Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 квітня, 12:49:40

На захисті прав дітей

21.01.2012   10:45Агенцiя

За словами начальника служби у справах дітей облдержадміністрації Людмили Зеленько, стан організації роботи щодо забезпечення права дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, на сімейні форми виховання (усиновлення, опіка та піклування, прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу) є одним із найголовніших пріоритетів, визначених головою обласної державної адміністрації Володимиром Хоменком у діяльності органів місцевої влади в області.

Президент України Віктор Янукович позитивно оцінює результати роботи місцевих органів влади в листопаді – грудні 2011 року із забезпечення права дитини-сироти на виховання в сім’ї. Про це заявив на брифінгу Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко.

Людмила Зеленько, зокрема, зазначила, що протягом минулого року в області з 10,57% до 12,3% збільшилась кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які знайшли прихисток у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу (що перевищує загальноукраїнський показник – 10,31%%). У 2011 році знайшли прийомних батьків та батьків вихователів 54 дітей, у 2010 році – 53. Всього станом на 01.01.2012 року в області функціонує 170 прийомних сімей та 11 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 330 дітей.

На постійному контролі залишається питання усиновлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. За результатами 2011 року нашими співвітчизниками усиновлено в області 45 дітей, що на 28% перевищує число дітей, усиновлених іноземцями. Така позитивна тенденція, коли національне усиновлення перевищує іноземне, зберігається впродовж останніх двох років.

Кількість дітей, влаштованих в області протягом минулого року до сімейних форм виховання (385 осіб), перевищує число дітей, які залишилась в області без батьківського піклування (370 осіб).

Вжиті заходи дозволили збільшити питому вагу охоплення дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, сімейними формами виховання на 3,26% з 70,74% на початок 2011 року до 74% станом на 01.01.2012.


За матеріалами служби у справах дітей облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

До суду скеровано обвинувальний акт щодо грабежу у ювелірному магазині

До суду скеровано обвинувальний акт щодо грабежу у ювелірному магазині 12:44

Під процесуальним керівництвом Чернігівської місцевої прокуратури завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 186 КК України (відкрите викрадення чужого майна (грабіж)).

Упродовж минулої доби вогнеборці ліквідували 32 пожежі у природних екосистемах, одна людина загинула у вогні

Упродовж минулої доби вогнеборці ліквідували 32 пожежі у природних екосистемах, одна людина загинула у вогні 12:39

Упродовж минулої доби вогнеборці підрозділів Управління ДСНС України у Чернігівській області ліквідували 32 пожежі, що виникли внаслідок необережності громадян у поводженні з вогнем, а також спалювання сміття і сухої рослинності.

Прес-брифінг "Діалог для трансформації конфліктів в громадах". ВІДЕО 12:27

Представники Чернігівського Ресурсного центру з розвитку місцевої демократії та керівництво смт Ріпки про перебіг, досягнення та виклики під час реалізації реформи місцевого самоврядування та освітньої реформи в громаді.

Цього року лісгоспи Чернігівщини охопили лісовідновленням понад 1750 гектарів лісів

Цього року лісгоспи Чернігівщини охопили лісовідновленням понад 1750 гектарів лісів 12:24

Лісові господарства державного та комунального підпорядкування Чернігівської області за час весняної лісокультурної кампанії вже охопили лісовідновленням понад 1750 гектарів площі.

Зайнятість та безробіття населення Чернігівської області у 2019 році. ДОВІДКА

Зайнятість та безробіття населення Чернігівської області у 2019 році. ДОВІДКА 10:24

За результатами проведеного органами державної статистики обстеження робочої сили, у 2019 році забезпечували пропозицію робочої сили на ринку праці Чернігівської області 487 тис. осіб у віці 15 років і старше.