Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 27 вересня, 07:47:24

Депутати Чернігівської обласної ради висловили бажання бути більш відкритими для виборців

02.02.2012   08:24Агенцiя

Круглий стіл “Депутати – для громади” пройшов в Чернігівській обласній раді 31 січня 2012 року. Ініціатор заходу Центр Доброчин запропонував для обговорення тему відкритості та прозорості депутатської діяльності, то ж мова велась про способи висвітлення роботи на користь громади та можливості спілкування з виборцями.

Олександр Підгорний, експерт проекту, зазначив, що для будь-якого сучасного суспільства прозорість та підзвітність влади і виборних осіб є питанням беззаперечної актуальності. Вирішення цього питання при однаковому розумінні як владою, так і громадою його складових дозволить більш результативно забезпечувати інтереси місцевих громад та більш ефективно залучати громадян до суспільно корисної діяльності.

За словами першого заступника голови Чернігівської облради Івана Коробки, хоча обласна рада і є відкритою для виборців, проте, рівень висвітлення роботи депутатів в минулому році був недостатній. Зокрема, обмаль інформації про засідання депутатських комісій. Тому було прийнято рішення активізувати інформаційне забезпечення депутатської діяльності.

Наталія Дрозд, керівник Центру “Доброчин”, запропонувала в якості одного із способів спілкування з виборцями використовувати сайт “Твій місцевий депутат. Чернігівська область”, і депутати активно обговорювали можливості співпраці та механізми наповнення інформацією цього ресурсу.

Микола Рудько, депутат від Соціалістичної партії України, зауважив, що важливо не тільки писати і розміщувати звіти, а більш доречно і вагомо розміщувати позиції депутатів з тих чи інших питань, “щоб спілкування з виборцями не зводилось до змагання у компліментності до нашого народу, не загравати, а відстоювати свою позицію”.

В цілому, присутні депутати схвально оцінили пропозицію співпраці щодо висвітлення їх діяльності, за умови дотримання принципу об’єктивності та виключення впливу адмінресурсу. Як застеріг Сергій Шкарлет, депутат-мажоритарник від Партії регіонів, – “Інтернет – ресурс не має перетворитись на засіб з’ясування стосунків між певними політичними силами”.

Виступаючі наводили приклади ефективної роботи депутатів на благо громади, зазнаючи, що політична заангажованість при цьому відсутня.

Підсумовуючи, Наталія Дрозд зауважила необхідність подальшої роботи щодо розширення кола користувачів сайту “Твій місцевий депутат. Чернігівська область”, а депутати, в свою чергу, висловили бажання бути більш відкритими для виборців та готовність надати інформацію для наповнення сайту.


Наталія Максименко, Центр “Доброчин“

Останні новини Чернігівщини

До місцевих бюджетів Чернігівщини надійшло понад 5,2 мільярди гривень податків та зборів

До місцевих бюджетів Чернігівщини надійшло понад 5,2 мільярди гривень податків та зборів 13:56

Протягом січня-серпня 2022 року до місцевих бюджетів Чернігівської області надійшло понад 5,2 млрд грн від сплати податків і зборів

Депутатка допомагає чернігівцям відновлювати зруйноване житло і встановлювати збитки, завдані російською агресією

Депутатка допомагає чернігівцям відновлювати зруйноване житло і встановлювати збитки, завдані російською агресією 13:53

Депутатка Чернігівської облради, керівниця депутатської групи з гендерних питань «Рівні можливості» Юлія Заїка допомагає чернігівцям і мешканцям приміських сіл відновлювати житло та встановлювати збитки, завдані російською агресією.

Нове місцезнаходження відділів державної виконавчої служби міста Чернігова

Нове місцезнаходження відділів державної виконавчої служби міста Чернігова 13:48

Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції повідомило про зміну адреси прийому громадян.

Як громадам Чернігівщини пройти краш-тест на спроможність в умовах війни?

Як громадам Чернігівщини пройти краш-тест на спроможність в умовах війни? 13:28

Знелюднення територій, втрати в економіці, руйнування інфраструктури, прогалини в місцевих бюджетах, – далеко неповний перелік проблем з якими зіштовхуються громади Чернігівської області після вигнання рашистських окупантів.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 12:59

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 25 вересня по 8:00 26 вересня 2022 року