Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 11 грудня, 18:33:30

Представлено новий проект Конституції громадянського суспільства

27.06.2014   09:19

26 червня у літературно-меморіальному музеї Михайла Коцюбинського вперше на Чернігівщині було презентовано проект за громадською ініціативою «Європейське життя в умовах солідарності. Конституція громадянського суспільства».

В його обговоренні взяли участь голова обласної ради Микола Звєрєв разом із своїм першим заступником Олександром Кодолою та представники громадськості.

Представили проект члени авторського колективу «Конституції» з Києва – журналіст Євген Ґолибард та народний депутат України трьох попередніх скликань Віталій Корж.
За словами Євгенія Ґолибарда, нова Конституція – функціонально-обумовлена, вона вказує на функції, які мають виконувати всі без винятку установи. Структура Основного Закону складаться з трьох частин: Конституційної норми, інституції або посадової особи, що контролюватиме виконання або ж відповідатиме за дотримання вказаної норми та міри відповідальності конкретної особи (інституції) за порушення статті.

В зазначеній Конституції чітко сформульовані моральний, виховний і політичний ідеал. Вона несе в собі суспільний прогрес, взаємну відповідальність влади, громадян і держави.

Не оминув поза увагою Євген Ґолибард і питання місцевого самоврядування. Найвищим дорадчим органом громади на рівні міста районного підпорядкування, селища, села має бути Народне віче (Майдан), на яке в необхідних випадках, авторитетні громадські організації можуть скликати всіх бажаючих. Місцева ж управа повинна брати участь у Народному віче, приймати його пропозиції і вимоги для врахування у поточній і перспективній діяльності.

Держава повинна допомагати у формуванні доходів бюджетів місцевого самоврядування та фінансово його підтримувати і, зокрема, компенсувати витрати органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади, а передусім стимулювати розвиток підприємництва та інших позитивних ініціатив на місцевому рівні.

Микола Звєрєв, звертаючись до присутніх зазначив, що коли не буде прийнято змін до Конституції України, не буде і смислу рухатися далі. Він подякував організаторам проекту за ініціативу його створення, а також підкреслив, що країні потрібна нова Конституція.

- Ми боремося за реформування місцевого самоврядування і тільки «знизу», ініціюючи такі зміни, зможемо домогтися бажаного результату, - наголосив Микола Звєрєв.
Олександр Кодола також подякував гостям за ініціативу, яку вони проявили при створенні нового проекту Конституції. За його словами, зміни до Основного Закону повинні іти від громади. Адже Конституція – це Основний Закон громадянського суспільства і нашої держави.
 

Останні новини Чернігівщини

Учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни та члени їхніх сімей мають унікальну можливість реалізуватися в бізнесі 16:28

Кошти на його створення або розвиток можна отримати за програмою «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» урядовогопроєктуєРобота.

Чернігівські лікарні потребують донорської крові 3 та 4 груп з позитивним резус-фактором

Чернігівські лікарні потребують донорської крові 3 та 4 груп з позитивним резус-фактором 13:52

Станом на 11 грудня по всій Україні стабільною лишається потреба у донорах усіх груп крові. Про це повідомляє платформа ДонорUA у своєму дописі на Facebook.

Колишню керівницю "Чернігівгазу" Аллу Ярову взяли під варту із заставою у 110 мільйонів гривень 13:48

Колишній керівниці "Чернігівгазу" Аллі Яровій обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із заставою у 110 мільйонів гривень за підозрою у привласненні, розтраті та відмиванні майна.

Подвійний ювілей Миколи Борща 13:46

75-річний ювілей і 60-річчя творчої діяльності заслужений працівник культури України, головний хормейстер Капели бандуристів ім. О.Вересая Микола Борщ відзначив великою концертною програмою “Зорепадом летять роки”.

Допомогу при народженні дитини отримають ще 88 сімей

Допомогу при народженні дитини отримають ще 88 сімей 12:16

Одноразову матеріальну допомогу при народженні дитини отримають ще 88 мешканок, які зареєстровані і наразі перебувають у Чернігові. Загальна сума виплат — 715 тисяч гривень.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини