Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 21 квітня, 13:09:05

Видатний земляк та троє чернігівців стали лауреатами цьогорічної міжнародної Літературно-мистецької премії імені Пантелеймона Куліша

19.01.2012   07:51Агенцiя

Цією почесною відзнакою, за сприяння Національної спілки письменників України та міжнародних громадських організацій, нагороджуються за вагомі заслуги письменники, митці, науковці, журналісти, працівники культури та освіти, громадські діячі і меценати.

премія імені Пантелеймона Куліша

премія імені Пантелеймона Куліша

Приємно, що серед лауреатів міжнародної Літературно-мистецької премії імені Пантелеймона Куліша за 2012 рік – наш видатний земляк, Герой України, колишній голова Верховної Ради, народний депутат України Іван Плющ – його відзначено за подвижництво у створенні історико-меморіального музею-заповідника Пантелеймона Куліша на Чернігівщині.

Цьогорічним лауреатом стала і письменниця, науковець, журналіст Тетяна Дзюба – за численні публікації у наукових виданнях (теми досліджень: „Спрага народу і спрага Вітчизни. Публіцистика другої половини XIX – першої третини ХХ ст.: модель національної ідентичності” та „Літературно-естетична концепція Пантелеймона Куліша”).

Письменника, голову Літературної спілки „Чернігів” Михася Ткача відзначено за створення та редагування журналу „Літературний Чернігів”. А художника Сергія Поляка – за участь у літературно-мистецьких проектах радіо „Новий Чернігів”.

Також серед лауреатів премії імені Пантелеймона Куліша – відомий письменник, літературний критик, перекладач, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Володимир Базилевський (м. Київ), доктор філологічних наук, керівник Львівського відділення Інституту літератури імені Тараса Шевченка Національної Академії Наук України Євген Нахлік, літературознавець, голова Івано-Франківської обласної організації Національної спілки письменників України Євген Баран, письменник Йосип Струцюк (м. Луцьк), письменник, перекладач Юрій Лазірко (США) та відомий і шанований на Волині меценат Віктор Мозоль.

У 2012 р. Комітет із нагородження Літературно-мистецькою премією імені Пантелеймона Куліша сформовано в новому складі (такі ротації відбуваються щороку). До нього увійшли: Ігор Павлюк – голова журі, письменник, доктор наук із соціальних комунікацій, старший науковий співробітник Інституту літератури імені Т. Г. Шевченка НАН України, Василь Слапчук – письменник, науковець, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, почесний громадянин Луцька і Волині, Ярослав Поліщук – доктор філологічних наук, професор кафедри україністики Ягеллонського університету (м. Краків, Польща) та Київського університету імені Бориса Грінченка, Петро Сорока – письменник, доцент кафедри теорії літератури і порівняльного літературознавства Тернопільського національного педагогічного університету імені В. Гнатюка, Віктор Вербич – письменник, літературний критик, журналіст.

Нагадаємо, що торік серед лауреатів міжнародної премії імені Пантелеймона Куліша також було названо чернігівців: письменника і журналіста Сергія Дзюбу та відомого мецената, почесного президента Благодійного фонду імені двічі Героя Радянського Союзу Олександра Молодчого, депутата Чернігівської міської ради Олександра Шкурата.

Сергій Дзюба

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в області за останню добу 11:30

Протягом минулої доби зареєстровано 13 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 12 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 3 особи постраждали.

Поліція встановлює обставини поранення дитини у Ніжині 11:28

Вчора вдень до поліції надійшло повідомлення про те, що в місті Ніжин 12-річний хлопчик отримав поранення ноги з предмета, що схожий на травматичний пістолет.

Вражаючі результати чернігівської спортсменки на всеукраїнських змаганнях!

Вражаючі результати чернігівської спортсменки на всеукраїнських змаганнях! 11:22

З 14 до 19 квітня в Умані відбулися Кубок України та Всеукраїнські змагання серед юніорів та юніорок 2008–2009 років народження пам’яті олімпійської чемпіонки Юлії Рябчинської з веслування на байдарках і каное.

21 квітня: цей день в Україні і світі 09:19

День 1518 Російська агресія - Day 1518 Russian aggression

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини