Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 21 березня, 12:51:59

Розпочато роботу над пілотними проектами ЄС/ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду"

28.11.2014   08:34

26 листопада в обласній раді відбувся вступний семінар-презентація по впровадженню спільного проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», для трьох районів Чернігівщини - Семенівського, Сосницького та Ніжинського.

Ці райони визначені пілотними по впровадженню проекту у відповідності до Закону України «Про співробітництво територіальних громад» за підтримки Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

До представників органів місцевого самоврядування названих районів звернувся заступник голови обласної ради Валентин Мельничук. Керівник назвав цей проект та подібні до нього програми, що вже реалізуються в області, важливим фактором, який активізує ініціативу громад на місцях. Самоорганізація мешканців населених пунктів, які беруть участь у вирішенні місцевих проблем, важлива ще й тому, що Чернігівщина визначена пілотною областю по запровадженню реформи місцевого самоврядування.

Валентин Мельничук побажав успіху учасникам проекту, назвавши їх першопрохідцями в реформі місцевого самоврядування. Їх досвід буде корисним для інших територіальних громад, бо сприятиме поширенню методів самоорганізації та впровадженню відповідних законодавчих та адміністративних змін.

Старший програмний менеджер проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Оксана Реміга презентувала учасникам семінару третю фазу Проекту. За її словами, метою проекту є сприяння сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні шляхом посилення спільного управління та заохочення громадських ініціатив.

Про умови дії проекту, механізми розробки, управління та впровадження стратегій місцевого розвитку розповіли координатори цього проекту Олена Рудіч і Владислав Сила. Зокрема, Олена Рудіч повідомила, що, загальна квота на три райони Чернігівщини визначено в межах 250 тисяч доларів у гривневому еквіваленті.

Йшлося також і про очікувані результати, зобов'язання та пріоритетні напрямки залучення інвестицій. Обговорено правові аспекти проекту та організаційні питання реалізації програми. Семінар відбувся за участю міжнародного менеджера проекту Джейсінгха Саха.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу 10:26

Протягом минулої доби зареєстровано 21 небезпечна подія, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 19 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини 10:21

Прикордоння Чернігівщини постійно піддається обстрілам. Попри це, у населених пунктах, до яких долітає, продовжують жити люди.

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах 10:10

Упродовж минулої доби підрозділами Головного управління ДСНС України у Чернігівській області ліквідовано 15 загоряння у природних екологічних системах. Їх причинами послужило необережне поводження громадян із вогнем.

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові 10:06

20 березня у Чернігові в умовах воєнного стану відзначили 384-й день народження видатного державно-політичного, військового та культурного діяча, мецената, гетьмана (1687—1709 рр.) Івана Мазепи.

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі 09:57

Вчитись не пізно і після 45 років, - стверджують у службі зайнятості і запевняють, що наразі для цього створені всі умови. Зокрема, громадянам цієї вікової категорії служба зайнятості пропонує отримати ваучер на навчання і здобути нову професію чи підвищити кваліфікацію за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини