Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 21 березня, 12:45:51

Звернення Асоціації регіональних засобів масової інформації до народних депутатів України від Чернігівщини, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадськості Чернігівської області

26.03.2014   15:25Агенцiя

Звернення прийняте на зборах Асоціації регіональних ЗМІ 24 березня 2014 року.

Медійна сфера Чернігівщини разом з усією країною переживає непрості часи. Аби гідно відповісти на нові виклики, потрібна єдність, порозуміння, спільні дії, спрямовані на збереження, реформування і розвиток інформаційного простору Чернігівщини.

Асоціацію регіональних ЗМІ глибоко непокоять спроби деяких органів влади, а також певних політичних сил не правовими способами впливати на кадрові зміни, тиснути на редакційну політику, диктувати засобам масової інформації, про що і як їм слід інформувати населення.

Прикладами таких дій, зокрема, є силовий примус керівника Національної телерадіокомпанії України Олександра Пантелеймонова написати заяву про звільнення. У нашій області подібний випадок стався по відношенню до керівника Чернігівської обласної державної телерадіокомпанії Аркадія Білібаєва.

Як відомо, ці прикрі конфлікти засудили не лише журналісти України, але й європейські та міжнародні організації. Зокрема, несприйняття подібних дій висловила представник ОБСЄ з питань свободи слова Дуня Міятович, котра заявила, що подібні акцій йдуть «всупереч цінностям свободи слова і не можуть бути прийнятними».

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International переконана, що такі випадки мають бути терміново розслідувані, а винні притягнуті до відповідальності.

Асоціація регіональних ЗМІ заявляє, що буде постійно моніторити ситуацію в медійному просторі Чернігівщини і активно реагуватиме на будь-які спроби не правового впливу на засоби масової інформації.

Медійна сфера, як і більшість галузей, гостро потребує системних змін. Асоціація регіональних ЗМІ виступає за негайний початок реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації. Звертаємося до народних депутатів України від Чернігівщини із закликом звернути увагу на необхідність прийняття Верховною Радою відповідного законопроекту, який свого часу пройшов перше читання, але після того так і не дійшов до сесійної зали.

Звертаємося до місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, які є співзасновниками комунальних друкованих ЗМІ, із закликом зробити все можливе для започаткування процесу реформування газет на місцевому рівні. Особливо тих, які вже сьогодні готові до змін.
Переконані, що спільними зусиллями можна вирішити проблеми, які накопичувалися роками, і забезпечити сталий розвиток інформаційного простору Чернігівщини.

Голова Асоціації регіональних ЗМІ Олександр Назаренко.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу 10:26

Протягом минулої доби зареєстровано 21 небезпечна подія, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 19 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини 10:21

Прикордоння Чернігівщини постійно піддається обстрілам. Попри це, у населених пунктах, до яких долітає, продовжують жити люди.

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах 10:10

Упродовж минулої доби підрозділами Головного управління ДСНС України у Чернігівській області ліквідовано 15 загоряння у природних екологічних системах. Їх причинами послужило необережне поводження громадян із вогнем.

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові 10:06

20 березня у Чернігові в умовах воєнного стану відзначили 384-й день народження видатного державно-політичного, військового та культурного діяча, мецената, гетьмана (1687—1709 рр.) Івана Мазепи.

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі 09:57

Вчитись не пізно і після 45 років, - стверджують у службі зайнятості і запевняють, що наразі для цього створені всі умови. Зокрема, громадянам цієї вікової категорії служба зайнятості пропонує отримати ваучер на навчання і здобути нову професію чи підвищити кваліфікацію за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини