Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 22 вересня, 16:37:46

У Чернігівській міськраді обговорювали проблеми переселенців із Криму

11.06.2014   07:29

20 родин – загалом 44 переселенці з Криму – наразі проживають у Чернігові. Такі дані озвучив заступник міського голови – керуючий справами виконкому Станіслав Віхров під час засідання міського координаційного центру з питань тимчасового перебування сімей з території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя.

Він закликав керівників відповідних служб оперативно реагувати на всі звернення, адже питання перебуває на державному контролі. «Ми повинні забезпечити нашим громадянам належний рівень соціального захисту незалежно від місця їх проживання», - переконаний С. Віхров.

Представники районних у місті управлінь праці та соціального захисту уточнили, що до них звернулися за виплатами до 30 осіб. Деякі вже в травні отримали пенсії чи допомоги, по інших – триває звірка даних. Вони стверджують, що жодних проблем поки що не виникало. «На отримання справи в електронному чи паперовому вигляді потрібен певний час, а потім нарахування і виплати здійснюються в звичайному порядку», - кажуть керівники управлінь.

Швидко вирішується питання переведення виплати пенсії. Для цього потрібна лише заява пенсіонера та пред’явлення паспорта або пенсійного посвідчення.

До міського центру зайнятості звернулися 8 осіб щодо питань працевлаштування чи взяття на облік як безробітних. «Відповідно до законодавства, база даних у нас загальнодержавна, тож можемо приймати звернення від громадян України незалежно від місця реєстрації», - уточнив директор центру Олександр Зевченко. За його словами, для двох осіб уже вдалося знайти роботу.

41 особа з числа прибулих із Криму звернулася до міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, одна родина взята під соціальний супровід. Певна допомога в цій роботі надається громадською організацією «Милосердя і духовне відродження».

57 звернень отримало управління освіти з приводу переведення дітей до шкіл та дитсадків. Якщо буде можливість і згода батьків, дітям запропонують оздоровлення в пришкільних таборах.

Понад 50 дітей взяті під патронаж медичними працівниками за місцем мешкання. В разі потреби невідкладна медична допомога надаватиметься їм безоплатно і в повному обсязі. Іншими видами медичних послуг можна буде скористатися на загальних засадах.

Чи не найгострішим питанням для переселенців залишається забезпечення житлом. Начальник управління квартирного обліку та приватизації житлового фонду міськради Віталій Магдич поінформував, що створено житловий фонд для тимчасового проживання із наявного житла комунальної власності. Проте підкреслив, що це житло надаватиметься лише в тимчасове користування.

С. Віхров зауважив, що потрібна чітка взаємодія всіх служб, а кожна ситуація має розглядатися індивідуально. Він також закликав керівників зорієнтувати колективи на особливу роботу з тими громадянами, які прибувають із Донецької та Луганської областей, адже людям довелося побувати фактично в зоні військових дій.

На переконання першого заступника міського голови Миколи Миргородського, важливо, що всі служби Чернігова тримають ситуацію на контролі.
 

Останні новини Чернігівщини

У Молодіжному театрі відгреміла прем’єра

У Молодіжному театрі відгреміла прем’єра 15:55

18-го вересня відбулася прем’єра – нова історія–вистава за п’єсою Катерини Пенькової «Назви не пам’ятаю».

Виявлено 78 нових випадків COVID-19

Виявлено 78 нових випадків COVID-19 15:31

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 22 вересня в області зафіксовано 78 нових випадків COVID-19.

Претенденти на посаду генерального директора ряду чернігівських міських лікарень вже завтра можуть подавати документи

Претенденти на посаду генерального директора ряду чернігівських міських лікарень вже завтра можуть подавати документи 15:12

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради сьогодні, 22 вересня, прийняв рішення про утворення конкурсних комісій для проведення відбору кандидатів на зайняття посади генерального директора Пологового будинку, Дитячої стоматологічної поліклініки, Дитячої поліклініки № 2, Чернігівської міської лікарні № 2, Чернігівської міської лікарні № 4. Також затвердили їх персональний склад, враховуючи одну правку – замість начальника управління охорони здоров’я міської ради до комісій включили заступника начальника цього управління.

Чернігівщина приймає естафету

Чернігівщина приймає естафету "Європейського пробігу заради миру" 15:08

Цього тижня, 22–26 вересня, територією Чернігівської області пройде маршрут Всеукраїнського фізкультурно-оздоровчого заходу «Європейський пробіг заради миру».

Консультували розробників регуляторних актів щодо підготовки

Консультували розробників регуляторних актів щодо підготовки 14:51

На початку тижня завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Чернігівській області Сергій Проценко в режимі онлайн провів консультацію для фахівців Департаменту енергоефективності, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства Чернігівської облдержадміністрації щодо підготовки аналізу регуляторного впливу та тесту малого підприємництва (М-тесту) до проекту розпорядження голови Чернігівської обласної державної адміністрації «Про встановлення розміру плати за участь у конкурсі з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування».