Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 20 червня, 16:04:34

Про хід виконання Програми підтримки малого та середнього підприємництва у м. Чернігові

18.09.2014   16:30

17 вересня виконавчий комітет міської ради заслухав інформацію начальника управління споживчого ринку та підприємництва міської ради Олени Шевчук про хід виконання Програми підтримки малого та середнього підприємництва у м. Чернігові на 2013-2014 роки.

За підсумками 2013 року кількість економічно активних малих підприємств у розрахунку на 10 тис. осіб наявного населення за останніми даними становить 93 од., що перевищує середній показник по області і залишає обласний центр на правах лідера по цьому показнику, зазначено у доповіді. Середніх підприємств, відповідно, 4 одиниці. Загалом, частка малих та середніх підприємств у загальній кількості підприємств міста становить – 99,9 %.

Вагому частину займає недержавний сектор економіки, основою якого є фізичні особи – підприємці. Так, на обліку у Державній податкові інспекції у м. Чернігові на 1 півріччя 2014 року перебуває 20,2 тис. осіб.

За підсумками 6 місяців поточного року надходження від діяльності суб'єктів малого та середнього підприємництва становили 118,7 млн. грн. Позитивна тенденція росту показника, на думку начальника управління, має зберегтись до кінця року.

Частка продукції (робіт, послуг) малих та середніх підприємств у загальних обсягах реалізованої продукції у місті становить 86,2 %. Всього у сфері малого та середнього підприємництва зайнято 56267 осіб.

Водночас, з початку року відбуваються негативні процеси у частині зайнятості сфери малого та середнього підприємництва: скорочується кількість найманих працівників, зокрема: на малих підприємствах – 13015 осіб проти 15478 осіб на початок року, на середніх підприємствах – відповідно 18958 осіб проти 24 470 осіб.

Міський голова Олександр Соколов рекомендував управлінню проаналізувати причини цих процесів аби вчасно вживати дієвих заходів щодо попередження скорочення найманих працівників.

За словами О. Шевчук, управління споживчого ринку та підприємництва міської ради разом з Чернігівським міським центром зайнятості здійснює спільну діяльність з надання безоплатних консультацій особам з питань організації та впровадження підприємницької діяльності. Крім того, у місті постійно проводяться семінари з питань організації власного бізнесу у сфері побутового обслуговування населення та інші заходи.

Виконавчий комітет взяв до відома інформацію про хід виконання Програми та доручив управлінню споживчого ринку та підприємництва міської ради організувати розробку проекту Програми підтримки малого та середнього підприємництва у місті Чернігові на 2015-2016 роки. "Ми маємо вступити у новий 2015 рік з новою, затвердженою на сесії міської ради, Програмою розвитку підприємництва у місті", - наголосив міський голова.

Останні новини Чернігівщини

Регіональний офіс «Зроблено в Україні»: консультації фахівців 15:08

Одним із перших відвідувачів офісу «Зроблено в Україні» був Євген Смага - ветеран, який під час оборони Чернігова отримав важке поранення

Для ветеранів та їхніх родин стартує набір на безоплатне навчання в ІТ-сфері 15:06

Ветерани й ветеранки, а також військові та їхні родини можуть пройти безоплатний курс "Основи роботи з базами даних", який є спільним проєктом Українського ветеранського фонду, Lobby X та ІТ-компанії SoftServe.

Києву заборонили передавати Чернігову 25 млн грн на фортифікації. Попри це, оборона нашого міста все ж буде посилена 15:01

Міністерство фінансів України не погодило міжбюджетний трансферт, яким Київська міська рада мала передати Чернігову кошти на зміцнення та розбудову фортифікаційних споруд довкола міста. Про це повідомляє в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако у відео-зверненні до чернігівців, в якому йдеться, що попри таке рішення заплановані роботи все ж будуть виконані.

Жінка втратила 181 тисячу гривень: поліція застерігає громадян від шахраїв 14:58

Поліцейські закликають мешканців Чернігівщини не передавати стороннім особам жодних відомостей про свої банківські картки та уникати операцій з переказу грошей на невідомі рахунки. Представляючись співробітниками банків, шахраї випитують у потерпілих секретні дані та можуть отримати доступ до ваших рахунків.

У Ніжинському районі поліцейські затримали наркоторгівця, який збував психотропні речовини

У Ніжинському районі поліцейські затримали наркоторгівця, який збував психотропні речовини 14:56

Співробітники відділення № 3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції встановили, що 31-річний місцевий мешканець періодично збуває охочим землякам психотропні речовини власного виготовлення. Наркодилера затримано в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України.