Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 22 вересня, 04:57:27

Таке явище як соціальне сирітство не втрачає своєї актуальності і для Чернігівщини

17.06.2014   10:07

Питання виконання Національної стратегії профілактики соціального сирітства до 2020 року, надання соціальних послуг обласною службою зайнятості неповнолітнім особам, дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, роботи з профілактики поширення алкоголізму та наркоманії серед дітей та підлітків було обговорено під час засідання координаційної ради у справах дітей, яке відбулося 16 червня під керівництвом заступника голови-керівника апарату облдержадміністрації Сергія Журмана.

До діалогу були запрошені керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники обласного та Чернігівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Чернігівської райдержадміністрації, обласного центру зайнятості, обласного наркологічного диспансеру, сектору кримінальної міліції у справах дітей УМВС України.

Як зазначив Сергій Журман, таке явище як соціальне сирітство не втрачає своєї актуальності і для нашої області. На сьогоднішній день на Чернігівщині нараховується 2369 дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з яких 78% — це сироти при живих батьках.

Наразі в області налічується лише 46 фахівців з соціальної роботи, завдяки яким у 324 проблемних сімей діти залишились у родинах.

Під наглядом спеціальних служб та структур перебуває близько 1024 дитини, з яких, 36 дітей зазнали насилля в сім’ї, 8 — самовільно залишили сім’ю, а 98 перебувають під особливою опікою соціальних працівників.

Загалом в області на сьогодні нараховується 211 прийомних родин та 15 дитячих будинків сімейного типу.

Обласною службою зайнятості в рамках соціальних послуг для неповнолітніх осіб в минулому році проведено 311 заходів, які включали екскурсії на виробничі підприємства, ярмарки професій тощо. Значного поширення серед навчальних закладів області набув профорієнтаційний термінал – програмно-апаратний комплекс, за допомогою якого кожен учень може отримати інформацію про навчальні заклади, їх програму навчання, наявність місць в гуртожитку, протестуватися на предмет своїх нахилів і здібностей.

Болючим соціальним питанням залишається поширення алкоголізму та наркоманії. На різних видах наркологічного обліку в області знаходиться майже 20 тис. осіб. Спеціалізовану наркологічну допомогу населенню області надають три наркологічні диспансери (у Чернігові, Ніжині та Прилуках), та 21 наркологічний кабінет при центральних районних лікарнях. У поточному році лікарями-наркологами проведено 175 оглядів в учбових закладах та оглянуто 9124 учня та студента навчальних закладів, при цьому виявлено та поставлено на облік 41-го підлітка, 10 з яких зловживали спиртними напоями, 7 – наркотичними речовинами, 24 – тютюнопалінням.

На даний час на диспансерному обліку знаходиться 1 підліток з приводу алкоголізму та 3 – з приводу наркоманії.

На завершення засідання, Сергій Журман акцентував увагу на необхідності координації зусиль усіх, хто причетний до забезпечення соціального захисту дітей, для збереження кожної сім’ї, яка опинилась в складних життєвих обставинах, та захисті молодого покоління від впливу алкоголізму, наркоманії та інших шкідливих явищ.

«Ми маємо потурбуватись про кожну дитину, щоб забезпечити її соціальний захист та створити гідні умови життя у суспільстві», - наголосив він та закликав присутніх надавати пропозиції щодо розміщення соціальної реклами на біл-бордах, для пропагування сімейних цінностей, залучення дітей до гуртків, секцій тощо.
 

Останні новини Чернігівщини

Поліція Чернігова не виявила жодних вибухових предметів на Красній площі

Поліція Чернігова не виявила жодних вибухових предметів на Красній площі 19:18

Нині поліцейські встановлюють особу, що зробила неправдиве повідомлення про замінування.

Виявлено 84 нових випадків COVID-19

Виявлено 84 нових випадків COVID-19 16:42

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 21 вересня в області зафіксовано 84 нових випадків COVID-19.

У Ніжині та Носівському районі з 22 вересня працюватимуть транспорт та заклади освіти

У Ніжині та Носівському районі з 22 вересня працюватимуть транспорт та заклади освіти 14:59

Таке рішення було прийняте на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, під час якого на основі звернень та консультацій з регіонами переглянули карантинні обмеження для населених пунктів, віднесених до "червоного" рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Готовність до своєчасного старту і стабільного проходження опалювального сезону – на контролі Чернігівської ОДА

Готовність до своєчасного старту і стабільного проходження опалювального сезону – на контролі Чернігівської ОДА 14:42

Рівень підготовки теплогенеруючих підприємств та паливно-енергетичного комплексу до опалювального сезону 2020-2021 рр., а також розрахунки за спожиті послуги – основні питання засідання Антикризового енергетичного штабу, який 18 вересня в онлайн–режимі провів Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Святкування дня міста Чернігова розпочали покладанням квітів до могил воїнів-захисників Батьківщини

Святкування дня міста Чернігова розпочали покладанням квітів до могил воїнів-захисників Батьківщини 14:34

21 вересня - День міста Чернігова та 77-а річниця вигнання нацистських окупантів з нашого міста. Цей день назавжди увійшов у його історію як уособлення вдячної пам’яті про подвиг воїнів-визволителів, які ціною власного життя забезпечили майбутнім поколінням можливість вільно жити у рідному місті.