Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 27 січня, 04:59:40

Моніторинг всіх дільниць виборчого округу № 207 здійснять міжнародні спостерігачі

23.10.2014   17:17Агенцiя

Напередодні та у день виборів до Верховної Ради України близько 100 спостерігачів від цілого ряду міжнародних організацій та місій - з США, Канади, Британії, Латвії, Грузії, Польщі та інших країн – побувають на всіх 256 виборчих дільницях, які знаходяться в Городнянському, Коропському, Корюківському, Новгород-Сіверському, Семенівському, Сосницькому та Щорському районах.

Округ, як відомо, налічує близько 150 тисяч виборців і є одним із найвіддаленіших округів Чернігівщини.

Всі  експерти   – спеціалісти високого ґатунку, високопосадовці, колишні парламентарі чи  представники виконавчої влади своїх країн та мають величезний досвід у моніторингу виборів у  різних державах світу.

Як поінформував журналістів на прес – конференції Іраклій Гогава, міжнародний спостерігач із Грузії, виборчий округ №207 вибрано не випадково: вони отримали інформацію, що саме в цьому окрузі у день виборів можливі протиправні дії та порушення виборчого законодавства.

-Ми зосереджуємо увагу й моніторимо ті округи, звідки надходять сигнали про порушення і де триває активна боротьба за депутатські мандати, - наголошує Іраклій Гогава. – Почнемо працювати ще до дня голосування, зустрінемося з членами виборчих дільниць, громадськими активістами та представниками від кандидатів у народні депутати України.

За словами міжнародних спостерігачів, є повідомлення і про застосування адміністративного ресурсу під час агітації за кандидатів від влади,  розповсюдження неправдивої інформації про політичних конкурентів з боку інших кандидатів у депутати. Усі ці порушення були зафіксовані та оформлені у відповідні звернення до ЦВК та правоохоронні органи.

Спостерігачі з багаторічним досвідом Джон Міллер із США та Стівен Мітчелл із Голландії запевнили журналістів, що групи експертів фіксуватимуть усі порушення чинного виборчого законодавства і здійснюватимуть моніторинг 24 години протягом доби: з часу відкриття дільниць і до моменту одержання протоколів про результати голосування з мокрими печатками. Потім звірять свої протоколи з протоколами, які подадуть до окружної виборчої комісії дільничні комісії. Будь – які фальсифікації та всі зафіксовані порушення будуть оприлюднені. На підставі цього кандидати зможуть спростувати недостовірні результати голосування виборців.

Як поінформував Джон Міллер, за ходом голосування спостерігатимуть і за межами дільниць – на дому, аби уникнути фальсифікацій і тиску на виборців. Будь – які порушення будуть оприлюднені.

Маршрут і графік відвідування дільниць міжнародними спостерігачами – таємниця.

Особливо міжнародні експерти, за словами Стівена Мітчелла, слідкуватимуть за використанням адмінресурсу, за фактами тиску на виборців і їх підкупом.

На прес – конференції і Іраклій Гогава, і Джон Міллер, і Стівен Мітчелл висловили надію, що вибори в Україні загалом і на виборчому окрузі № 207 пройдуть прозоро й демократично.
Практика засвідчує, що саме присутність міжнародних спостерігачів значно зменшує кількість порушень під час виборчого процесу.

Альона Шепіда
 

Останні новини Чернігівщини

Як стати щасливою. 8 рецептів жіночого щастя від героїнь знаменитих фільмів 15:55

"Що таке жіноче щастя: а) вийти заміж так, щоб не потрібно було працювати б) знайти таку роботу, щоб не потрібно було виходити заміж в) вигадайте свій варіант відповіді"

Смачні рецепти вихідного дня:

Смачні рецепти вихідного дня: "троянди" із творожного тіста 15:53

Печиво, про яке йтиметься далі готується просто, але вимагає трохи більше зусиль ніж звичайно. Тут доведеться мати справу із безейним кремом. Але результат того вартий: ніжне сирне тісто, яке огортає безе. І все це нагадує троянду.

Гороскоп на тиждень з 27 січня до 2 лютого 2020 року

Гороскоп на тиждень з 27 січня до 2 лютого 2020 року 15:48

Намагайтеся не давати волю негативним емоціям, бо це не допоможе розрядитися, а навпаки, надовго зупинить розвиток справ і розв'язання проблем. Краще спілкуватися з приємними людьми.

Названо 27 пакетів безоплатних медпослуг українцям

Названо 27 пакетів безоплатних медпослуг українцям 14:31

Національна служба здоров’я України (НСЗУ) оприлюднила 27 пакетів медичних послуг Програми медичних гарантій на 2020 рік, які будуть безкоштовно надаватися українцям.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини