Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 28 лютого, 02:26:45

Забезпечити належне функціонування господарського комплексу області у зимовий период

15.10.2014   06:46

Саме таке завдання поставив керівникам структурних підрозділів облдержадміністрації, теплопостачальних підприємств та підприємств електро-, газопостачання в.о. голови обласної державної адміністрації Сергій Журман на черговому засіданні Антикризового енергетичного штабу, яке відбулося 14 жовтня.

- Забезпечення належного функціонування систем життєзабезпечення населених пунктів області має актуальний характер, особливо воно посилюється з початком опалювального періоду, - підкреслив Сергій Журман.

На сьогодні господарський комплекс області готовий до проходження опалювального періоду. Коли саме розпочнеться подача тепла житловому фонду та об’єктам соціальної сфери залежатиме від погодних умов. Наразі, Мінрегіонбуд спільно з Гідрометцентром здійснюють відповідний моніторинг та, у випадку надходження прогнозів щодо різкого зниження середньодобових показників температури зовнішнього повітря, доручить обласним державним адміністраціям забезпечити підключення тепла. Але, за прогнозами синоптиків, тепла погода на території України збережеться аж до початку листопада місяця.

В.о. голови обласної державної адміністрації наголосив, що Урядом жорстко контролюється питання виконання постанови Кабінету Міністрів України від 09.07.2014 №296, де областям доведено обсяги споживання природного газу. Тому, на його переконання, необхідно вживати всіх вичерпних заходів щодо заміщення та економії споживання газу.

- Економити потрібно сьогодні, оскільки при сильних морозах взимку маємо пройти пікові навантаження без жодних збоїв. Сьогодні необхідно все зробити для того, щоб не допустити виникнення аварійних ситуацій на системах життєзабезпечення, - додав він.

Актуальним також є питання забезпечення безперебійного постачання споживачам електричної енергії. Енергетики запевняють, що найближчим часом не планують відключати електрику а ні споживачам, а ні підприємствам. Проте, обіцяють доопрацювати графік відключень, враховуючи пропозиції облдержадміністрації. Але останнім часом почастішали випадки втручання в роботу систем електропостачання населених пунктів. Саме тому, енергетики попросили керівника області залучити до вирішення цієї проблеми працівників міліції. Адже через крадіжки та псування обладнання без електричної енергії залишаються цілі населені пункти області, лікарні, школи, дитячі садочки.

Підсумовуючи результати засідання, Сергій Журман звернув увагу керівників теплопостачальних підприємств на необхідність безумовного виконання затверджених графіків погашення заборгованості за спожитий природній газ, електричну енергію та здійснення розрахунків за спожитті послуги, а також реалізації заходів з економії енергоресурсів.
 

Останні новини Чернігівщини

В області відпрацьовані заходи із запобігання поширенню коронавірусу

В області відпрацьовані заходи із запобігання поширенню коронавірусу 16:17

26 лютого голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко провів об’єднане засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і тимчасової протиепідемічної комісії щодо координації роботи із запобігання занесенню та поширенню на території області випадків захворювання коронавірусом.

Депутати підтримали рішення щодо знесення недобудови

Депутати підтримали рішення щодо знесення недобудови "Дворянського зібрання" на Валу 16:08

27 лютого на засіданні 52-ї сесії Чернігівської міської ради 7-го скликання депутати підтримали питання щодо визначення відповідального управління міської ради, якому буде доручено провести необхідні заходи, пов’язані зі знесенням багаторічної недобудови на Валу, з урахуванням однієї правки.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 12:55

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Капелі бандуристів - 10 років

Капелі бандуристів - 10 років 12:48

Своє перше десятиліття відзначив один з найунікальніших бандурних колективів України — Капела бандуристів імені Остапа Вересая Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм.

Затвердили бренд міста

Затвердили бренд міста "Ніжин-завжди різний" 12:16

26 лютого на черговій 68 сесії Ніжинської міської ради VII скликання було прийнято важливе рішення для громади «Про організаційні заходи щодо визначення бренду міста Ніжина».