Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 22 листопада, 21:23:03

Виборців "купують", кандидатам - погрожують

23.10.2014   09:53

Чого тільки не роблять агітатори, члени штабів тих чи інших кандидатів у народні депутати перед виборами до Верховної Ради України.

Тож чим менше залишається до 26 жовтня, тим активнішою стає їхня робота, яка чомусь іноді спрямована в дещо інше русло, ніж це потрібно. Адже правоохоронці виявляють все більше агітаторів, які за те, щоб жителі населених пунктів зробили свій «правильний вибір», «підгодовують» їх чи то якимись продуктами, а чи просто гривнями.

Ось і вчора до Ічнянського райвідділу внутрішніх справ надійшла заява від представника одного з кандидатів у народні депутати про те, що невідомі особи їздять селами Івангород та Максимівка і здійснюють підкуп виборців. На думку заявника, грошові кошти в сумі від ста до трьохсот гривень надавалися громадянам з метою схилити їх до голосування за одного з кандидатів у народні депутати.

А до Городнянського райвідділу внутрішніх справ надійшла заява від одного з кандидатів у депутати про те, що чотири жителі села Полісся роздавали своїм односельцям кондитерські вироби, чай, свічки разом з брошурами та іншою агітпродукцією, що є порушенням п.13 ст. 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України», чим здійснювали підкуп виборців.

У Менському районі спеціаліст-політтехнолог одного з кандидатів у народні депутати отримав від невідомих осіб усну заборону на проведення передвиборної агітації, про що він заявив до райвідділу внутрішніх справ.

Працівники цих райвідділів міліції наразі проводять розслідування. Якщо ж факти підтвердяться - то всі винні у цьому понесуть покарання згідно з ч.1 статті 157 КК України (перешкоджання насильством, обманом, погрозами, підкупом або іншим чином вільному здійсненню громадянином права обирати і бути обраним Президентом України, народним депутатом України..., депутатом місцевої ради або сільським, селищним, міським головою, вести передвиборну агітацію) - карається обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років або позбавленням волі на строк від двох до чотирьох років.

Та не тільки підкупом виборців обмежується передвиборна гонка. Також мається ряд фактів, коли команда агітаторів за одного кандидата в народні депутати намагається якнайбільше «облити брудом» його конкурента або пошкодити чи знищити його передвиборну агітацію.

Вчора, зокрема, були зафіксовані факти пошкодження передвиборної агітації на бігборді в місті Бобровиця. А в Прилуках, в одному з мікрорайонів міста відбувалося порушення передвиборної агітації шляхом розповсюдження листівок з неправдивою інформацією про одного з кандидатів у народні депутати.

В іншому мікрорайоні міста невідомі особи, які пересувалися на двох автомобілях, зупинили довірену особу одного з кандидатів у депутати і висловлювали погрози на адресу кандидата, інтереси якого він представляє.

Отримавши цю інформацію, у всіх цих випадках також на місце негайно виїжджали слідчо-оперативні групи райвідділів внутрішніх справ. Наразі проводяться розслідування.
 

Останні новини Чернігівщини

Там де на зупинках

Там де на зупинках "плюс новий павільйон", має бути "мінус торговий кіоск", - Чернігівський міський голова 16:01

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко поставив вимогу при встановленні на зупинках громадського транспорту нових зупинкових павільйонів єдиного зразка і оновленні цих майданчиків максимально працювати над тим, щоби старі торгові кіоски звідти саме прибиралися, а не переставлялися вбік.

Андрій Прокопенко зустрівся із сім’ями загиблих бійців

Андрій Прокопенко зустрівся із сім’ями загиблих бійців 15:54

21 листопада, голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко зустрівся із родинами загиблих на війні воїнів, об’єднаних в громадську організацію «Єдина родина Чернігівщини».

Протягом тижня у порушників вилучено 71 кг незаконно добутих водних біоресурсів та 34 од. заборонених знарядь лову

Протягом тижня у порушників вилучено 71 кг незаконно добутих водних біоресурсів та 34 од. заборонених знарядь лову 15:44

За період з 14 по 21 листопада Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 33 порушення Правил рибальства.

Пройшов перший етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WorldSkills Ukraine

Пройшов перший етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WorldSkills Ukraine 15:32

20 листопада в ДПТНЗ «ЧВПУ» пройшов перший етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WorldSkills Ukraine з компетенції – слюсарні роботи.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 15:24

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.