Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 17 лютого, 20:47:05

Чернігівщина: з "депресивного" регіону в конкурентоздатний – результати експертного обговорення

04.12.2014   15:51Агенцiя

3 грудня у приміщенні Дискусійного клубу «Експертна думка» відбувся круглий стіл «Розробка стратегії регіонального розвитку в Чернігівській області: досягнення та перспективи».

Під час заходу учасники мали змогу ознайомитися з інформацією про проект «Регіональна політика в Україні: громадський моніторинг стратегій регіонального розвитку» та щодо поточного стану і особливостей процесу розробки Стратегії сталого розвитку Чернігівської області на період до 2020 року.

До обговорення особливостей нової Стратегії, відкритості процесу її створення, ризиків та перспектив на шляху до успішної розробки та реалізації в умовах поточної ситуації в Україні долучилися представники владних структур, громадські діячі, активісти, науковці, представники засобів масової інформації.

«Проблеми реформ в тому, що неправильно визначені стратегії розвитку регіону» - впевнений Микола Звєрєв, голова Чернігівської обласної ради. За його сприяння Чернігівська область стала пілотною у впровадженні Програми підвищення конкурентоспроможності Чернігівщини, мета якої вивести регіон з рангу депресивного та зробити його конкурентоздатним не тільки в Україні, а й у Європі. Микола Звєрєв в розробці даної ініціативи робить ставку на суспільний діалог починаючи від науковців, теоретиків до практиків, котрі врахують при розробці Програми всі особливості конкретних громад та територій області: «Програма має бути зрозумілою для людей і люди самі мають долучитися до її створення». При цьому основний акцент в розбудові Чернігівщини голова облради бачить в використанні стартапів, ІТ та новітніх технологій в різних галузях.

Романова Наталія, віце-президент Палати регіонів Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, переконана, що в розробці подібних ініціатив треба застосовувати західні підходи, тобто в підготовці стратегії розвитку мають брати участь професійні консалтингові компанії, котрі врахують особливості регіону та представлять їх в привабливому ракурсі для потенційних інвесторів.

Моніторингом процесу розробки та впровадження програм розвитку регіонів по всій Україні займається проект «Регіональна політика в Україні: громадський моніторинг стратегій регіонального розвитку», поінформував Євгеній Романенко, віце-президент Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень. Проект розпочав свою роботу майже два роки тому і зараз перебуває на стадії моніторингу впровадження даних стратегій в дію. Даний круглий стіл є першим в ряді подібних, головне завдання яких задіяти експертів від громадськості в розбудову конкретних регіонів.

Юрій Паперний, політичний експерт, та Юрій Ткач, голова комітету з питань культури, туризму та міжнародного співробітництва Громадської ради при Чернігівській ОДА, впевнені, що подібні стратегії треба писати не в короткостроковій перспективі, а хоча б років на 20-25, маючи перед собою реалістичну картину того, що планується досягти за цей час. Юрій Паперний пропонує зробити аналіз стратегій та програм, котрі були запропоновані раніше, але так і не були реалізовані. Також політолог радить зробити ставку на якість, а не кількість пропозицій, враховувати особливості нашого регіону, не слідкуючи сліпо загальнодержавній програмі розвитку, та впроваджувати практику лобіювання стратегій.

Олександра Хомик, начальник управління стратегії соціально-економічного розвитку Департаменту економічного розвитку Чернігівської обласної державної адміністрації, закликала всіх громадян, які мають ідеї щодо розвитку Чернігівщини, залишити їх до 15 грудня 2014 на сайті ОДА, де також можна знайти матеріали щодо розробки Стратегії розвитку нашої області.

Останні новини Чернігівщини

Чекали 29, натомість весільний марш пролунав для 41 пари - День закоханих на Чернігівщині

Чекали 29, натомість весільний марш пролунав для 41 пари - День закоханих на Чернігівщині 17:28

Третій рік поспіль завдяки ініціативі Міністерства юстиції «Кохання поза часом» щасливі закохані можуть забарвити день 14 лютого справжніми емоціями і особливою пам’ятною подією, поєднавши долю зі своєю половинкою з ранку до опівночі.

"Сонце слова на двох" зійшло у бібліотеці ім. М. Коцюбинського 17:07

Вечір поезії від Тетяни Шептицької та Сергія Пантюка пройшов у бібліотеці ім. М. Коцюбинського в рамках реалізації проекту «Безкоштовні курси української мови».

Менська громада працює над створенням антикорупційної еко-системи

Менська громада працює над створенням антикорупційної еко-системи 16:53

Що таке Антикорупційна програма та які переваги її прийняття – такі питання жваво обговорювались з представниками місцевої влади Менської ОТГ на інформаційній зустрічі, яка пройшла 17 лютого.

На вихідних посилені поліцейські патрулі відпрацьовували Чернігів

На вихідних посилені поліцейські патрулі відпрацьовували Чернігів 16:42

В обласному центрі з 14 лютого до 16 лютого поліція провела перше в цьому році оперативно-профілактичне відпрацювання. Такі заходи відбуватимуться циклічно в різних мікрорайонах міста.

За вихідні патрульні розшукали двох чоловіків, які переховувалися від поліції

За вихідні патрульні розшукали двох чоловіків, які переховувалися від поліції 16:32

Під час патрулювання на вулиці Савчука у дворі будинків інспектори помітили підозрілого чоловіка, який мав ознаки алкогольного сп’яніння.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини