати не приходилося, а очі в темряві працювали в сто разів сильніше" 17:52

Олег, як, мабуть, і більшість українців, не вірив у повномасштабне вторгнення росії в Україну. Разом із тим він впевнено називає війну на сході держави війною, яка тривала понад вісім років.