Журналісти-біженці з Керчі та Луганська розповідають правду про реальну ситуацію в Криму та на сході України
Під час зустрічі «Схід, Крим, Чернігів: журналісти обличчям до обличчя», яку провела громадська організація «МАРТ», наші кореспонденти змогли дізнатися більше про роботу колег у гарячих точках країни.
Ірину Сєдову з Керчі змусили втікати погрози. Учасницю Євромайдану залякувати почали ще до сумнозвісного референдуму, а вже після оголошення його результатів жінці стало зрозуміло – треба швидше рятуватися і в березні вона перебралася до Києва. Лишилося перевезти з Криму чоловіка і дитину, і можна вважати, що все більш-менш обійшлося.
За словами Ірини, в Криму вже зовсім інша свобода слова, людям забороняють мирні зібрання і якщо ти десь там «засвітишся» – чекай в гості на співробітників ФСБ. А починалося все це десь рік тому, коли проросійські ЗМІ вихлюпнули на людей потік пропаганди. Отого призабутого у нас імперського пафосу про могутній російський народ і його мову, який проковтнула більшість кримчан.
Привіт з часів сталінських репресій отримав Костянтин Скоркін з Луганська. В рідному місті Кості журналістів б’ють, у знімальних груп, які хочуть зробити об’єктивний репортаж, відбирають техніку і навіть транспорт.
Костянтин каже, що більшість жителів Сходу аполітичні люди. Справжніх сепаратистів в Луганську одиниці, і біда в тому, що через загальну пасивність народу владу в місті вдалося захопити бандитам. Звичайні ж люди чекають, коли на Сході наведуть порядок і їм байдуже, хто це зробить .
Останні новини Чернігівщини
Перебої з електроенергією, а «Жу-жу shop» у Ніжині стабільно працює 11:19
А це тому, що підприємиця Оксана Труш скористалася програмою «Енергопідтримка для ФОП», за якою отримала безповоротну фінансову допомогу від держави. Каже: «Я намагаюся використовувати кожну можливість, аби бізнес працював. Кошти пішли на закупівлю пального – і це на сьогодні дієва підтримка для підприємців».
Ветерани поліції Чернігівщини вибороли призові місця на спортивних змаганнях 10:14
Днями відбувся Всеукраїнський турнір зі стронгмену «Сильні України». Серед 280 учасників – ветерани поліції Чернігівщини: помічник начальника поліції Чернігівщини з ветеранської політики Вадим Довгошей та ветеран-спецпризначенець Антон Душко.
Надзвичайні події в області за останню добу 10:13
Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечна подія, а саме: 1 пожежа.
4 березня: цей день в Україні і світі 09:11
День 1470 Російська агресія - Day 1470 Russian aggression
Протиправно заволодів державними коштами під час ремонту пожежного депо: судитимуть директора підприємства 12:59
Прокурори Прилуцької окружної прокуратури направили до суду обвинувальний акт стосовно директора підприємства, якого звинувачують у заволодінні бюджетними коштами.