Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 23 січня, 14:06:26

Розпочато роботу над пілотними проектами ЄС/ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду"

28.11.2014   08:34

26 листопада в обласній раді відбувся вступний семінар-презентація по впровадженню спільного проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», для трьох районів Чернігівщини - Семенівського, Сосницького та Ніжинського.

Ці райони визначені пілотними по впровадженню проекту у відповідності до Закону України «Про співробітництво територіальних громад» за підтримки Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

До представників органів місцевого самоврядування названих районів звернувся заступник голови обласної ради Валентин Мельничук. Керівник назвав цей проект та подібні до нього програми, що вже реалізуються в області, важливим фактором, який активізує ініціативу громад на місцях. Самоорганізація мешканців населених пунктів, які беруть участь у вирішенні місцевих проблем, важлива ще й тому, що Чернігівщина визначена пілотною областю по запровадженню реформи місцевого самоврядування.

Валентин Мельничук побажав успіху учасникам проекту, назвавши їх першопрохідцями в реформі місцевого самоврядування. Їх досвід буде корисним для інших територіальних громад, бо сприятиме поширенню методів самоорганізації та впровадженню відповідних законодавчих та адміністративних змін.

Старший програмний менеджер проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Оксана Реміга презентувала учасникам семінару третю фазу Проекту. За її словами, метою проекту є сприяння сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні шляхом посилення спільного управління та заохочення громадських ініціатив.

Про умови дії проекту, механізми розробки, управління та впровадження стратегій місцевого розвитку розповіли координатори цього проекту Олена Рудіч і Владислав Сила. Зокрема, Олена Рудіч повідомила, що, загальна квота на три райони Чернігівщини визначено в межах 250 тисяч доларів у гривневому еквіваленті.

Йшлося також і про очікувані результати, зобов'язання та пріоритетні напрямки залучення інвестицій. Обговорено правові аспекти проекту та організаційні питання реалізації програми. Семінар відбувся за участю міжнародного менеджера проекту Джейсінгха Саха.

Останні новини Чернігівщини

У Ладанській ОТГ відкрився Центр культури і дозвілля

У Ладанській ОТГ відкрився Центр культури і дозвілля 14:02

20 січня в Ладанській територіальній громаді відкрили Центр культури та дозвілля.

Дует

Дует "Інша тиша" презентував свій новий альбом 14:00

У бібліотеці ім.М.Коцюбинського відбулась презентація другого альбому «Потяг» дуету «Інша Тиша».

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 13:44

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 21 січня по 8:00 22 січня 2022 року

Завдяки черговому етапу реконструкції Журавської школи дітлахи навчаються у теплі і комфорті

Завдяки черговому етапу реконструкції Журавської школи дітлахи навчаються у теплі і комфорті 13:43

Оновленння будівлі одного з найбільших сільських освітніх закладів громади – Журавського, триває вже кілька років поспіль.

У Ніжиніській громаді оптимізують шкільну мережу: закриють школи №12 та 4

У Ніжиніській громаді оптимізують шкільну мережу: закриють школи №12 та 4 11:43

20 січня відбулося засідання чергової 19 сесії Ніжинської міської ради.