Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 15 листопада, 08:26:48

Сплатити житлово-комунальні послуги за підвищеними тарифами допоможе компенсація

24.06.2014   08:11

Відповідно до прийнятих рішень Кабінету Міністрів України тарифна політика на житлово-комунальні послуги на сьогодні будується таким чином, щоб тарифи були економічно обґрунтованими. Це дасть можливість державі забути таке явище, як різниця в тарифах для енергопостачальних підприємств. Про це зазначив, директор Департаменту житлово-комунального господарства, регіонального розвитку та інфраструктури облдержадміністрації Петро Головач під час чергового брифінгу для засобів масової інформації, який відбувся 23 червня.

За його інформацією, підприємства теплоенергетики області досі не отримали різницю в тарифах на загальну суму в 125 млн грн. Тож, за останні 5 місяців всі вони демонструють збитковість.

Вже з 1 липня діятимуть нові, суттєво підвищені тарифи на гарячу воду, водопостачання та теплопостачання. Зокрема, послуги Облтеплокомуненерго збільшаться на 42,9%, ТОВ фірми «Технова» — на 46,5%, Ніжинтеплокомуненерго — на 30,8%, а КП «Теплокомуненерго Прилуки» — на 34,7%. Більш ніж у два рази збільшиться плата за водопостачання, причому в окремих населених пунктах, через дуже високу собівартість (50-75 грн. за метр кубічний) постачання води може взагалі припинитися. Тут дієвим заходом, за словами Петра Головача, має стати об’єднання водопостачальних підприємств у більш потужні, що зараз і робиться, наприклад, у Ріпкинському районі.

Ще одним нововеденням є запровадження сезонного тарифу, тобто споживачі сплачуватимуть за послуги теплопостачання тільки в опалювальний період. Тому, на сьогодні дуже актуальним залишається питання встановлення приладів обліку теплової енергії в багатоповерхових будинках. До слова, такі прилади в Чернігові встановлять за рахунок Облтеплокомуненерго.

У зв’язку з припиненням Російською Федерацією постачання природного газу на Україну підприємствам області суттєво зменшені ліміти на використаня газу. Це в свою чергу вплинуло на відключення гарячої води у переважній більшості міст Чернігівщини. Наразі лише жителі Чернігова та Прилук мають можливість користуватися гарячою водою. Проте, вже з 1 липня, за інформацією представників облтеплокомуненерго, відповідно до затвердженого графіка відбуватимуться профілактичні відключення гарачої води.

Для забезпечення стабільного проходження опалювального сезону без російського газу наразі в області відбувається переведення котелень бюджетних установ на альтернативні віди палива, зокрема, пелети, дрова, вугілля, торфяні брикети. За словами генерального директора ТОВ фірми «Технова» Олександра Корчинського, на підприємстві створено запас твердого палива не менший минулорічного, а саме – 67 тисяч тонн. У співвідношенні палива перевага надається вугіллю.

В умовах підвищення цін і тарифів на послуги ЖКГ, за словами директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Олега Русіна, населенню надаватимуться житлові субсидії та компенсаційні виплати. Очікується, що кількість сімей, що будуть отримувати соціальні гарантії на оплату комунальних послуг, зросте на чверть. Тому і роботи у працівників соцзахисту значно побільшає. Наразі ж вони проводять інформаційно-роз`яснювальну кампанію щодо порядку оформлення субсидії, подання необхідних документів, тощо.

Посилює соціальний захист населення в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги й Уряд, впроваджуючи нову адресну програму. З 1 липня, окрім житлових субсидій, жителі області можуть скористатися і компенсацією додаткових витрат на оплату комунальних послуг. Право надання компенсації, відповідно до постанови КМУ, поширюється на сім’ї середньомісячний сукупний дохід яких за попередні 6 місяців не перевищує рівень прожиткового мінімуму для сім’ї. Для її отримання жителям необхідно звернутися із відповідною заявою та документами до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації. Розмір компенсації визначається як різниця між розміром плати за послуги після підвищення цін і тарифів та розміром відповідного платежу, який сім’я сплачувала до зміни тарифів на послуги.
 

Останні новини Чернігівщини

У Мені безробітним презентували роботодавця

У Мені безробітним презентували роботодавця 08:24

Днями в Менській районній філії Чернігівського обласного центру зайнятості шукачам роботи презентували ТОВ «Мена-Авангард», якому наразі потрібні кадри.

Чернігівською митницею перераховано до бюджету за січень-жовтень понад 3,6 млрд гривень

Чернігівською митницею перераховано до бюджету за січень-жовтень понад 3,6 млрд гривень 08:02

Протягом 10 місяців Чернігівською митницею ДФС до державного бюджету перераховано понад 3,6 млрд гривень.

Відділ освіти, сім`ї, молоді та спорту однієї з райдержадміністрацій зобов’язано оформити правовстановлюючі документи на земельну ділянку

Відділ освіти, сім`ї, молоді та спорту однієї з райдержадміністрацій зобов’язано оформити правовстановлюючі документи на земельну ділянку 07:57

Чернігівським окружним адміністративним судом задоволено в повному обсязі позовні вимоги Чернігівської місцевої прокуратури та визнано бездіяльність Відділу освіти, сім`ї, молоді та спорту однієї з райдержадміністрацій Чернігівщини протиправною.

В Прилуках поліція затримала підозрюваного у вбистві власної матері

В Прилуках поліція затримала підозрюваного у вбистві власної матері 07:54

Правоохоронці затримали чоловіка, який під час побутової сварки схопився за ніж та наніс низку ударів матері. Від отриманих травм жінка померла.

15 листопада - Міжнародний день відмови від паління

15 листопада - Міжнародний день відмови від паління 07:45

Офіційне свято Міжнародний день відмови від паління виник в 1977 році в США, а заснований ВООЗ як міжнародний в 1988 році. Заходи цього дня присвячені питанням зниження тютюнової залежності.