Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 26 січня, 23:54:17

Звернення Асоціації регіональних засобів масової інформації до народних депутатів України від Чернігівщини, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадськості Чернігівської області

26.03.2014   15:25Агенцiя

Звернення прийняте на зборах Асоціації регіональних ЗМІ 24 березня 2014 року.

Медійна сфера Чернігівщини разом з усією країною переживає непрості часи. Аби гідно відповісти на нові виклики, потрібна єдність, порозуміння, спільні дії, спрямовані на збереження, реформування і розвиток інформаційного простору Чернігівщини.

Асоціацію регіональних ЗМІ глибоко непокоять спроби деяких органів влади, а також певних політичних сил не правовими способами впливати на кадрові зміни, тиснути на редакційну політику, диктувати засобам масової інформації, про що і як їм слід інформувати населення.

Прикладами таких дій, зокрема, є силовий примус керівника Національної телерадіокомпанії України Олександра Пантелеймонова написати заяву про звільнення. У нашій області подібний випадок стався по відношенню до керівника Чернігівської обласної державної телерадіокомпанії Аркадія Білібаєва.

Як відомо, ці прикрі конфлікти засудили не лише журналісти України, але й європейські та міжнародні організації. Зокрема, несприйняття подібних дій висловила представник ОБСЄ з питань свободи слова Дуня Міятович, котра заявила, що подібні акцій йдуть «всупереч цінностям свободи слова і не можуть бути прийнятними».

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International переконана, що такі випадки мають бути терміново розслідувані, а винні притягнуті до відповідальності.

Асоціація регіональних ЗМІ заявляє, що буде постійно моніторити ситуацію в медійному просторі Чернігівщини і активно реагуватиме на будь-які спроби не правового впливу на засоби масової інформації.

Медійна сфера, як і більшість галузей, гостро потребує системних змін. Асоціація регіональних ЗМІ виступає за негайний початок реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації. Звертаємося до народних депутатів України від Чернігівщини із закликом звернути увагу на необхідність прийняття Верховною Радою відповідного законопроекту, який свого часу пройшов перше читання, але після того так і не дійшов до сесійної зали.

Звертаємося до місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, які є співзасновниками комунальних друкованих ЗМІ, із закликом зробити все можливе для започаткування процесу реформування газет на місцевому рівні. Особливо тих, які вже сьогодні готові до змін.
Переконані, що спільними зусиллями можна вирішити проблеми, які накопичувалися роками, і забезпечити сталий розвиток інформаційного простору Чернігівщини.

Голова Асоціації регіональних ЗМІ Олександр Назаренко.

Останні новини Чернігівщини

В Уряді кажуть, що Штрафи та пеня за невчасно сплачені газ або тепло за січень нараховуватися не будуть

В Уряді кажуть, що Штрафи та пеня за невчасно сплачені газ або тепло за січень нараховуватися не будуть 18:01

Через перехід до відкритих ринків електроенергії та газу в Україні з 1 січня відбулося різке зростання тарифів на газ та його транспортування.

Виявлено п'ять нових випадків COVID-19

Виявлено п'ять нових випадків COVID-19 17:38

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 26 січня в області зафіксовано 5 нових випадків COVID-19.

Які зміни очікують заклади освіти Чернігова у найближчі роки?

Які зміни очікують заклади освіти Чернігова у найближчі роки? 15:28

Уважно вивчити змістовну частину Закону України «Про повну загальну середню освіту» та в зрозумілій формі роз’яснити чернігівцям, що очікується в галузі освіти у наступні роки - таке доручення чернігівський міський голова Владислав Атрошенко дав управлінню освіти Чернігівської міської ради 26 січня на щотижневій розширеній нараді.

На збуті наркотиків викрито двох правоохоронців з Ніжина

На збуті наркотиків викрито двох правоохоронців з Ніжина 15:18

25 січня слідчими територіального управління ДБР, розташованого у місті Києві, за оперативного супроводу Чернігівського управління ДВБ Нацполіції України та відділу БКОЗ УСБУ у Чернігівській області, на збуті наркотичних засобів та психотропних речовин викрито двох правоохоронців.

Стартував обласний тур всеукраїнського конкурсу

Стартував обласний тур всеукраїнського конкурсу "Учитель року – 2021" 11:22

25 січня на базі Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського в онлайн-режимі відбулося відкриття другого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2021», який проходитиме 25-29 січня 2021 року дистанційно згідно із графіком.

АНОНСИ ПОДІЙ