Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 15 листопада, 18:56:28

Без соціальних гарантій не залишаються ані сім’ї військовослужбовців, ані переселенці з Півдня та Сходу

24.06.2014   09:55

На традиційному щотижневому брифінгу в облдержадміністрації 23 червня обговорювалися питання соціального захисту особливих категорій громадян: сімей військовослужбовців, які беруть участь в антитерористичній операції, а також осіб, які переселяються з Автономної Республіки Крим, м. Севастополя, Донецької та Луганської областей.

Директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Олег Русін нагадав, що декілька тисяч мешканців області вже мобілізовані для участі в АТО — щоправда, точна цифра щодо їх кількості є інформацією з обмеженим доступом.
Питання забезпечення всіх соціальних гарантій для цих осіб та членів їх сімей стоїть на особистому контролі голови облдержадміністрації Володимира Івашка.

Соціальним працівникам поставлено завдання відвідати всі родини мобілізованих, щоб з’ясувати проблемні питання, які їх турбують, та надати безпосередню, конкретну допомогу кожній родині.

Звичайно, не у всьому соціальні працівники можуть допомогти: такі часті прохання, як найшвидше повернення мобілізованих та забезпечення їх засобами фізичного захисту перебувають у компетенції Міністерства оборони. Разом з тим, представники органів соціального захисту можуть надати реальне сприяння у вирішенні побутових проблем, що виникають після призову чоловіків до лав Збройних сил України. Наприклад, вирішити питання із заготівлею дров чи сіна, допомогти з городом.

Соцпрацівники вже відвідали декілька сотень сімей мобілізованих і продовжують роботу у цьому напрямку, аби всі труднощі, з якими ті можуть зіткнутися, були вирішені не формально, а практично.

До органів праці та соціального захисту населення також можуть звертатися і призвані до армії громадяни за допомогою у вирішенні можливих проблем з працедавцями, якщо ті не надаватимуть усіх соціальних гарантій, передбачених законодавством для мобілізованих осіб.

Тим часом, поки мешканці Чернігівщини вступають до лав війська, аби захищати країну від терористичної загрози, наша область готова приймати переселенців з тимчасово окупованих АР Крим та м. Севастополя, а також з територій Донецької та Луганської областей, де орудують терористи.

В області діє регіональний штаб з питань розв’язання соціально-побутових проблем переселенців, функціонує цілодобова «гаряча лінія» за телефоном (0462) 72-40-95. Роботоспроможність цієї лінії без попередження перевірили під час брифінгу і залишилися задоволені — на тому кінці одразу беруть слухавку та готові надавати допомогу.

Загалом на Чернігівщині станом на 20 червня за допомогою до структурних підрозділів облдержадміністрації та територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади звернулася 201 сім’я (352 особи), яка переселяється з АР Крим і м. Севастополя, а також 99 сімей (162 особи) переселенців з Донецької та Луганської областей.

В повній мірі отримали допомогу 480 осіб. Зокрема, надано допомогу щодо розселення 22 особам, з працевлаштування — 14 особам, відновлено втрачених документів — 6. Влаштовано до загальноосвітніх навчальних закладів 24 дитини, до дитячих садків — 9, направлено на оздоровлення в дитячі оздоровчі заклади — 7 дітей.

Лікувально-профілактичними закладами області надано допомогу 70 особам.

Органами соціального захисту населення та Пенсійного фонду надається допомога з продовження виплати державних соціальних допомог за місцем тимчасового проживання переселенців.
 

Останні новини Чернігівщини

Представлено нового прокурора області

Представлено нового прокурора області 18:07

До призначення Андрій Парусов працював у прокуратурі Тернопільської області та ГПУ.

У справі про загибель підлітка у Прилуках проводиться 17 експертиз

У справі про загибель підлітка у Прилуках проводиться 17 експертиз 16:23

Заступник Голови Нацполіції – начальник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе повідомив батькам загиблого 14-річного Дениса Чаленка і громадськість про перебіг розслідування за фактом смерті хлопця.

Новобілоуська громадана розпочала роботу над Статутом

Новобілоуська громадана розпочала роботу над Статутом 14:09

Чернігівський Ресурсний центр з розвитку місцевої демократії, який діє на базі громадської організації Центр «Доброчин», провів інформаційну зустріч в Новобілоуській сільській раді 14 листопада 2019 року.

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу 13:20

Із 2015 року в Україні діє незалежний консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів – Рада бізнес-омбудсмена. Туди може звернутись кожна юридична особа або приватний підприємець, які мають обґрунтовані претензії на незаконні дії чиновників.

"Небо над головами" 13:11

Кафедрою теорії та історії держави і права, конституційного права спільно із ГО «Україна без тортур» та Координаційною радою молодих юристів при головному управлінні юстиції в Чернігівській області було організовано й проведено круглий стіл на тему «Небо над головами в умовах несвободи».