Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 29 березня, 07:38:17

Україна отримала шанс провести зразкові вибори – Олександр Черненко

04.04.2014   18:19Агенцiя

3 квітня в дискусійному клубі «Експертна думка» відбулася прес-конференція генерального директора Комітету виборців України Олександра Черненка.

Керівник КВУ на початку спілкування з пресою запевнив всіх, що виборча кампанія йде в штатному режимі, і загроз для її зриву ні в законодавчому полі, ні у внутрішній ситуації в країні наразі немає. 


Щодо виборів президента

Головними проблемами на минулих виборах було застосування адміністративного ресурсу та підкуп. Цього разу, на думку Олександра Черненка, такого не буде. І причина не в тому, що партія влади (на сьогодні – це «Батьківщина») не є монополістом, а тому примусити більшість голосувати «як треба» не зможе, а те, що змінилася країна, змінилися люди, котрі не дадуть узурпувати владу.

«Україна отримала шанс провести зразкові вибори» - відзначив пан Олександр. І головне, аби в гонитві за результатами кандидати забули про власні амбіції та думали про Україну. Адже велика довіра вимагає великої відповідальності.


Про роль ЗМІ

За словами О. Черненка: «Основна боротьба зосередиться в інформаційному полі». І в законодавчому полі було обмежено вплив комунальних та державних ЗМІ, а саме: заборонено критикувати виборчі програми. Це було зроблено, щоб зменшити поширену практику використання засобів масової інформації на користь одного кандидата хоча б серед джерел, котрі фінансуються самими громадянами. Але незалежних ЗМІ в Україні досить для об’єктивного висвітлення громадської думки. Та небезпека використання ЗМІ як засобу пропаганди все одно лишається, і в цьому випадку слід апелювати до етичних норм журналістики.


Проблема Криму

На території автономії проживає 1,8 млн. громадян, більшість з яких має право голосу, але відкрити дільниці на території півострова навряд чи вдасться. Альтернативою може стати організація голосування для кримчан на території прикордонних областей. Подібним чином голосують громадяни в Грузії. Але велику роль у нас відіграє відстань, - щоб дістатися до дільниць, людям доведеться долати сотні кілометрів. Можливо слід внести зміни до законодавства і виділити кошти. Та об’єктивно – такою можливістю скористаються дуже мало жителів Криму.


Про місцеві вибори

Разом з виборами президента країни в ряді міст відбудуться ще й вибори до місцевих органів влади, зокрема, на Чернігівщині мерів вибиратимуть в Ніжині і Прилуках. Та ось тут і починаються проблеми. Закон «Про місцеві вибори» дуже недосконалий, а тому відкриті шляхи для можливих фальсифікацій. Наразі законопроект про зміни процедури проведення місцевих виборів розглядається Верховною Радою. «Якщо не буде змінено закон, ми не отримаємо чесних місцевих виборів», - відзначив керівник Комітету виборців України.


Про напрями роботи КВУ

В цьому році планується провести більше сотні тренінгів для представників правоохоронних органів на всій території країни. Міліціонерів поінформують щодо дій на виборах: на що звертати увагу на дільницях, як реагувати та діяти в правовому полі.
Також проводиться довготривале спостереження за виборчим процесом, перші результати якого мають бути невдовзі представлені громадськості. Планується організація гарячої телефонної лінії та інтернет-ресурсу для бажаючих бути спостерігачами на виборах. Загалом спостерігати за виборами буде більше п’яти тисяч людей.і це тільки від КВУ, враховуючи волонтерів, котрі оформлять відповідну заявку.

Загалом ситуація в країні сприяє тому, аби волевиявлення українців стало поворотним пунктом в історії країни. Велику рольвідіграє підвищення активності громадян, патріотичність їх поглядів, згуртованість, яка має забезпечити високу явку населення на вибори. За попередніми підрахунками на дільниці з’явиться більше 70 % виборці.
 

Останні новини Чернігівщини

Як ігрові автомати Pin Up скачать на смартфон? 20:05

Щоб скачать Пин Ап безкоштовно, треба відвідати офіційний сайт ресурсу. Pin Up мобільний додаток при використанні вирізняється купою переваг. Скачати Пін Ап можна для гри в демо-форматі та зі справжніми ставками

СБУ затримала прикордонника, який намагався «злити» фсб інформацію про охорону північних рубежів України 19:53

Контррозвідка Служби безпеки спільно зі співробітниками внутрішньої та власної безпеки Держприкордонслужби викрила ще одного російського агента у ході спецоперації у Чернігівській області.

Псевдобанкір заволодів коштами жінки у сумі 46 тисяч гривень 16:22

Поліція застерігає громадян від шахраїв, що видають себе за працівників банківських установ

Сільгосппідприємства Чернігівщини потребують працівників: актуальні понад 60 вакансій 15:19

З приходом весни традиційно пожвавлюється попит на працівників сільського господарства, адже саме в цю пору року стартують весняно-польові роботи. Не став винятком і цей рік.

На Чернігівщині за тиждень госпіталізовано 115 осіб з COVID-19

На Чернігівщині за тиждень госпіталізовано 115 осіб з COVID-19 14:17

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОВА, станом на 27 березня в області зареєстровано 1022 активних випадки коронавірусної хвороби.