Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 квітня, 06:48:05

Україні потрібен Муніціпальний кодекс

14.05.2014   08:09

На цьому 13 травня наголосив заступник голови Робочої групи з питань реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні Мінрегіону Василь Куйбіда на зустрічі в Чернігівській обласні раді, яку провів перший заступник її голови Олександр Кодола. У заході взяли участь представники Чернігівської міської та районної рад, Деснянської і Новозаводської у місті Чернігові райрад, відповідальні працівники виконавчого апарату та управління комунального майна обласної ради, представники засобів масової інформації.

Відкриваючи зібрання, Олександр Кодола, зокрема зазначив, що головною метою зустрічі є обговорення надзвичайно актуальних питань, пов’язаних із реформуванням місцевого самоврядування, децентралізацією влади та значним перспективним розширенням повноважень територіальних громад. Він також підтвердив, що обласна рада займає активну позицію щодо підтримки заходів Уряду, спрямованих на європейське удосконалення державної влади в Україні.

З цією метою, депутатським корпусом ради прийнято Звернення до Парламенту та Кабінету Міністрів країни щодо запровадження на Чернігівщині пілотного проекту по реформуванню місцевого самоврядування та територіальної організації влади. В цьому ж напрямку при голові обласної ради активно працює Консультативно-дорадча рада з питань розвитку місцевого самоврядування, до складу якої входять члени регіонального відділення Асоціації міст України та обласного відділення Всеукраїнської Асоціації сільських і селищних рад, міські, селищні голови, секретарі міських і селищних рад.

Олександр Кодола також окреслив перед учасниками зустрічі цілу низку інших питань, від ефективного вирішення яких залежатиме успішне впровадження реформ, та надав слово Василю Куйбіді.

Головним рефреном у виступі заступника голови Робочої групи з питань реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні був детальний аналіз проблем, викликів та загроз, які існують на сучасному етапі на шляху підготовки та запровадження завдань, поставлених в основі розбудови європейського врядування та територіальної організації влади в державі. За його словами, нині, окрім тих тривожних викликів, які несуть із собою прояви сепаратизму на сході і півдні держави та неоголошеної військової інтервенції з боку Російської Федерації, існує і цілий ряд інших перешкод, які пригальмовують нормальний процес вирішення реформних завдань. Зокрема, на сьогодні, діяльність системи самоврядування в Україні регулюють більше семиста різних законодавчих і нормативних актів, які не сприяють пришвидшенню вирішення поставлених перед країною завдань. Виступаючий, між тим, наголосив, що в числі дієвих кроків уперед має бути прийняття Муніціпального кодексу, що сконцентрував би у собі усі основні напрямки діяльності органів місцевого самоврядування та децентралізації влади в державі.

Василь Куйбіда також відповів на численні запитання присутніх та подякував їм за активну участь у сьогоднішній зустрічі.

У свою чергу, Олександр Кодола, на завершення, спілкування сказав:
- Впевнений, що результати нашої роботи сприятимуть розвитку та удосконаленню місцевого самоврядування, впровадженню сучасних ефективних і інноваційних шляхів муніципального і регіонального розвитку. І в цьому напрямку обласна рада працюватиме й надалі.
 

Останні новини Чернігівщини

Ніжин: щотижнева розширена оперативна нарада при міському голові. Інформація керівників медичних установ

Ніжин: щотижнева розширена оперативна нарада при міському голові. Інформація керівників медичних установ 13:55

6 квітня відбулась щотижнева розширена оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника. На період карантинного режиму змінений формат наради, щоб мінімізувати перебування великої кількості людей.

У Чернігові про одиноких літніх людей піклуються фахівці двох територіальних центрів

У Чернігові про одиноких літніх людей піклуються фахівці двох територіальних центрів 13:49

У Чернігові про самотніх людей похилого віку, які вже потребують сторонньої допомоги, піклуються, зокрема, фахівці територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Деснянської та Новозаводської районних у місті Чернігові рад.

Поліцейські інформують: ТОП-3 аварійно-небезпечних ділянок Чернігівської області

Поліцейські інформують: ТОП-3 аварійно-небезпечних ділянок Чернігівської області 13:45

За поліцейською статистикою, аварії на Чернігівщині найчастіше траплялися у світлий час доби. За видами транспорту учасниками ДТП у 83,5% були легкові автівки, у 10,5% – вантажівки та у 6% мототранспорт.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 11:22

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 1 особу та 274 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 1 особу та 274 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 11:14

Упродовж минулого тижня з 30 березня по 6 квітня щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 196 чоловік особового складу та 61 одиниця спеціальної техніки.