Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 28 листопада, 11:02:06

Демократичний Альянс подав в прокуратуру на Чернігівську ОДА

13.01.2012   08:35Агенцiя

Вже скоро рік, як Демократичний Альянс займається проблемами міського пасажирського транспорту в Чернігові.

В процесі дослідження питання був зроблений висновок, що впливати на якість роботи транспорту простіше з самого початку, тобто в момент проведення конкурсу на маршрут та визначення перевізника.

Організацією було прийняте рішення про участь в усіх конкурсах по визначенню перевізника, що відбуваються в місті та області. До того ж представники організації входять до складу експертної групи з питань дослідження транспортної мережі м. Чернігів та Чернігівської області Громадської ради при Чернігівській облдержадміністрації.

Приблизно 3 місяці тому до Чернігівської ОДА було направлено лист з проханням включення представника Демократичного Альянсу до складу конкурсного комітету по найближчому конкурсу з визначення перевізника на маршруті Чернігів – Корюківка – Чернігів.

Конкурс вже пройшов, а відповідь на той час Чернігівською ОДА з приводу входження представника ДемАльянсу до складу комітету так була і не надана. В зв’язку з не включенням представника організації до конкурсного комітету та відсутності аргументованого пояснення причин до Чернігівської ОДА був направлений запит з проханням надати весь пакет документів поданих перевізниками на конкурс та всі протоколи конкурсного комітету.

І тільки після другого запиту Головне управління економіки надало документи, і то лише копії протоколів засідання конкурсного комітету. Не було надано жодної інформації, по поданим перевізниками-претендентами документів. Адміністрація аргументувала це наявністю в запитуваних документах конфіденційної інформації. Дивно, оскільки п.2 ст. 6 Закону України “Про доступ до публічної інформації” чітко вказує вимоги при сукупному дотриманні яких може бути обмежено доступ до публічної інформації. Не зрозуміло не надання документів ще й тому, що у відповіді Чернігівської ОДА вказано “обласна державна адміністрація не володіє інформацією чиїм інтересам може завдати шкоди поширення протоколів та чому шкода перевищує суспільний інтерес”.

По причині того, що Чернігівська ОДА необґрунтовано обмежила доступ до документів, що надаються перевізниками – претендентами на конкурс, в кінці грудня Чернігівський обласний осередок ВМГО “Демократичний Альянс” звернувся в Прокуратуру з проханням перевірити законність дій Чернігівської ОДА в питанні обмеження доступу до вказаної інформації. Тим більше не зрозуміло причини такої таємничості, оскільки за цими документами стоять якість і вартість перевезень до населених пунктів області. А вони часто у різних перевізників дуже різні. А за ціною та якістю перевезень стоять інтереси звичайних жителів області.

Сподіваємось, що Прокуратура поставить крапки над “і” в піднятому питанні та зрештою всі бажаючі зможуть отримати доступ до документів, що в цілому впливають на таку важливу галузь нашого повсякденного життя як транспортне сполучення.

Андрійченко Ігор

Останні новини Чернігівщини

10 легких та веселих фільмів, як ліки від осінньої хандри

10 легких та веселих фільмів, як ліки від осінньої хандри 09:28

Осінню хандру кожен долає по-своєму: пробіжками на природі, фотосесіями в листі, читанням гарних книг.

Смачні рецепти вихідного дня: банош з бринзою по-гуцульськи

Смачні рецепти вихідного дня: банош з бринзою по-гуцульськи 09:21

Бринза — це м'який розсольний сир. Ті, хто хоча б раз пробував бринзу, не можуть не погодитися, що це дуже смачно. Банош — каша, приготовлена з кукурудзяного борошна з додаванням вершків або сметани. Подається з бринзою, грибами, шкварками.

Гороскоп на тиждень з 29 листопада до 5 грудня 2021 року

Гороскоп на тиждень з 29 листопада до 5 грудня 2021 року 09:11

Тиждень починається з гармонійних аспектів Марса та Нептуна, Сонце у поєднанні з Меркурієм у Стрільці. Водночас не варто забувати, що все ще коридор затемнень, тому намагайтеся реально дивитися на речі та пропоновані перспективи.

Ханука 2021: історія свята та традиції

Ханука 2021: історія свята та традиції 08:55

Ханука – це іудейське свято світла, яке 2021 року почнуть відзначати ввечері 28 листопада. Святкування триватиме вісім днів, аж до вечора 6 грудня.

Станом на 28 листопада в Україні зафіксовано 14200 нових випадків COVID-19

Станом на 28 листопада в Україні зафіксовано 14200 нових випадків COVID-19 08:38

7 483 нові випадки COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 28 листопада 2021 року. Зокрема, захворіли 774 дитини та 105 медпрацівників.