Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 грудня, 05:51:33

Засідання круглого столу на тему: “Гідність як зміст нового Українського суспільства”

22.11.2014   08:25

21 листопада 2013 року в Україні розпочалася Революція Гідності. Президент України Петро Порошенко підписав укази про відзначення щорічно 21 листопада Дня Гідності та Свободи.

У день річниці цієї знакової події в дискусійному клубі "Експертна думка" Чернігова відбулось засідання круглого столу на тему: “Гідність як зміст нового Українського суспільства”. Організаторами заходу виступили Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації та відділ зв'язків з громадськістю міської ради спільно з дискусійним клубом "Експертна думка".

Участь у круглому столі взяли представники громадських організацій, органів місцевого самоврядування, учасники подій Євромайдану, волонтери та представники засобів масової інформації.

Учасники обговорення зійшлися на думці, що поки ще рано давати оцінку подіям, що відбулися на Майдані, адже його історія ще не закінчилась. Це покаже час: необхідно, щоб змінилися не тільки лідери та владна еліта, а й відбулось повне перезавантаження системи влади.

Політичний експерт Юрій Паперний акцентував увагу присутніх, що коли вже події стали історичними фактами, то час виносити уроки та, що особливо важливо, проводити просвітницьку та роз'яснювальну роботу серед молоді.

Виступаючі особливо наголошували на першочерговості боротьби з корупцією, проведенням економічних реформ, оновленням влади на місцях та ін. Проте, на переконання учасників заходу, це вимагає наявності не тільки добре опрацьованої програми, і її фахових, а головне – моральних виконавців.

Начальник відділу зв’язків з громадськістю міської ради Ірина Соломаха зауважила, що "зміни у суспільстві почались, і їх треба продовжувати. А, мабуть, головне надбання революції – ми почали себе відчувати єдиним народом".

Відзначено також, що на політичну арену виходить нове покоління суспільства, яке диктує порядок денний для українського політикуму. І, можливо, саме це є найбільшим досягненням Революції Гідності в Україні. В Україні зародилося громадянське суспільство. Відбулась духовна і національна революція українців: сплеск українського патріотизму, вперше мабуть за 23 роки незалежності країни, національна самоідентифікація українців.

Втім, "минулі вибори демократичним шляхом узаконили зміну влади, однак, основні вимоги суспільства: подолати корупцію та оновити систему влади ще не виконані. Українці скористались своїм правом на самовизначення, проте, "Революція гідності" ще не закінчена. Громадянське суспільство має об’єднатися, аби почати формування нового життя в країні на основі демократії, верховенства права, свободи та гідності", - таким був висновок учасників круглого столу.

Останні новини Чернігівщини

8 грудня у Чернігівській області оголошено днем жалоби за загиблими у ДТП під Брусиловом

8 грудня у Чернігівській області оголошено днем жалоби за загиблими у ДТП під Брусиловом 19:06

Про це йдеться у розпорядженні голови ОДА № 1080 від 7 грудня 2021 року.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 175 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 175 нових випадків COVID-19 18:24

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 7 грудня в області зафіксовано 175 нових випадків COVID-19. Зокрема 81 — у Ніжинському районі, 72 — у Чернігівському (в тому числі 59 — у Чернігові) та 22 — у Корюківському. 59 захворілих госпіталізовані.

 Змістовно від МОЗ: Як зберегти психічне здоров’я під час пандемії COVID-19

Змістовно від МОЗ: Як зберегти психічне здоров’я під час пандемії COVID-19 14:54

Не перший рік весь світ живе в умовах нової реальності, коли пандемія COVID-19 вплинула на всі сфери суспільного життя. Вона також впливає і на тих, хто не хворів на COVID-19. Втома від карантину, втрата рідних та друзів, зміна формату роботи, поширення фейків та негативно забарвленої інформації чинять вплив на психічний стан людей. Реакція на пандемію COVID-19 з боку психічної системи людини є цілком нормальною.

Зіткнення автобуса і автофургона поблизу Чернігова з чисельними жертвами - зареєстровано кримінальне провадження

Зіткнення автобуса і автофургона поблизу Чернігова з чисельними жертвами - зареєстровано кримінальне провадження 14:25

Чернігівська обласна прокуратура здійснює процесуальне керівництво у кримінальному проваджені за фактом порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило загибель кількох осіб (ч. 3 ст. 286 КК України).

Більше сотні небезпечних предметів намагалися пронести до судів жителі Чернігівщини у листопаді

Більше сотні небезпечних предметів намагалися пронести до судів жителі Чернігівщини у листопаді 14:22

На початку кожного місяця, судові охоронці Чернігівщини проводять розширену нараду щодо підведення підсумків діяльності та постановки завдань на наступний період. Не став винятком й грудень.