Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 13 листопада, 05:37:07

Моніторинг всіх дільниць виборчого округу № 207 здійснять міжнародні спостерігачі

23.10.2014   17:17Агенцiя

Напередодні та у день виборів до Верховної Ради України близько 100 спостерігачів від цілого ряду міжнародних організацій та місій - з США, Канади, Британії, Латвії, Грузії, Польщі та інших країн – побувають на всіх 256 виборчих дільницях, які знаходяться в Городнянському, Коропському, Корюківському, Новгород-Сіверському, Семенівському, Сосницькому та Щорському районах.

Округ, як відомо, налічує близько 150 тисяч виборців і є одним із найвіддаленіших округів Чернігівщини.

Всі  експерти   – спеціалісти високого ґатунку, високопосадовці, колишні парламентарі чи  представники виконавчої влади своїх країн та мають величезний досвід у моніторингу виборів у  різних державах світу.

Як поінформував журналістів на прес – конференції Іраклій Гогава, міжнародний спостерігач із Грузії, виборчий округ №207 вибрано не випадково: вони отримали інформацію, що саме в цьому окрузі у день виборів можливі протиправні дії та порушення виборчого законодавства.

-Ми зосереджуємо увагу й моніторимо ті округи, звідки надходять сигнали про порушення і де триває активна боротьба за депутатські мандати, - наголошує Іраклій Гогава. – Почнемо працювати ще до дня голосування, зустрінемося з членами виборчих дільниць, громадськими активістами та представниками від кандидатів у народні депутати України.

За словами міжнародних спостерігачів, є повідомлення і про застосування адміністративного ресурсу під час агітації за кандидатів від влади,  розповсюдження неправдивої інформації про політичних конкурентів з боку інших кандидатів у депутати. Усі ці порушення були зафіксовані та оформлені у відповідні звернення до ЦВК та правоохоронні органи.

Спостерігачі з багаторічним досвідом Джон Міллер із США та Стівен Мітчелл із Голландії запевнили журналістів, що групи експертів фіксуватимуть усі порушення чинного виборчого законодавства і здійснюватимуть моніторинг 24 години протягом доби: з часу відкриття дільниць і до моменту одержання протоколів про результати голосування з мокрими печатками. Потім звірять свої протоколи з протоколами, які подадуть до окружної виборчої комісії дільничні комісії. Будь – які фальсифікації та всі зафіксовані порушення будуть оприлюднені. На підставі цього кандидати зможуть спростувати недостовірні результати голосування виборців.

Як поінформував Джон Міллер, за ходом голосування спостерігатимуть і за межами дільниць – на дому, аби уникнути фальсифікацій і тиску на виборців. Будь – які порушення будуть оприлюднені.

Маршрут і графік відвідування дільниць міжнародними спостерігачами – таємниця.

Особливо міжнародні експерти, за словами Стівена Мітчелла, слідкуватимуть за використанням адмінресурсу, за фактами тиску на виборців і їх підкупом.

На прес – конференції і Іраклій Гогава, і Джон Міллер, і Стівен Мітчелл висловили надію, що вибори в Україні загалом і на виборчому окрузі № 207 пройдуть прозоро й демократично.
Практика засвідчує, що саме присутність міжнародних спостерігачів значно зменшує кількість порушень під час виборчого процесу.

Альона Шепіда
 

Останні новини Чернігівщини

При реформуванні інтернатних закладів мають бути враховані інтереси кожної дитини

При реформуванні інтернатних закладів мають бути враховані інтереси кожної дитини 16:38

Шляхи трансформації Батуринської спеціальної школи-інтернату обговорили 11 листопада на черговому засіданні робочої групи з координації та контролю за реалізацією проєкту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України».

Позачергове засідання виконавчого комітету Ніжинської міськади

Позачергове засідання виконавчого комітету Ніжинської міськади 16:27

12 листопада відбулося позачергове засідання виконавчого комітету під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

Депутати Чернігівської міської ради прийняли звернення до керівництва держави

Депутати Чернігівської міської ради прийняли звернення до керівництва держави 16:14

На позачерговому сесійному засіданні Чернігівської міської ради сьогодні, 12 листопада, депутати прийняли звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова, Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука та Народних депутатів України, обраних від Чернігівської області.

Як організувати роботу ОТГ після виборів?

Як організувати роботу ОТГ після виборів? 16:08

Про перші кроки громад після виборів йшлося під час семінару, організованого Чернігівським Центром розвитку місцевого самоврядування Програми "U-LEAD з Європою".

У жовтні 2019 року платники Чернігівщини сплатили до бюджетів понад 942 мільйони гривень податків

У жовтні 2019 року платники Чернігівщини сплатили до бюджетів понад 942 мільйони гривень податків 15:07

До бюджетів усіх рівнів платниками Чернігівщини у жовтні 2019 року сплачено 942,4 млн грн податків та зборів. У порівнянні з відповідним періодом минулого року простежується збільшення суми на 6 відс. або на 54,9 млн гривень.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини