Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 30 березня, 08:24:28

Засідання міжвідомчої ґендерної ради при облдержадміністрації

09.01.2012   10:52

6 січня під головуванням заступника голови Чернігівської облдержадміністрації Віктора Тканка відбулось засідання міжвідомчої ґендерної ради при облдержадміністрації.

Віктор Тканко наголосив, що нагальною необхідністю сьогодення є запровадження ефективних механізмів забезпечення рівності жінок і чоловіків задля розвитку демократичного суспільства, розширення участі жінок у прийнятті рішень. Він вказав, що це питання підкреслювалося, зокрема, на міжнародній конференції “Сучасні тенденції розвитку національних механізмів забезпечення рівності жінок та чоловіків у європейських країнах”, яка пройшла у жовтні 2011 року за участю Віце-прем’єр-міністра України – міністра соціальної політики Сергія Тігіпка та за широкого представництва закордонних учасників.

Віктор Тканко звернув особливу увагу на важливість забезпечення ґендерної рівності у контексті несприятливих демографічних прогнозів щодо скорочення кількості населення області, в тому числі й чисельності жінок у репродуктивному віці. Він зауважив, що у даний час 68% жінок Чернігівщини витіснені на найбільш непридатні і найменш оплачувані роботи, а 25% жінок працюють в умовах недотримання санітарних норм, при тому що загалом в області вищу освіту мають 60% жінок та 40% чоловіків.

У рамках розгляду питання впровадження механізмів ґендерної рівності учасники засідання переглянули фільм “На рівних”. Цей фільм, присвячений рівному доступу жінок та чоловіків до можливостей та ресурсів, а також поширеним стереотипам ґендерної нерівності, – один із серії фільмів, створених у рамках проектів ЄС “Права жінок та дітей в Україні – комунікаційний компонент” та ПРООН–ЄС “Програма рівних можливостей та прав жінок в Україні”.

Радник голови облдержадміністрації з ґендерних питань Лариса Юда виступила з доповіддю “Про стандарти та механізми ґендерної рівності” за матеріалами міжнародної конференції “Сучасні тенденції розвитку національних механізмів забезпечення рівності жінок та чоловіків у європейських країнах”. Ґендерна рівність, як вона наголосила, є принципом прав людини, а права жінок є невід’ємною та неподільною частиною загальних прав людини. Ґендерна рівність є також вимогою для досягнення соціальної справедливості та обов’язковою умовою демократії.

Наталія Устименко, начальник відділу статистики соціальних питань головного управління статистики Чернігівської області, презентувала видання “Жінки і чоловіки Чернігівщини” – довідник статистичних відомостей, підготований у розрізі ґендерного підходу.

Віктор Тканко привернув увагу присутніх до міжнародного досвіду розвитку механізмів забезпечення рівності жінок і чоловіків та запропонував започаткувати роботу з реалізації регіонального механізму забезпечення ґендерної рівності, ґендерного бюджетування, продовжити роботу щодо висвітлення питань і проблем ґендерної рівності у ЗМІ, розробивши відповідний медіаплан, та посилити співробітництво з громадськими організаціями щодо запровадження ґендерних підходів у діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування.

Останні новини Чернігівщини

Прокуратура вимагає стягнути із забудовника 76 тис. грн. пайового внеску

Прокуратура вимагає стягнути із забудовника 76 тис. грн. пайового внеску 08:12

Прокуратура Чернігівської області пред’явила позов в інтересах територіальної громади про стягнення із забудовника 76 тис. грн. за порушення умов договору пайової участі.

З 30 березня по 20 квітня діятиме

З 30 березня по 20 квітня діятиме "весняне" обмеження руху для вантажного транспорту 08:02

Служба автомобільних доріг у Чернігівській області повідомляє про обмеження руху вантажного транспорту по дорогах загального користування державного значення в межах Чернігівської області на період з 30.03.2020 року по 20.04.2020 року під час весняного відтавання ґрунтів земляного полотна з метою збереження та попередження руйнувань автомобільних доріг.

Поліція застерігає: шахраї відновили

Поліція застерігає: шахраї відновили "обмін грошей". Забирають справжні, дають сувернірні 07:49

Як тільки в державі якісь негаразди, одразу виникають чутки про грошову реформу. От тільки звучить ця інформація виключно з уст шахраїв усіх мастей. Бо насправді держава таку реформу і не проводить, і не планує.

У Чернігові вогнеборці під час ліквідації пожежі житлового будинку врятували 3 особи, серед яких 2 дітей, одна людина загинула

У Чернігові вогнеборці під час ліквідації пожежі житлового будинку врятували 3 особи, серед яких 2 дітей, одна людина загинула 07:45

29 березня о 02:48 до оперативно-координаційного центру Управління ДСНС України у Чернігівській області надійшло повідомлення про пожежу приватного двоповерхового з мансардою двоквартирного житлового будинку, що в обласному центрі по вул. 1 Кордівка, 20А.

Хворій з Борзнянського району підтверджено діагноз COVID-19

Хворій з Борзнянського району підтверджено діагноз COVID-19 07:27

Лабораторно підтверджено захворювання на коронавірус у госпіталізованої напередодні жительки села Комарівка Борзнянського району.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини