Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 27 жовтня, 14:37:22

Засідання міжвідомчої ґендерної ради при облдержадміністрації

09.01.2012   10:52

6 січня під головуванням заступника голови Чернігівської облдержадміністрації Віктора Тканка відбулось засідання міжвідомчої ґендерної ради при облдержадміністрації.

Віктор Тканко наголосив, що нагальною необхідністю сьогодення є запровадження ефективних механізмів забезпечення рівності жінок і чоловіків задля розвитку демократичного суспільства, розширення участі жінок у прийнятті рішень. Він вказав, що це питання підкреслювалося, зокрема, на міжнародній конференції “Сучасні тенденції розвитку національних механізмів забезпечення рівності жінок та чоловіків у європейських країнах”, яка пройшла у жовтні 2011 року за участю Віце-прем’єр-міністра України – міністра соціальної політики Сергія Тігіпка та за широкого представництва закордонних учасників.

Віктор Тканко звернув особливу увагу на важливість забезпечення ґендерної рівності у контексті несприятливих демографічних прогнозів щодо скорочення кількості населення області, в тому числі й чисельності жінок у репродуктивному віці. Він зауважив, що у даний час 68% жінок Чернігівщини витіснені на найбільш непридатні і найменш оплачувані роботи, а 25% жінок працюють в умовах недотримання санітарних норм, при тому що загалом в області вищу освіту мають 60% жінок та 40% чоловіків.

У рамках розгляду питання впровадження механізмів ґендерної рівності учасники засідання переглянули фільм “На рівних”. Цей фільм, присвячений рівному доступу жінок та чоловіків до можливостей та ресурсів, а також поширеним стереотипам ґендерної нерівності, – один із серії фільмів, створених у рамках проектів ЄС “Права жінок та дітей в Україні – комунікаційний компонент” та ПРООН–ЄС “Програма рівних можливостей та прав жінок в Україні”.

Радник голови облдержадміністрації з ґендерних питань Лариса Юда виступила з доповіддю “Про стандарти та механізми ґендерної рівності” за матеріалами міжнародної конференції “Сучасні тенденції розвитку національних механізмів забезпечення рівності жінок та чоловіків у європейських країнах”. Ґендерна рівність, як вона наголосила, є принципом прав людини, а права жінок є невід’ємною та неподільною частиною загальних прав людини. Ґендерна рівність є також вимогою для досягнення соціальної справедливості та обов’язковою умовою демократії.

Наталія Устименко, начальник відділу статистики соціальних питань головного управління статистики Чернігівської області, презентувала видання “Жінки і чоловіки Чернігівщини” – довідник статистичних відомостей, підготований у розрізі ґендерного підходу.

Віктор Тканко привернув увагу присутніх до міжнародного досвіду розвитку механізмів забезпечення рівності жінок і чоловіків та запропонував започаткувати роботу з реалізації регіонального механізму забезпечення ґендерної рівності, ґендерного бюджетування, продовжити роботу щодо висвітлення питань і проблем ґендерної рівності у ЗМІ, розробивши відповідний медіаплан, та посилити співробітництво з громадськими організаціями щодо запровадження ґендерних підходів у діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині впродовж січня-серпня 2020 року створено понад 6 тисяч нових робочих місць

На Чернігівщині впродовж січня-серпня 2020 року створено понад 6 тисяч нових робочих місць 14:33

За даними моніторингу, проведеного Департаментом соціального захисту населення Чернігівської обласної державної адміністрації, у Чернігівській області за 8 місяців 2020 року на створені нові робочі місця працевлаштовано 6219 осіб.

Пресконференція:

Пресконференція: "Підсумки виборчої кампанії на Чернігівщині". ВІДЕО 12:01

27 жовтня в прес-центрі «Чернігівський вибір» відбулася прес-конференція на тему «Підсумки виборчої кампанії на Чернігівщині».

У Чернігові +1 міні-сквер – на Масанах

У Чернігові +1 міні-сквер – на Масанах 11:54

Благоустрій ще одного міні-скверу в Чернігові завершений. Цього разу – на Масанах, біля будинку №56. Ось який вигляд новий сквер має зараз. А до початку робіт тут була невпорядкована зелена зона, на якій паркувалися автомобілі.

Як на Чернігівщині реалізовується програма EMERGENCY?

Як на Чернігівщині реалізовується програма EMERGENCY? 11:45

Створення сучасних приймальних відділень у дев'яти опорних лікарнях Чернігівської області передбачено в рамках реалізації програми EMERGENCY.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 11:39

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.