Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 листопада, 14:12:16

Чернігів долучається до проекту "Синергія в дії" щодо просування реформ у рамках Угоди про асоціацію

25.12.2014   08:11

24 грудня у Чернігівській міській раді відбулось засідання Клубу реформ у рамках фінансованого Посольством Великої Британії проекту «Синергія в дії». Метою проекту є просування реформ у рамках Угоди про асоціацію (УА), зокрема, Угоди про глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі (ЗВТ), необхідних для її впровадження та інформування місцевих громад про переваги Угоди. Пілотними містами проекту, крім Чернігова, визначені Вінниця, Полтава, Чернівці, де вже пройшли подібні заходи.

Учасниками обговорення стали представники промислових підприємств міста, малого та середнього бізнесу, профспілкових організацій підприємців, Ліги ділових та професійних жінок, Чернігівської торгово-промислової палати та державних структур.

Вітаючи учасників заходу, перший заступник міського голови Микола Миргородський зауважив, що попри не дуже втішні для нашої країни прогнози 2015 року, все ж наступний рік має стати роком реформ і поступового просування до євроспільноти. Тож, представникам влади, бізнес-структур необхідно підготуватись до змін у зв'язку із запровадженням Зони вільної торгівлі.

Основні спікери: національний експерт з питань підготовки та імплементації УА та ЗВТ Вадим Трюхан та менеджер Програми ділових консультаційних послуг ЄБРР в Україні Павло Третяк проінформували присутніх про ефективне використання можливостей, які надає Угода про асоціацію для розвитку локального бізнесу (типового для конкретного регіону) та підвищення його конкурентоспроможності. Зокрема: скасування мита на експорт та імпорт, збільшення ринку для місцевих виробників та ін. Крім того, обговорювались питання, як перейти на міжнародні стандарти, сертифікувати продукцію, переорієнтуватися у нових конкурентних умовах, знайти партнерів за кордоном та нові доступні джерела фінансування.

На переконання експертів, проект має залучити до дискусійного майданчику всіх, хто готовий змінювати свою країну, починаючи зі свого регіону.

Останні новини Чернігівщини

Талалаївська селищна громада отримала шкільний автобус чернігівського виробництва

Талалаївська селищна громада отримала шкільний автобус чернігівського виробництва 09:34

Транспорт придбаний за рахунок зекономлених коштів державної субвенції та співфінансування з місцевих бюджетів.

У бібліотеці ім.М.Коцюбинського розповіли про збірку документів

У бібліотеці ім.М.Коцюбинського розповіли про збірку документів "Чорні дошки України. Чернігівська область" 09:23

У бібліотеці ім. М. Коцюбинського представили унікальну збірку документів та матеріалів, які проливають світло на ще одну сторінку в дослідженнях Голодомору-геноциду 1932 – 1933 років в Україні.

Чернігівська область: сапери ДСНС знищили  протитанкову міну ТМ-43

Чернігівська область: сапери ДСНС знищили протитанкову міну ТМ-43 09:16

26 листопада об 11:50 саперами групи піротехнічних робіт та підводного розмінування Аварійно-рятувального загону спецпризначення ГУ ДСНС України у Чернігівській області знищено протитанкову міну ТМ-43 часів Другої світової війни.

Під міськрадою Чернігова протестували проти продажу землі парку «Ялівщина»

Під міськрадою Чернігова протестували проти продажу землі парку «Ялівщина» 09:07

У Чернігові 25 листопада перед сесією міської ради більше сотні активістів протестували проти можливого продажу будівлі Центру туристсько-оздоровчої та виховної роботи з дітьми і молоддю та 3,5 га прилеглої території регіонального ландшафтного парку "Ялівщина".

Центри масової вакцинації в Чернігові наступного тижня змінять графік роботи

Центри масової вакцинації в Чернігові наступного тижня змінять графік роботи 09:02

Центри масової вакцинації проти COVID-19 у Чернігові наступного тижня частково змінять свій графік роботи.