Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 24 лютого, 14:44:21

Аварійні відключення електрики найближчими днями мають припинити

04.12.2014   16:37Агенцiя

Ситуація, що склалась в енергетиці країни, в останній тиждень, вкрай критична. Тому енергетики вдаються до аварійних відключень, що в свою чергу викликає невдоволення та обурення громадян.

Багато таких звернень щодня надходити до Кабінету Міністрів України. Таку інформацію повідомив Міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин 4 грудня під час селекторної наради з регіонами України.

Характеризуючи ситуацію в енергосистемі держави, він зазначив, що сьогодні в об'єднаній системі України склалась вкрай критична ситуація. Обсяги електроенергії, що виробляється станціями нижчі за об'єми споживання на 3700 МВт. Причиною низької енергогенерації є аварійна зупинка обладнання електростанцій через технологічні проблеми та відсутність вугілля на них. Не дає можливості виробляти електричну енергію в достатніх обсягах і надзвичайно низька водність річок Дніпро та Десна.

Володимир Демчишин звернувся до керівників областей з проханням більш зважено відноситися та виконувати доведені до регіонів ліміти енергії.
- Якщо сьогодні всі споживачі самостійно обмежать споживання електроенергії на 15 %, то, ми зможемо пройти пікові навантаження. У такому разі обіцяю вже завтра дати розпорядження Укренерго припинити аварійні відключення, - наголосив міністр.

Під час селекторної наради заслухали інформацію деяких регіонів України. Їх керівники доповідали, що для зменшення об'ємів споживання, зокрема, в Харківській, Запорізькій, Дніпропетровській областях, технологічні процеси промислових підприємств переводять на нічний час роботи.

Але, що робити областям, де немає великих промислових підприємств, які споживають багато електрики і де основними споживачами є населення. На це запитання шукали відповідь на нараді, яка відбулась по завершенню селектора.

На думку в.о. голови обласної державної адміністрації Сергія Журмана обмеження в споживанні електрики на 110 МВт у кінцевому результаті може призвести до аварій на тепломережах. І це при тому, що чернігівська «Технова» виробляє і надає до загального обсягу 170 МВт.

- Нас обмежують несправедливо. Ми вважаємо, що таке відношення до мешканців області є неприпустимим, - зауважив він та додав - Позицію громади Чернігівщини щодо аварійних відключень я виклав у листі до Президента України.

Втім, кого і що будуть обмежувати у споживанні електричної енергії ще вирішуватимуть сьогодні, заслухавши думки та пропозиції всіх сторін цього непростого процесу.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігівській ОДА створюється Департамент культури, молоді та спорту

У Чернігівській ОДА створюється Департамент культури, молоді та спорту 13:38

Відповідно до Закону України «Про місцеві державні адміністрації» та з метою оптимізації структури Чернігівської облдержадміністрації 21 лютого голова ОДА Андрій Прокопенко підписав розпорядження, згідно з яким створюється Департамент культури, молоді та спорту облдержадміністрації.

Щодо захворюваності на кір. Офіційно

Щодо захворюваності на кір. Офіційно 13:31

З початку епідемічного підйому захворюваності на кір в області зареєстровано 1213 випадків захворювання (підозри) на кір.

Про державну субвенцію та Адама Киселя

Про державну субвенцію та Адама Киселя 13:22

Чи отримає Киселівська ОТГ, так само як інші, де вибори пройшли у грудні минулого року, державну інфраструктурну субвенцію? Це одне з питань, що прозвучало під час семінару в Киселівці.

Куликівець Олександр Чава став абсолютним чемпіоном області з армрестлінгу

Куликівець Олександр Чава став абсолютним чемпіоном області з армрестлінгу 13:12

22 лютого у Прилуках проходив Чемпіонат області з армрестлінгу. Серед учасників чемпіонату і 25 -річний атлет-рестлер Олександр Чава з Куликівки.

У Кіптівській ОТГ пишуть проєкти громадського бюджету

У Кіптівській ОТГ пишуть проєкти громадського бюджету 13:00

У Кіптівській ОТГ пройшов марафон з написання проектів громадського бюджету, який цього року громада реалізує вперше. З міського бюджету передбачено виділити 150 тис. грн, що будуть спрямовані на ініціативи жителів адміністративного центру і сіл громади.