Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 лютого, 21:31:03

У Чернігівській міськраді обговорювали проблеми переселенців із Криму

11.06.2014   07:29

20 родин – загалом 44 переселенці з Криму – наразі проживають у Чернігові. Такі дані озвучив заступник міського голови – керуючий справами виконкому Станіслав Віхров під час засідання міського координаційного центру з питань тимчасового перебування сімей з території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя.

Він закликав керівників відповідних служб оперативно реагувати на всі звернення, адже питання перебуває на державному контролі. «Ми повинні забезпечити нашим громадянам належний рівень соціального захисту незалежно від місця їх проживання», - переконаний С. Віхров.

Представники районних у місті управлінь праці та соціального захисту уточнили, що до них звернулися за виплатами до 30 осіб. Деякі вже в травні отримали пенсії чи допомоги, по інших – триває звірка даних. Вони стверджують, що жодних проблем поки що не виникало. «На отримання справи в електронному чи паперовому вигляді потрібен певний час, а потім нарахування і виплати здійснюються в звичайному порядку», - кажуть керівники управлінь.

Швидко вирішується питання переведення виплати пенсії. Для цього потрібна лише заява пенсіонера та пред’явлення паспорта або пенсійного посвідчення.

До міського центру зайнятості звернулися 8 осіб щодо питань працевлаштування чи взяття на облік як безробітних. «Відповідно до законодавства, база даних у нас загальнодержавна, тож можемо приймати звернення від громадян України незалежно від місця реєстрації», - уточнив директор центру Олександр Зевченко. За його словами, для двох осіб уже вдалося знайти роботу.

41 особа з числа прибулих із Криму звернулася до міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, одна родина взята під соціальний супровід. Певна допомога в цій роботі надається громадською організацією «Милосердя і духовне відродження».

57 звернень отримало управління освіти з приводу переведення дітей до шкіл та дитсадків. Якщо буде можливість і згода батьків, дітям запропонують оздоровлення в пришкільних таборах.

Понад 50 дітей взяті під патронаж медичними працівниками за місцем мешкання. В разі потреби невідкладна медична допомога надаватиметься їм безоплатно і в повному обсязі. Іншими видами медичних послуг можна буде скористатися на загальних засадах.

Чи не найгострішим питанням для переселенців залишається забезпечення житлом. Начальник управління квартирного обліку та приватизації житлового фонду міськради Віталій Магдич поінформував, що створено житловий фонд для тимчасового проживання із наявного житла комунальної власності. Проте підкреслив, що це житло надаватиметься лише в тимчасове користування.

С. Віхров зауважив, що потрібна чітка взаємодія всіх служб, а кожна ситуація має розглядатися індивідуально. Він також закликав керівників зорієнтувати колективи на особливу роботу з тими громадянами, які прибувають із Донецької та Луганської областей, адже людям довелося побувати фактично в зоні військових дій.

На переконання першого заступника міського голови Миколи Миргородського, важливо, що всі служби Чернігова тримають ситуацію на контролі.
 

Останні новини Чернігівщини

Архітектор з Чилі презентував концепцію відновлення Будинку культури в Іванівці 14:07

Група чилійських архітекторів розробила концепцію майбутнього Будинку культури в Іванівській громаді, зруйнованого під час активних бойових дій. Її презентував Крістіан Віттіг 7 лютого під час чергової онлайн-зустрічі з першим заступником начальника ОВА Костянтином Мегемом.

Кращі з кращих: педагогам області вручили відзнаки конкурсу «Учитель року – 2023» 14:05

Урочистості, присвячені підсумкам першого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2023», відбулися сьогодні в обласному центрі. Переможців, лауреатів та дипломантів вітали начальник ОВА В’ячеслав Чаус та голова облради Олена Дмитренко.

Чернігівські легкоатлети здобули три нагороди чемпіонату України з легкої атлетики у приміщенні серед юнаків та дівчат 10:15

Четверте загальнокомандне місце виборола команда Чернігівської області на чемпіонаті України з легкої атлетики у приміщенні серед юнаків та дівчат 2006-2007 рр.н., який проходив з 02 до 05 лютого 2023 року у м. Києві

У Броварах відбулись змагання Київської області з грепплінг: 9 медалів здобули Чернігівські спортсмени 10:12

У період з 04 до 05 лютого в місті Бровари відбувся чемпіонат Київської області з греплінгу.