Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 25 червня, 08:58:00

Соціальний діалог в дії

22.10.2014   09:59

Реалізацію положень Генеральної угоди та виконання соціальними партнерами зобов’язань регіональної угоди розглянули учасники засідання територіальної тристоронньої соціально-економічної ради.

Як зазначив на початку засідання в.о. голови обласної державної адміністрації Сергій Журман, аналіз стану виконання положень Генеральної угоди та зобов’язань регіональної свідчить, що невиконаними тривалий час залишаються зобов’язання щодо ліквідації боргів із виплати заробітної плати.

На сьогодні залишаються невиплаченими борги в сумі 21 мільйон гривень. Найбільша сума боргів (89,7 % від загальної суми) сконцентрована у трьох містах області: Чернігові, Ніжині та Прилуках. Серед районів області у 15-ти боргів немає, а у Ніжинському та Чернігівському районах сума боргу найбільша.

У другому півріччі не вдалося дотриматись трудового законодавства в частині своєчасної виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ області. Затримки з виплатою заробітної плати пояснюються обмеженістю у місцевих бюджетах області власних джерел фінансування, наявність кредиторської заборгованості, яка погашається за рахунок надходжень та загальною незбалансованість бюджетів.

– Обласна державна адміністрація тримає питання на постійному контролі та прикладає максимальні зусилля для виправлення ситуації, - зауважив Сергій Журман та додав, що керівництвом країни прийняте рішення щодо виділення області дотацій на погашення боргів.

За словами в.о. голови облдержадміністрації, загальна ситуація в країні не могла не відобразитись на ситуації в області, однак органи виконавчої влади продовжували докладати відповідних зусиль для підтримання та недопущення зниження соціально-економічного розвитку, підвищення матеріального добробуту населення, стабілізації ситуації в усіх сферах життєдіяльності області в рамках взятих зобов’язань.

З початку року відбулося зростання виробництва сільськогосподарської продукції, будівельних робіт, розвитку торгівлі та стабільне нарощування експортних поставок. Стабільність демонструє аграрний сектор, який вже став локомотивом економіки області.

Завдяки залученню інвестицій, в тому числі іноземних, збережено фінансову стабільність промисловості області. За підсумками січня-червня в області підприємствами та організаціями за рахунок усіх джерел фінансування освоєні 956,6 мільйонів гривень капітальних інвестицій. Провідні позиції в області за обсягами освоєних капітальних інвестицій у І півріччі 2014 року займала промисловість, де освоєно інвестицій на 104,8 мільйонів гривень більше, ніж за відповідний період минулого року.

Спостерігаються позитивні тенденції на зареєстрованому ринку праці.Так, завдання з обсягів працевлаштування безробітних з початку року виконано на 107 %, знайдено роботу 10,2 тисяч громадян, 568 осіб отримали допомогу по безробіттю одноразово для започаткування ними власної справи.

За рівнем середньої заробітної плати область посіла 20 місце серед інших областей країни.

Як наголосив Сергій Журман, удосконалення колективно-договірного регулювання відносин на низових рівнях є одним із спільних зобов’язань сторін соціального діалогу. Тому в області продовжується спільна робота соціальних партнерів, яка спрямована на забезпечення реалізації державної політики у сфері соціально-трудових відносин, оплати і належних умов праці, зайнятості населення, розширення сфери охоплення працівників колдоговірним регулюванням.

У рамках взятих зобов’язань не відбулося погіршень в освіті, охороні здоров’я, культурі в частині необґрунтованого скорочення закладів, навпаки розширено мережу дошкільних закладів для дітей віком 3-5 років (з 62,24 % до 82,6 %) та збільшення частки осіб з вищою освітою серед населення 25 років і старше (з 33,0 % до 46,1 %).

Розширено практику застосування сімейної медицини. Зокрема, на засадах загальної практики – сімейної медицини в області функціонує 148 закладів, з них 107 закладів – заклади сільських адміністративних районів.

З метою збереження та поліпшення стану здоров’я дітей, створення належних умов для їх оздоровлення та повноцінного відпочинку здійснюються планові організаційні заходи для літнього оздоровлення дітей та учнівської молоді.

Вжито заходів у сфері забезпечення державних соціальних гарантій, які отримують інваліди Великої Вітчизняної війни, учасники бойових дій, учасники війни та прирівняні до них особи, інваліди з дитинства, діти-інваліди, малозабезпечені сім’ї та інші вразливі категорії населення.

В ході засідання також обговорено реалізацію заходів Регіональної програми подолання та запобігання бідності на період до 2015 року; стан професійного навчання та підвищення кваліфікації кадрів на виробництві на підприємствах області та окремих видах економічної діяльності, а також ухвалено рішення про відновлення діяльності обласного координаційного комітету сприяння зайнятості.

Сергій Журман подякував соціальним партнерам за плідну спільну роботу та висловив сподівання, що територіальна тристороння соціально-економічна рада продовжить наповнювати змістом соціальний діалог обласного рівня, який сприятиме соціально-економічному розвитку регіону.

 

 

 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині майже 267 тис. пацієнтів отримали ліки проти серцево-судинних захворювань за програмою “Доступні ліки” 15:25

“Доступні ліки” – це програма, за якою українці з хронічними захворюваннями можуть отримувати необхідні ліки та медичні вироби безоплатно або з частковою доплатою. Їх вартість напряму аптеці відшкодовує Національна служба здоров’я України. Програма дозволяє зменшити фінансове навантаження на пацієнтів та збільшити доступність ліків.

Конфлікт “двовладдя” в Чернігові: яку участь в цьому приймають локальні медіа 15:18

Низка чернігівських медіа та пабліків в соціальних мережах вже понад півтора роки втягнута у протистояння між Чернігівськими міською радою та міською військовою адміністрацією. Це відображається на матеріалах видань, які присвячені висвітленню позицій сторін. Хто на чиєму боці, - розбираємося у цьому блозі.

Директорка центру реабілітації ветеранів Ксенія Возніцина: “Невидиме поранення потребує лікування так само, як і фізичне”

Директорка центру реабілітації ветеранів Ксенія Возніцина: “Невидиме поранення потребує лікування так само, як і фізичне” 15:11

Психічні травми у військових та цивільних, постраждалих від війни, — проблема масштабна, яка не зникне після завершення бойових дій. Радше варто очікувати, що насліки невидимих поранень тільки посилюватимуться та набуватимуть інших проявів. На цьому наголошує директорка Центру психічного здоровʼя та реабілітації ветеранів “Лісова поляна” Ксенія Возніцина.

Від фізичної до продовольчої безпеки: начальник ОВА відвідав Бахмацьку громаду 15:05

Свій робочий візит до Бахмацької ТГ начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус у супроводі начальника Ніжинської РВА Григорія Ковтуна та голови громади Павла Шимка розпочав із одного з навчальний закладів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини