Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 22 березня, 07:43:51

Голова облдержадміністрації: Разом працювати для вирішення проблем медичної галузі

16.09.2014   09:05

Стан фінансування медичних закладів та виплати заробітної плати медикам області залишається доволі складним.

На сьогодні заборгованість по зарплаті становить 28,5 мільйонів гривень, в тому числі 5,5 мільйонів – прострочена.

Заходи, спрямовані на скорочення непершочергових видатків та запровадження жорсткого режиму економії, дозволили заощадити понад 12,9 мільйонів гривень. 5,4 мільйони гривень з них зекономлено за рахунок вимушеного перебування 7065-ти медичних працівників у відпустках без збереження заробітної плати. Всього ж за результатами проведеної роботи на заробітну плату очікується спрямувати близько 34,3 мільйони гривень.

До цього часу залишається невирішеним питання постачання в область лікарських засобів, закупівля яких проводиться Міністерством охорони здоров’я України. Із передбачених Законом України «Про державний бюджет України на 2014 рік» для регіону 50,6 мільйонів гривень, коштів не надійшло взагалі. У зв’язку з цим, вкрай необхідні ліки та витратні матеріали закуповуються за кошти місцевих бюджетів.

Невирішеним залишається питання проведення розрахунків з ТОВ «Фрезеніус Медикал Кер Україна» за лікування хворих з м. Чернігова.

За словами голови обласної державної адміністрації Володимира Івашка, складнощі із забезпеченням місцевих бюджетів асигнуваннями на оплату праці змушують вдаватися до змін мережі та штатів бюджетних установ.

Для цього у медичній галузі є значні резерви з упорядкування мережі, виходячи з потреб населення в медичній допомозі та реальних можливостей бюджетів. Зокрема, зменшення кількості штатних посад та приведення кількості ліжок до реальних потреб.

На переконання очільника області, слід також постійно дотримуватися режиму економного використання коштів, активізувати роботу по проведенню поточних ремонтів з максимальним використанням власних сил та ресурсів, запровадженню енергозберігаючих технологій, залученню лікувально-профілактичними закладами позабюджетних надходжень тощо.

– У нинішній ситуації нам потрібно мобілізувати всі сили та існуючі резерви для того, щоб медична галузь працювала у нормальному режимі, а наші люди отримували вчасну та якісну медичну допомогу.

Для цього ми будемо проводити роботу – ґрунтовну й змістовну – для того, щоб наповнити галузь коштами, інвестиціями, залучити приватну ініціативу, - підкреслив Володимир Івашко.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу 10:26

Протягом минулої доби зареєстровано 21 небезпечна подія, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 19 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини 10:21

Прикордоння Чернігівщини постійно піддається обстрілам. Попри це, у населених пунктах, до яких долітає, продовжують жити люди.

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах 10:10

Упродовж минулої доби підрозділами Головного управління ДСНС України у Чернігівській області ліквідовано 15 загоряння у природних екологічних системах. Їх причинами послужило необережне поводження громадян із вогнем.

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові 10:06

20 березня у Чернігові в умовах воєнного стану відзначили 384-й день народження видатного державно-політичного, військового та культурного діяча, мецената, гетьмана (1687—1709 рр.) Івана Мазепи.

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі 09:57

Вчитись не пізно і після 45 років, - стверджують у службі зайнятості і запевняють, що наразі для цього створені всі умови. Зокрема, громадянам цієї вікової категорії служба зайнятості пропонує отримати ваучер на навчання і здобути нову професію чи підвищити кваліфікацію за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини