Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 16 листопада, 02:20:50

Стартував проект з виборчої просвіти та активізації молоді в Чернігівській та Сумській областях

25.04.2014   07:32Агенцiя

Багато молодих людей пасивно ставляться до участі у виборах, оскільки не довіряють самому інституту виборів, не орієнтуються у великій кількості передвиборчої інформації, не можуть її критично оцінити, не розуміють процесу виборів та не вірять у вартість власного голосу. Тому існує нагальна потреба у зміні існуючої парадигми, їх відношення до виборчого процесу.

Метою проекту є сприяння проведенню вільних і чесних президентських виборів 2014 року шляхом просвіти та активізації молоді в Чернігівській та Сумській областях. Діяльність проекту спонукатиме молодь до усвідомленої участі у виборах та громадських процесах, запропонувавши їм сильні аргументи щодо важливості виборів, унікальної ролі кожного виборця, впливу тих, кого обирають, на повсякденне життя виборця, країни. 

Однією з причин, чому присутність молоді на виборах має життєво важливе значення є омолодження вікової структури електорату. Тільки в 2013 році природне скорочення чисельності населення в Україні становило 158,7 тисяч, а за останні 5 років цей показник становить 858 тисяч осіб. А за період з 1989 до 1996 – ті, кому зараз 18-25 років – народилося 4,6 мільйони осіб, що є суттєвою цифрою, враховуючи загальну чисельність виборців у 36,5 мільйонів.

Вибори – це основна можливість для громадян реалізувати свої політичні права. Молодь має відчувати відповідальність за своє майбутнє та майбутнє країни. Сьогоднішні студенти, – завтрашні педагоги, інженери, юристи, медики, економісти, мають можливість стати політично активними та усвідомити значення процесів, що відбуваються в нашій країні. Молоді люди мають визначитись ким хочуть бути: спостерігачами, від яких, на їх власну думку, нічого не залежить, чи громадянами.


Наталія Дрозд, Центр «Доброчин»
 

Останні новини Чернігівщини

Представлено нового прокурора області

Представлено нового прокурора області 18:07

До призначення Андрій Парусов працював у прокуратурі Тернопільської області та ГПУ.

У справі про загибель підлітка у Прилуках проводиться 17 експертиз

У справі про загибель підлітка у Прилуках проводиться 17 експертиз 16:23

Заступник Голови Нацполіції – начальник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе повідомив батькам загиблого 14-річного Дениса Чаленка і громадськість про перебіг розслідування за фактом смерті хлопця.

Новобілоуська громадана розпочала роботу над Статутом

Новобілоуська громадана розпочала роботу над Статутом 14:09

Чернігівський Ресурсний центр з розвитку місцевої демократії, який діє на базі громадської організації Центр «Доброчин», провів інформаційну зустріч в Новобілоуській сільській раді 14 листопада 2019 року.

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу 13:20

Із 2015 року в Україні діє незалежний консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів – Рада бізнес-омбудсмена. Туди може звернутись кожна юридична особа або приватний підприємець, які мають обґрунтовані претензії на незаконні дії чиновників.

"Небо над головами" 13:11

Кафедрою теорії та історії держави і права, конституційного права спільно із ГО «Україна без тортур» та Координаційною радою молодих юристів при головному управлінні юстиції в Чернігівській області було організовано й проведено круглий стіл на тему «Небо над головами в умовах несвободи».