Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 19 лютого, 00:51:31

Freedom House зарахувала Україну до "частково вільних" країн за рівнем свободи Інтернету

05.12.2014   09:15Агенцiя

Відмічено, що в період з травня 2013 по травень 2014 р. рівень інтернет-свободи в Україні пережив значний занепад

Україна у новому рейтингу свободи Інтернету, складеному неурядовою правозахисною організацією Freedom House, увійшла в категорію "частково вільних" держав. Про це йдеться в оприлюдненому в четвер, 4 грудня, дослідженні організації "Freedom on the Net 2014".

Відмічено, що в період з травня 2013 по травень 2014 р. рівень інтернет-свободи в Україні пережив значний занепад.

У порівнянні з результатами минулого року, Україна набрала відразу п'ять негативних балів; тепер у неї 33 бали зі 100 можливих. У зв'язку з цим Україна в даному рейтингу перемістилася з групи "вільних країн" до "частково вільних" щодо стану свободи в інтернеті. Експерти Freedom House серед причин такого різкого погіршення стану свободи в інтернеті в Україні виділяють, насамперед, насильство на адресу користувачів соціальних мереж та інтернет-журналістів під час подій Євромайдану.

Також відзначається зростання кількості кібер-атак, а також поява нових даних, які свідчать про значний рівень стеження влади періоду правління президента Віктора Януковича за інтернет-діяльністю активістів, журналістів та опозиційних діячів.

Проте, незважаючи на це, ситуація зі свободою в інтернеті в Україні в зазначений період була значно краще, ніж у Білорусі та Росії, які мають по 62 і 60 негативних балів відповідно, наголошується в дослідженні Freedom House. Загалом дослідження, проведене організацією, охопило 65 країн світу.

Останні новини Чернігівщини

Бібліотеці Короленка подарували 532 книги

Бібліотеці Короленка подарували 532 книги 18:29

У Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В. Г. Короленка відбулася постійна доброчинна акція "Подаруй бібліотеці книгу!", присвячена Міжнародному дню дарування книг, який відзначають 14 лютого.

Музей бойової слави військових частин ОК

Музей бойової слави військових частин ОК "Північ" та серію інформаційних стендів відкрито до огляду 16:04

До 5 річниці оперативного командування офіцери управління морально-психологічного забезпечення за ініціативою командувача ОК "Північ" розробили серію інформаційних стендів, на яких висвітлені дані про управління, військові частини і установи оперативного командування.

"Слово, обірване в Биківні". Відбулася відкрита лекція про митців - жертв репресій 13:33

Михайль Семенко, Майк Йогансен, Вероніка Черняхівська та десятки й сотні інших українських митців стали жертвами «Великого терору» й поховані в Биківні під Києвом.

Для постраждалих від домашнього насильства запрацювала

Для постраждалих від домашнього насильства запрацювала "гаряча лінія" 13:17

Сервіс цілодобово доступний за номером 15-47. Дзвінки є безкоштовними зі стаціонарних та мобільних телефонів, анонімними та конфіденційними.

NASA запустило ракету із деталями з чернігівських заводів

NASA запустило ракету із деталями з чернігівських заводів 12:37

У суботу, 15 лютого, із Центру космічних польотів на острові Уоллопс (штат Вірджинія, США) проведено перший у 2020 році пуск ракети-носія середнього класу «Антарес».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини