Вартість проїзду у тролейбусі до кінця року збільшувати не планують
Про вартість та якість перевезення йшлося під час круглого столу, що відбувся 24 квітня за ініціативою Чернігівської обласної організації політичної партії «Демократичний альянс» та за участю представників міської ради, облдержадміністрації, Антимонопольного комітету Чернігівської області, громадськості.
Як зазначив активіст «ДемАльянсу» Геннадій Висоцький, нещодавно відбулося значне підвищення проїзду на всіх рівнях: приміському, міжміському, міському та міжобласному (Чернігів-Київ). Наскільки це обґрунтовано, намагалися з’ясувати учасники круглого столу.
На сьогодні перевезення пасажирів у місті здійснюють 64 тролейбуси, що працюють на дев’яти маршрутах, та 356 автобусів, із яких 136 середньої місткості. Як зазначив перший заступник міського голови Микола Миргородський, тарифи на проїзд у громадському транспорті в місті були встановлені у травні 2011 року. Саме тоді було визначено, що вартість проїзду у тролейбусі коштуватиме 1,25 грн., у автобусах, що працюють у звичайному режимі, — 1,75 грн. та режимі маршрутного таксі — 2,50 грн. «Але суттєве збільшення вартості палива, мастила, шин, запчастин призвело до того, що міська влада вимушена була погодитися з пропозицією перевізників і перевести частину маршрутів із звичайного режиму перевезення у режим маршрутного таксі. Це приблизно 18 маршрутів», — розповів перший заступник міського голови. Він відзначив, що було зроблено розрахунки по кожному маршруту, і всюди тариф був не менше 3,12 грн., а також пообіцяв, що на сайті міської ради до 8 травня з’являться розрахунки вартості одного квитка за всіма міськими маршрутами в розрізі одного кругу (наприклад, якщо брати 12 маршрут, то це «Вокзал — Радіозавод — Вокзал»).
Вартість проїзду же у тролейбусі до кінця року збільшувати не планують, запевнив Микола Миргородський. Хоча, звичайно, вона не покриває тих затрат, що несе ЧТУ. «На сьогодні вкрай необхідно поповнити тролейбусний парк рухомими засобами, адже тієї кількості тролейбусів, що зараз виходить на лінію, вкрай мало. Потрібно, щоб їх було не менше 130. Та й ті, що працюють, уже давно виробили свій ресурс — їх уже давно пора здавати на металобрухт, але вони виходять на лінію, адже немає коштів, щоб закупити їм заміну». Але при цьому Микола Миргородський підкреслив, що питання про закриття ЧТУ міською владою не розглядається. Також він зазначив, що на його думку, вкрай необхідно повернути дев’ятий маршрут тролейбуса, який у нас то вводять, то скасовують.
Збільшився проїзд і на міжміських та приміських маршрутах, кілька днів тому Чернігівською ОДА було прийняте рішення про підняття тарифів. Відтепер на маршрутах протяжністю до 50 кілометрів проїзний квіток коштує з розрахунку 27 коп./км, а понад 50 кілометрів — 30 коп./км. Але якщо порівняти вартість проїзду по області навіть після подорожчання тарифів, вона значно нижче, ніж у напрямку Чернігів — Київ. Тобто якщо врахувати відстань до Києва 140 км х 0,3 грн., то отримаємо 42 грн. А чернігівці давно платили за дорогу до Києва 50 грн., а наразі вже 65 грн.
Таке значне подорожчання проїзду в напрямку Чернігів-Київ представник перевізників, власник ПП «Владіс» Владислав Горбік, пояснив постійним оновленням транспортних засобів (інакше не отримаєш такий вигідний маршрут, адже там велика конкуренція), котрі вони купують у кредит, а також великим подорожчанням палива та імпортних автозапчастин. Він зазначив, що на сьогодні рентабельність його підприємства 12—13%, якщо вона буде нижче, то йому просто доведеться згортати перевезення та припиняти роботу. Перевізники на Київ відзначили, що вони працюють прозоро, та пообіцяли надати «ДемАльянсу» свої розрахунки в розрізі одного рейсу.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).