Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 1 квітня, 21:54:55

Про стан додержання вимог законодавства щодо доступу до публічної інформації органами прокуратури Чернігівської області

10.01.2012   12:17

10 травня 2011 року набрав чинності Закон України „Про доступ до публічної інформації”. Закон визначає порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що перебуває у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, до яких відносяться і органи прокуратури.

За час дії Закону органами прокуратури Чернігівської області розглянуто 49 запитів про отримання інформації. 28 з них задоволено, по 6 – у задоволенні відмовлено, на 15 – надано роз’яснення.

Варто зазначити, що більшість запитів, по яких надано роз’яснення, за своїм змістом є зверненнями. Тому не підпадають під дію цього закону.

Адже відповідно до п.1 ст. 19, п. 1 ст. 20 Закону України “Про доступ до публічної інформації”, запит – це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні. Відповідь на запит має бути надана не пізніше п’яти робочих днів з дня його отримання.

Звернення – це викладені в письмовій або усній формі пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги. Згідно зі ст. 20 Закону України “Про звернення громадян” вони розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження.

Щодо відмови у задоволенні запитів, в 1 випадку інформація становила таємницю слідства. Інші стосувалися питань, які знаходяться поза компетенцією органів прокуратури.

Нагадаємо, із запитом про отримання інформації в прокуратурі Чернігівської області необхідно звертатися за адресою: м. Чернігів, вул. Князя Чорного, 9, каб. 108 або на електронну адресу dostuplife@ukr.net. Тел. /факс (0462) 674-780.

Більш детальна інформація про порядок розгляду запитів розміщена на сайті прокуратури області (http://prokuror-cn.gov.ua/) в розділі „Забезпечення доступу до публічної інформації”.

Останні новини Чернігівщини

Карантин: Кабмін опублікував список нових заборон

Карантин: Кабмін опублікував список нових заборон 16:39

Кабінет міністрів на засіданні 1 квітня запровадив більш жорсткі заходи безпеки на період карантину до 24 квітня 2020 року.

Патрульні швидко повернули додому літню жінку, яка заблукала

Патрульні швидко повернули додому літню жінку, яка заблукала 14:26

Вчора близько шостої вечора до поліції надійшло повідомлення про зникнення людини. 69-річна жінка, яка приїхала до родичів із Сумської області, кілька годин тому вийшла на вулицю і до цього часу не повернулася.

Впродовж минулої доби рятувальники ліквідували 6 пожеж у природних екосистемах

Впродовж минулої доби рятувальники ліквідували 6 пожеж у природних екосистемах 14:14

Загальна площа, пройдена вогнем склала майже 30 га.

Рівень заробітної плати в області: статистичні дані

Рівень заробітної плати в області: статистичні дані 11:14

Середньомісячна заробітна плата в області за січень-лютий цього року склала 8509 гривен. Темп зростання до аналогічного періоду попереднього року – 17,6%. Всеукраїнський показник – 10787 гривень із зростанням на 15,7%.

Ніжин: позачергове засідання виконавчого комітету

Ніжин: позачергове засідання виконавчого комітету 11:00

31 березня, під головуванням міського голови Анатолія Лінника відбулося позачергове засідання виконавчого комітету Ніжинської міської ради.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини