Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 26 серпня, 05:10:09

Долю Алеї героїв обговорювали у чернігівській "Просвіті"

23.08.2014   09:19

Засідання прес- клубу "Просвіта" присвячувалося темі пам'яток совєтчини, без ліквідації яких перемогти Україні неможливо.

Василь Чепурний, голова обласного товариства "Просвіта": "Нам, просвітянам, коли ми вимгалаи несення пам'ятників Лєніну та перейменування вулиць, говорили - какая разніца і ето же культура! Тепер ми бачимо: там, де Лєніна повалили - сепаратизму нема. Прямий зв'язок між пам'ятками і політикою".

Сергій Бутко, представник Інституту національної пам'яті, нагадав, що російські більшовики недарма, щойно прийшовши до влади, почали нищити всі знаки минулого режиму. Сергій Бутко впевнений, що треба вирішувати у Чернігові питання і про знесення пам'ятників на Алеї героїв у Чернігові: "Крім льотчика часів другої свтіової війни, всі інші боролися проти незалежності України. Тому їх пам'ятники не можуть бути обличчям міста. Їх треба знести в історичний музей, але не лишати на Алеї героїв".

Нагадаємо, що там стоять пам'ятники Юрію Коцюбинському, Віталію Примакову, Антонову -Овсієнку, Подвойському, Щорсу та Кропив'янському.

Сергій Соломаха, громадський активіст, заступник голови обласної організації Народного Руху, наголосив, що саме героїзація періоду другої світової війни і є однією з причин війни з Росією. Ті, хто підняв зброю проти України, виховані на павліках морозових, космодем'янських та інших совєтських міфах.

Учасники "круглого столу" прийняли резолюцію:

Просвітяни Чернігівщини постійно наголошували на необхідності ліквідації символів тоталітаризму, проте й досі у Чернігові, інших містах області є вулимці імені російських терористів, на багатьох комунальних закладах висять барельєфи, пам'ятні дошки тощо, присвячені СРСР та діячам КПРС.

Ми пропонуємо:

1. Замість комісії по перейменуванню вулиць міської ради утворити комісію по збереженню та розвитку культурно- історичного середовища Чернігова,
2. першочергову позбутися назв вулиць, що носять імена комуністичних терористів Войкова, Воровського, Мурінсона, Клари Цеткін, Долорес Ібаррурі, Рози Люксембург, а також україноненависників - Бєлінського тощо,
3. Відмінти останні рішення міськради про присвоєння назв вулиць комуністам періоду другої світової війни,
4. Припинити героїзацію "афганців" та інших учасників інтернаціональних воєн СРСР,
5. Ліквідувати на всіх державних та комунальних закладах символи СРСР (герби, зображення прапорів, Лєніна тощо),
6. Привести назви вулиць Чернігова у відповідність до норм українського правопису.

До речі, абсурдом була названа ситуація, коли в теперішню комісію по перейменуванню вулиць входять два представники комуністів - Герард Кузнєцов та Микола Скоробагатько.
 

Останні новини Чернігівщини

25 серпня - Свято Жнив

25 серпня - Свято Жнив 09:51

Свято, про яке відомо ще зі Старого Заповіту: "... земля, що п’є дощ, який падає часто на неї, і родить рослини, добрі для тих, хто їх і вирощує, вона благословення від Бога приймає ..." (Евр.6:7). "... І свято жнив первоплоду праці твоєї, що сієш на полі. І свято збирання при закінченні року, коли ти збираєш з поля працю свою..." (Ісх.23:16).

24 серпня - День незалежності України

24 серпня - День незалежності України 09:05

Історію України прийнято відраховувати з моменту створення Київської держави в 9 столітті.