Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 17 червня, 15:43:57

"Панські полювання на Чернігівщині не пройдуть" — прокуратура області

04.04.2014   12:35

Підходи до додержання законодавства у сфері збереження, відтворення та раціонального використання лісів на Чернігівщині області, вимагають змін.

Сьогодні площа лісового фонду області становить понад 700 тис. га. Щороку кількість фактів самовільних рубок у лісах державної власності збільшується. Однак роботу щодо вжиття заходів до відшкодування правопорушниками збитків Чернігівським обласним управлінням лісового та мисливського господарства та Держекоінспекцією в області фактично згорнуто, про це повідомила начальник управління захисту інтересів громадян і держави у суді прокуратури області Лілія Федорченко.

Завдані лісопорушеннями збитки за матеріалами Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства у 2013 році склали лише 168 тис. грн., Держекоінспекції в області – 430 тис. грн.

З цієї суми добровільно відшкодовано 145 тис. грн., прокурорами заявлено позови про стягнення 27 тис. грн., в усіх інших випадках (426 тис. грн.) винні особи не встановлено.
Поза увагою Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства також залишилося питання виконання функцій контролю за суб’єктами господарювання при використанні мисливських угідь.

Прокурорськими перевірками установлено, що у порушення закону Спеціалізоване мисливське підприємство УТМР, яке отримало дозвіл на використання
у мисливських угідь по угодах з обласною радою, фактично передало їх частину у користування іншим приватним особам.

При цьому за вкладені по договорам інвестування кошти для цих осіб створювалося «панське» полювання, оскільки вибиралося найбільш привабливе місце, в якому підгодовувалися тварини. Інші мисливці доступу до цих угідь не мали, ліцензію на відстріл парнокопитних тварин у цих місцях отримати не могли.

Прокурорами пред’явлено до суду 7 позовів про визнання договорів недійсними, з яких 5 на сьогодні задоволено.

Останні новини Чернігівщини

Стійкість громад в умовах війни: на Форумі місцевої демократії шукали спільні рішення 14:29

У Чернігові 16 червня відбувся Форум місцевої демократії Чернігівщини «Стійкість громад через участь, довіру та партнерство», який об’єднав представників органів місцевого самоврядування, молодіжних рад та інститутів громадянського суспільства. У центрі обговорення — питання стійкості громад в умовах війни, відновлення територій, залучення жителів до ухвалення рішень та розвиток партнерств.

На Чернігівщині триває декларування зброї: поліція нагадує громадянам про необхідність обов’язково задекларувати знайдену або отриману вогнепальну зброю та боєприпаси 14:07

Поліція інформує: декларування раніше знайденої або отриманої вогнепальної зброї звільняє людину від кримінальної відповідальності за її незаконне зберігання та надає право законно залишити зброю в себе.

Поліцейський з Чернігівщини Євгеній Каліберда виборов ще одну перемогу на змаганнях з гирьового спорту 12:35

Поліцейський Євгеній Каліберда взяв участь у відкритому чемпіонаті Чернігівської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства "Динамо" України з гирьового спорту серед колективів силових структур.

Між освітою Чернігівщини та УДУ імені Михайла Драгоманова укладено меморандум про співпрацю 11:43

З метою вдосконалення освітнього середовища та об'єднання зусиль задля реалізації державної політики відбулося офіційне підписання Договору про співробітництво між Українським державним університетом імені Михайла Драгоманова та Управлінням освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації.

Імпульс для розвитку Чернігова: у місті відбулася зустріч із авторами проєкту «Сенси міст» 11:20

15 червня у Чернігівській міській раді відбулася зустріч із доктором філософських наук, філософом Олександром Філоненком та дослідником Андрієм Мельником — співзасновниками проєкту «Сенси міст».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини