Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 6 квітня, 15:04:33

Про результати виконання Програми зайнятості населення м. Чернігова на 2010-2011 роки

26.01.2012   08:22

У місті завершено виконання Програми зайнятості населення м. Чернігова на 2010-2011 рік, і з початку 2012 року Центр приступив до реалізації заходів нової Програми зайнятості населення м. Чернігова на 2012-2014 роки. Про це інформував на розширеній міській нараді директор міського центру зайнятості Олександр Зевченко.

Він зауважив, що всі показники ринку праці попередніх двох років вдалося виконати, проте Чернігівському міському центру зайнятості свою роботу довелося здійснювати у непростих умовах. Адже після різкого зниження ділової активності в економіці міста у 2008-2009 роках, коли сталося падіння обсягів виробництва майже на 33%, його відновлення у 2010-2011 роках відбувалось дуже повільно.

Напруга на ринку праці Чернігова, що значно загострилася у кризовий період, зберігається і донині: якщо до 2008 року у місті щорічно створювалось 8-9 тисяч нових робочих місць, то в останні роки цей показник знаходився в межах 5-6 тисяч. Навантаження безробітних на кожне вільне робоче місце зросло з 2-х до 7-ми.

Однак, врахування реалій сьогодення, робота на випередження при виникненні складних ситуацій, посилення співпраці з роботодавцями, органами самоврядування міста дозволили виконати завдання Програми на 2011-й рік, утримувати керованим ринок праці, забезпечити соціальний захист жителів міста, які втратили роботу.

Ще у 2002 році розпочато впровадження так званої ЄТОНН – Єдиної Технології Обслуговування Незайнятого Населення, яка дозволяє оперативно надавати комплекс послуг безробітним, передбачених чинним законодавством і Програмою зайнятості.

Основне завдання спеціаліста Центру підібрати для відвідувача підходящу роботу, у його ж присутності зв’язатися по телефону з роботодавцем, який запропонував вакансію, і з’ясувати, наскільки безробітний того влаштовує. Якщо обидві сторони зацікавляться один одним, спеціаліст зобов’язаний домовитися про порядок їх зустрічі для остаточного уточнення всіх деталей і видати направлення на підприємство для працевлаштування безробітного.

Одним з найважливіших напрямків роботи МЦЗ сьогодні є взаємодія з роботодавцями. Відповідний сектор у нас був створений одним з найперших в Україні ще у 1999 році, і з часом саме роботодавець став для нас клієнтом №1. Адже без його заявок про вакансії наша робота втрачає сенс.

Створені також умови для проведення різних заходів спілкування з представниками роботодавців, серед яких: ярмарки та аукціони вакансій, круглі столи, дні відкритих дверей, тощо.

За інформацією Центру протягом минулого року у Чернігівському МЦЗ кількість вакансій складала 7,6 тис., у 2008 році – 17,1 тис.; перебувало на обліку – 12,7 тис. осіб, у 2008 році – 15,5 тис., працевлаштовані за сприянням Центру 4,4 тис. осіб, у 2008 році – 7,7 тис. Працевлаштовані на дотаційні робочі місця Чернігівським МЦЗ – 292 особи, перераховано коштів підприємствам, які створили дотаційні робочі місця – 5,88 млн. грн.

У 2012 році Центр планує створити 300 дотаційних робочих місць.

Для організації підприємницької діяльності працевлаштовані шляхом надання одноразової виплати допомоги по безробіттю 185 безробітних осіб, направлені на професійне навчання 1030 осіб. Брали участь у оплачуваних громадських роботах – 1,9 тис. осіб.

МЦЗ є пілотним центром в Україні по відпрацюванню Моделі працевлаштування та забезпечення зайнятості інвалідів, застосування якої значно підвищило ефективність їх залучення до трудової діяльності.

Центр зайнятості також активно співробітничає з управлінням освіти міської ради, школами міста щодо організації профорієнтаційної роботи. Спільно з ними проводяться ярмарки професій, виїзди у місця відпочинку дітей, акції “Випускник”, відкриті уроки, інші заходи. В усіх школах коштом служби зайнятості встановлені барометри професій, “Профорієнтаційні термінали”.

Чим раніше готувати дітей до усвідомленого вибору професії, вважає директор Центру зайнятості, тим легше вирішуватимуться питання працевлаштування службою зайнятості у майбутньому.

Підсумовуючи доповідь, О. Зевченко підкреслив, що кожен напрямок роботи залежить від чіткої і злагодженої роботи всіх працівників міського центру, взаємодії з відділами та управліннями міської ради.

Останні новини Чернігівщини

Ніжин: щотижнева розширена оперативна нарада при міському голові. Інформація керівників медичних установ

Ніжин: щотижнева розширена оперативна нарада при міському голові. Інформація керівників медичних установ 13:55

6 квітня відбулась щотижнева розширена оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника. На період карантинного режиму змінений формат наради, щоб мінімізувати перебування великої кількості людей.

У Чернігові про одиноких літніх людей піклуються фахівці двох територіальних центрів

У Чернігові про одиноких літніх людей піклуються фахівці двох територіальних центрів 13:49

У Чернігові про самотніх людей похилого віку, які вже потребують сторонньої допомоги, піклуються, зокрема, фахівці територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Деснянської та Новозаводської районних у місті Чернігові рад.

Поліцейські інформують: ТОП-3 аварійно-небезпечних ділянок Чернігівської області

Поліцейські інформують: ТОП-3 аварійно-небезпечних ділянок Чернігівської області 13:45

За поліцейською статистикою, аварії на Чернігівщині найчастіше траплялися у світлий час доби. За видами транспорту учасниками ДТП у 83,5% були легкові автівки, у 10,5% – вантажівки та у 6% мототранспорт.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 11:22

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 1 особу та 274 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 1 особу та 274 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 11:14

Упродовж минулого тижня з 30 березня по 6 квітня щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 196 чоловік особового складу та 61 одиниця спеціальної техніки.