Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 6 липня, 10:05:40

Експерти про найгостріші проблем виборчої кампанії

26.09.2014   06:33Агенцiя

Представники від громадськості, влади та експертного середовища 25 вересня, взяли участь в обговоренні «Перебіг виборчої кампанії та підготовка області до дня голосування», яке було організоване Дискусійним клубом «Експертна думка».

Серед найгостріших проблем нинішньої кампанії – далеко не порушення виборчого законодавства, які, на думку присутніх, суттєво не вплинуть на результати волевиявлення мешканців Чернігівщини. Процедура голосування військових та вимушених переселенців, фінансування виборчого процесу із спеціального фонду – питання, важливість яких учасники заходу визнали пріоритетними.

Валерій Білоокий, начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців Чернігівської облдержадміністрації, проінформував про процес верифікації даних про виборців та процедуру голосування за зміненим місцем голосування. Так, законодавство надає право виборцю тимчасово змінити місце голосування без зміни виборчої адреси. Для цього слід звернутися з письмовою заявою до відділу ведення Державного реєстру виборців за місцем реєстрації або за місцем перебування у день голосування. У Чернігові, окрім паспорту та заяви, виборець повинен надати документ, який підтверджує необхідність зміни місця голосування. Це може бути довідка з місця роботи, наказ про відрядження або інші документи. У випадку тимчасових переселенців найбільш актуальним, вочевидь, буде документ про право власності на житло.

До слова, Ірина Коцюба, яка нещодавно була змушена залишити Луганщину, судячи з власного досвіду, запевняє, що вимушені переселенці з приводу реалізації різних прав здебільшого комунікують з волонтерськими організаціями, а не місцевою владою. Стосовно процедури голосування, на думку виступаючої, вкрай необхідною є активна інформаційна кампанія з популяризації процедури голосування, якою можуть скористуватися вимушені переселенців.

У свою чергу, представники від влади уповають на чесний перебіг виборчого процесу та обіцяють забезпечити рівні можливості для виборців Чернігівщини.

Досвідчений член виборчої комісії № 205 Сергій Соломаха закцентував увагу на тому факті, що забезпечити перебіг виборчого процесу в установлені законом строки неможливо, зважаючи на те, що фінансування розпочато тільки декілька днів тому, а самі кошти надходитимуть зі спеціального фонду.

Загалом, упродовж обговорення домінувала думка, що порушення виборчого законодавства не стануть ключовою проблемою даної виборчої кампанії. Більшої уваги потребує моніторинг дотримання процедур не тільки під час перебігу виборчого процесу, але і у день голосування.
 

Останні новини Чернігівщини

Більше ворожих обстрілів чернігівського прикордоння: ситуація за минулу добу станом на ранок 6 липня

Більше ворожих обстрілів чернігівського прикордоння: ситуація за минулу добу станом на ранок 6 липня 09:52

Генеральний штаб ЗСУ розповів про оперативну ситуацію на північних кордонах України, зокрема, у Чернігівській області. Інформація подана станом на 6 ранку 6 липня 2022 року.

У чернігівських тролейбусах запрацює пересадковий квиток

У чернігівських тролейбусах запрацює пересадковий квиток 09:50

Із 7 липня у чернігівських тролейбусах впроваджується пересадковий квиток. Це дасть змогу користувачам громадського електротранспорту здійснювати пересадку на будь-який інший тролейбусний маршрут впродовж 30 хвилин.

В Україні створили платформу доказової інформації про здоров’я під час війни

В Україні створили платформу доказової інформації про здоров’я під час війни 08:48

Команда організації INSCIENCE за підтримки Світового банку та Швейцарії створила платформу “Бережи себе”, яка присвячена темі здоров’я під час війни.

У Чернігові піротехніки ДСНС розміновують міський пляж

У Чернігові піротехніки ДСНС розміновують міський пляж "Золотий берег" 08:00

Впродовж 4-5 липня у Чернігові на міському пляжі "Золотий берег" водолази та сапери ДСНС провели обстеження берегової зони, прилеглої до пляжу місцевості та акваторії дна річки Десна на наявність боєприпасів, які можуть залишитись після масивних авіаційних та артилерійських обстрілів російськими військами.

Переселенець з Луганщини знайшов роботу на Чернігівщині

Переселенець з Луганщини знайшов роботу на Чернігівщині 07:54

Через повномасштабну війну в Україні чимало людей покинули рідні домівки і перебралися у порівняно безпечні населені пункти, подалі від постійних обстрілів. Перше, чого вони потребують – це житло і робота. Працевлаштуватись переселенцям допомагає служба зайнятості.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини